З Інтернету: огляд польських медіа [для власного навчання]
Gazeta Wyborcza / Kraj / Kraj
Kopalnia Wujek-lsk : 56 oskaronych, w tym dyrektor
Marcin Pietraszewski 19.06.2013 , aktualizacja: 19.06.2013 10:09
Копальня Вуйок-Шльонськ
Копальня Вуйек-Шльонськ у Руді Шльонської (світлина Ґ же ґ ожа Целейевського / Agencja Gazeta)
Катовицька прокуратура спрямувала до суду акт звинувачення проти 56 працівників копальні Вуйек-Шльонськ. Вони відповідають за створення загрози життю гірників, подання неправдивих відомостей в документах та порушення прав працівників.
На лаві звинувачених сідатимемо й директор копальні, кількудесять працівників вищого і середнього керівного нагляду та електромонтери. - Закидаємо ним створення небезпеки для життя або здоров’я гірників, подання неправдивих відомостей в технічній документації та грубе порушення працівничих прав, - перелічує прокуратор, Марта Завада-Дубек, пресовий речник Окружної Прокуратури в Катовицях. Звинувачення стосуються періоду від 16 квітня 2008 року до 9 вересня 2009 року. Звинуваченим загрожує від 2 до 8 літ ув’язнення.
Слідство щодо трагедії 2009 року
Слідство у цієї справі порушене було після катастрофи, до якій в копальні Вуйек-Шльонськ дійшло 18 вересня 2009 року. Тоді, внаслідок спалаху і вибуху метану загинуло 20 гірників, а 37 було поранене.
Зі слідчій версії виникало, що запалення і вибух метану було природного характеру. Газ скупчився у великому простору, що утворився після виїмки камінного вугілля, - а внаслідок руху гірських порід., - просочився до виробітки; там дійшло до його спалаху та вибуху. Усе то тривало найбільше півтори секунди. Прокуратура визнала, що до трагедії не спричинилося людина. Зате викритий був шерег порушень, що свідчило про те, що перед катастрофою ризиковане було життям гірників.
Після пожежі фахівці за дорученням слідчих встановили технічний стан підземного обладнання, особливо, противибухових приладів. Оказалось, що довгий час вони не були герметизовані та відрегульовані. В результати тих занедбань вони втратили потрібні параметри на попередження вибуху. На думку слідчих, керівники відповідних електромонтерів з обслуги приладів, не дбали, аби працівники належним чином виконували свої обов’язки. Електромонтери також не виконували належній ізоляції підземній електромережі, ефектом чого не мінізували загрозу виникнення так званій іскри при включенні обладнання. Не зголошувались до приймання змонтованих під землею машин, чи відремонтованих машин. Згідно з існуючою процедурою, перед пробним запуском, вони повинни були перевірені працівником, що знає їх детально.
Директор відповіси за порушення працівничих прав на створення загрози життю гірників
Копальня занехаяла проведення контрольних перевірок щодо безпеці електроенергетичній мережі., а ефект був той, що кожний працюючий в том хіднику прилад міг зініціювати вибух метану. При таких порушеннях експлуатація пласта не допускається.
Адам З., директор копальні Вуйек-Шльнськ, відповіси за порушення працівничих прав та за нараження гірників на загрозу втрати здоров’я або життя. Відповідно до слідчих А.З., який в 2009 р. був головним інженером копальні, занехаяв контроль правил видобутку камінного вугілля. За прокуратурою під землею працювало несправне обладнання, яке не ремонтувалося, проте фальшувались протоколи технічного огляду. – За оцінкою слідчих в таких умовах видобуток вугілля повинний бути припинений.
Прокуратура визнала, що оці занедбання не мали зв’язку з трагедією 18 вересня, та припинила слідство по цьому факту. Це рішення є правомочним. Службове розслідування, проведене Головним Гірничим Урядом, показало, що катастрофу спричинили людський фактор та порушення приписів. На горизонті 1050 м під землею перебувало забагато працівників, цей район був неналежно вентильований, а хідники /лази - перекладач / поблизу пласту, що оброблявся, були задовгі. Прилади були у злому стані, перед усім – електричні приводи. Правдоподібно, що коротке замикання одного з них й запалило метан.
Джерело: 19.06.13.
http://wyborcza.pl/1,75478,14127339,Kopalnia_Wujek_Slask__56_oskarzonych__w_tym_dyrektor.html
(з польської мови переклав: А. Грабовський,)
15.07.2013.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Перекладач не завжди згідний з думкою авторів
Коментарі