Вистачить короткий пересадки на летовищу Heathrow в Лондону, аби переконатись, що сьогоднішня Англія вже має небагатого спільного з країною джельтменів в капелюхах ( циліндрах – перекладач ) і five o ' clock w , яких знаємо з літератури та старих світлин. Це куль турова і етнічна вежа Бабель, в який імигранти здобувають чергові плацдарми [британської традиції - перекладач ].
Чергове табу в половині грудня (? 2012 р. - перекладач) зломав 25-річний Jatenderpal Singh Bhullar , який був на варті під Букингемським Палацом ні в традиційній кучмі з медвежьеого хутра, але в сікхійському тюрбані, згідно з наказами власної релігії. Це був перший того типу випадок в 180-річній історії відбирної Королівської Гвардії. Ще 10 літ тому, коли відбувся попередній загальний перепис, це було би немислимо.
Загальний перепис населення Англія і Валії (Шотландія тішиться автономією і робить перепис окремо) весною 2011 р., результати якого опубліковано в грудні поточно року (2012 - перекладач), підтверджують те, що видко неозброєним оком. Англія робиться щораз менш релігійна, щораз більш кольорова і розрізненою. Як це уїдливо заціпив в одному зі своїх фельетонів в " Daily Mail " письменник і фельетонист Peter Hitchens , «останній перепис відкриває перед нами Британію, яку вже наші діди би не впізнали”.
Порівняне з 2001 р. лічба мешканців Англії та Валії дійсно зросла на 3,7 млн. (до 56,1 млн.), але тут великою мірою заслуга імигрантів, – 2,1 млн. нових Англичан це люди, що народились поза кордонами Великою Британії. Найбільший феномен – це майже десятиразовий зріст лічби Поляків, - з 58 тис. в 2001 р. до 579 тис. зараз.
Експерти визнають, що шанси англизації цієї хвилі іміграції є невеликі. Аж 68 процентів мешканців серед тих, які народились поза кордонами Англії та Валії, приїхали до новій відчизни у віці від 15 до 44 літ, себто з міцне сформованою національною само ідентифікацією. Тільки їх діти, якщо будуть відповідно виховані, - стануть Англичанами чи Валійчиками.
Валія є більш білою: 96 проц. мешканців окреслюються тма як білі. Лондон є найбільш кольоровим, де білі люди становлять 59,8 проц. мешканців. Британська столиця переважно найбільш космополітична метрополія Англії, - один з трьох теперішніх мешканців народився поза Островами.
Британськість відступає. В Англії та Валії 48,2 млн. людей (86 проц.) визнається за білих (у 2001 р. білі люди становили 91 проц.), при чому тільки 80,5 проц. кваліфікує себе як білих Британців. Десять літ том їх було 87,5 проценти.
Християн менше
Англія та Валія також дуже ісламізувались. Це другий, - по вибух польської іміграції, - суспільний феномен останніх десят літ. З перепису виникає, що з 2001 р. в цих країнах втратилось аж 4 млн. християн!
Визнавці Христа насправді такі ж більшостю (їх є 59 проц.), але другою за величиною “ релігією ” стало … її відсутність. На третьому місці – є мусульмани, відсоток яких зріс з 3 до 5 процентів, головним чином завдяки іміграції.
Відсоток Англичан і Валійців, які не признаються до жодній релігії, зріс з 15 до 25 проц. (себто з 7,7 млн. до 14,1 млн. людей). На думку багатьої експертів і коментаторів це перед усім результат вдалої кампанії Британського Гуманістичного Товариства, які лічить неповні 30 тис. членів, та пропагує гуманізм і віру в людей.
На початку 2011 р. товариство заохочувало Британців, аби вони без вагань признавались на перепису до світського світогляду. Кампанію проведено було під бурхливим гаслом: «Якщо не є релігійний, то раді Бога, скажи про це ” , що най виразні трафило до серця багатьої Британців.
Шеф товариства Andrew Copson не приховував задоволення з результатів перепису. – Це велика культурова зміна, - коментував він. За рахунками товариства виникає, що якщо теперішні тренди не зміняться, то християни перестануть бути більшістю в Англії в 2018 році.
Це явище настільки захватило медіа, що BBC вислало своїх репортерві до – як виникало зі опису -”найменш релігійного“ міста Англії, себто до Norwich на східному узбережі. Як зауважив Jon Welch з BBC , у цьому 130-тисячному місті «є дві катедри і набільше середневічних костьолів по цієї стороні Альп в Європі, бо аж 32”. Повз це в останньому перепису аж 42, 5 проц. мешканців Norwich призналось, що немає зв’язку з жодною релігією.
Та це не вразило англіканського епископа (біскупа - першоджерело) Norwich Grahama Jamesa. - Norwich це центр динамічно християнства, - переконував BBC. За приклад подав катедру, до якій у грудні щоденно приходять сотні людей.
Однак, англіканський костьол признає, що зниження відсотку Британців, які ідентифікують себе з християнством, це такі визвання. Це явище виниках з куль турових змін: християнство і християнська само ідентифікація просто перестали бути спадковими.
Аналогічної думки є й католицькі ієрархи. За речником конференції єпископату Англії та Валії статистичне зниженя іде відтого, що християнство вже не культуровою релігією, стало же релігією вибору, рішення та зобов’язання.
- Загальний перепис вимірює релігійну ідентифікацію, ані віру чи релігійну практику. Він показує, що релігійний краєвид в Англії та Валії стає усе більш плюралістичним, але у цілому не доводить, що є ми атеїстами. Занурюючись ще глибше, можемо зобачити, що навіть оті, яка визначають себе як особи без релігії, мають певний комплекс духовних вірувань, але не хочуть асоціювати того з жодною релігійною інституцією, - тлумачить BBC Nick Spencer , ше інституту Theos , що досліджує сучасну духовність.
стара Британія відійшла
- Хоча деякі політичні угрупування хочуть повернення до Великої Британні 50-х років XX віку, коли більшість з нас походила з тої саме етнічної групи та визнавала туж саме релігію, то це вже неможливе, - мовить "Gazecie" Matthew Ashton, політолог з Nottingham Trent University . На його думку найбільш загрозливі є три явища: зростання різнорідності, що є ви слідом глобалізації; швидкість, з якою заходять демографічні зміни, і то, що протягом останніх 10 літ було їх більше ніж коли небудь в історії Великої Британії; переконання, що змні є невідворотними.
- Тепер є ключовим знаходження способу на те, аби різнорідне суспільство було би більше спаяне суспільне і толеранційне, - підкреслює Ashton. Та побоюється, що деякі націоналістичні організації чи праві політичні угрупування може в кінці допровадити до зростання нехиті в стосунку до імігрантів.
- Допомагають в тому, на жаль, частка британських медіа, яка прийняла постулат, що іміграція є зла. Вони є детерміновані, аби показивати тільки саме негатив, - вважає Aschon.
Джерело : 28.12.12.
http://wyborcza.pl/1,75477,13107693,Anglia_mniej_angielska__Najwiekszy_fenomen__Polacy.html
(з польської мови переклав: А. Грабовський,)
15.05.2013.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Оглядач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Також перекладає тексти авторів. з якими він не погоджується.
Коментарі