Альона
36 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 30-40 років
Zaremba
З Інтернету: огляд польських медіа [для власного навчання]
rp.pl » Wiadomoci » Opinie » Wywiady
Bismarck emerytur uderzy w komunizm
Agnieszka Kalinowska 27-06-2013, ostatnia aktualizacja 27-06-2013 02:07
Piotr Makarzec
rdo: archiwum prywatne
Соціальну політику заініціював канцлер Отто фон Бісмарк [Німеччини другій половині XIX віку - перекладач], - мовить «Rz” Пьотр Макажец, правник, історик соціального забезпечення
Rz: Польський уряд змінює систему соціального забезпечення. Хто вигадав державні пенсії?
Пьотр Макажец: Соціальну політику зініціював канцлер Отто фон Бісмарк, який у такий спосіб хотів протидіяти зростанню впливів соціалістів серед німецьких робітників. Система, що гарантувала забезпечення, мала відтягнути людей від комуністичних рухів. Хочачи отримати підтримку в групі робітників, що вона розросталась у часі промисловій революції, впровадив забезпечення, яке мале підтримувати їх та їх родини у випадках, коли вони залишались без джерел існування. Теж нахилив цесаря Вільгельма I до виголошення у 1881 році звернення про впровадження забезпечення. Дату цієї промови можемо визнати за момент початку ангажування держави в соціальну політику. Перші закони впровадження в 80-х роках XIX віку: про допомогу у випадку хвороби, що стосувалась нещасних випадків на виробництві, та найбільш розвинуте – про пенсійне забезпечення.
Як це виглядало в Польщі?
Перший соціальний закон – це 1816 рік, ще в Польському Королівстві, він стосувався урядовців. У незалежній Польщі в 1919 році виданий був декрет, а пізніше ухвалений був закон про грошову підтримку при хворобах. Розповсюджена ж думка, що Заклад Соціального Забезпечення – це є інституція комуністична, то є неправда, бо він (ZUS) повстав аж в 1935 році.
Але ж раніше люди якось собі радили без пенсії…
Це було за часів, коли більшість людей жило в селі, родини з кількох поколінь разом провадили господарку, взаємно підтримуючи себе. Від XIX віку такого роду родинні зв’язки почали розпадатись, батьки зоставались на ріллі, а молодь переносилась до міст. Тоді ж й появилась конечність впровадження соціального забезпечення /страхування за сучасною дефініцією - перекладач/. Початкове було була впроваджена репараційна система (в якій пенсія походила з внесків працюючих), могла вона функціонувати, бо було багато багатодітних родин. За кінцем XX віку оказалось, що люди мають щораз менше дітей, а от же починає бракувати грошей на виплати. Почалось відходження від такої системи на користь такої, в який кожний сам відкладає гроші на свою пенсію. У Польщі такі зміни впроваджені в 1998 році, - впровадження II i III рівнів її було відходом від репараційній системи в напрямку системи репараційної-накопичувальної.
Rzeczpospolita
© Wszystkie prawa zastrzeone
Rekomenduj artyku, oddano gosw: 7
© Licencja na publikacj
Джерело: 27.06.13.
http://www.rp.pl/artykul/9160,1023901-Bismarck-emerytura-uderzyl-w-komunizm.html
(з польської мови переклав: А. Грабовський,)
01.07.2013.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Перекладач не завжди згідний з думкою авторів
М_Ірина
16.07.13, 21:11
А нині, навпаки, пенсіонери утримують дітей
Elsa von Phil
214.12.13, 20:28
Коментарі
М_Ірина
16.07.13, 21:11
А нині, навпаки, пенсіонери утримують дітей
Elsa von Phil
214.12.13, 20:28