Наталия
49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 35-55 років
Zaremba
Внаслідок двох агресій на II-у Річпосполиту Польську: 1 вересня 1939 р. гітлерівській Німеччини та 17 вересні 1939 р. Союзу Совіцьких Соціалістичних Республік, та таємних договорів між агресорами, східні воєводства оказались під совіцькою окупацією, що тривала до кінця червня 1941 року. Лінія розмежування польських земель (демаркаційна лінія) під двома окупаціями на центральному та південному напрямках пробігала вздовж Бугу і Сяну. Воєводства поліське, волинське, тарнопольське (тернопільське укр. - перекладач) та станіславівське (Івана-Франківське укр. - перекладач) цілком перейшли Совіцькому Союзові, натомість львівське воєводство було поділено: на совіцькій стороні позосталась більшість повітів та частина декотрих (сяноцького, леського, перемишського) – на схід від Сяну. Воєводства волинське, тернопільське, івано-франківське та львівське були включені до Української ССР, поліське воєводство була поділено між УССР та Білоруською ССР. Також змінився й адміністративний поділ – створені були області, а в їх межах райони (структури менш за повіти).
Окуповані терени були зі змішаною національністю. На Волині та Східній Малопольщі переважала українська людність, на Поліссі Білоруси та Українці. Поляки були меншістю. Відсоток Поляків становив: 14,5% на Поліссі, 16,5% на Волині, 22% в станіславівському воєводству, близько 45% в східній частині львівського воєводства, 49% в тернопільському воєводству (ці рахунки були дещо інщими на селі). Оті терені також замешкували й Жиди.
Це дії щодо знищення особливо цінних верств суспільства, які зберігали польський етос та виявляли велику активність в різних площинах суспільного життя, становили злочин геноциду.
У часах німецької окупації польська людність Волині та Східної Малопольщі оказалась в лещатах двох ворогів – окупанта та українських націоналістів. Діюча нелегально в II-ї RP з початку 30-х років Організація Українських Націоналістів (ОУН) поставила собі за мету виборення – на «одвічних українських” теренах «окупованих” Польщею – незалежної української держави «тільки для Українців”. Це мало відбутись шляхом біологічної екстермінації Поляків, визнаних за найбільших ворогів, та інших неукраїнських національностей. Сприятливі умови для реалізації такого плану ОУН появились підчас німецької окупації (заангажування Німеччини у війні з Совіцьким Союзом). У II-ї половині 1942 р. ОУН розпочала організацію партизанських підрозділів, які в наступному часі були названі Українською Повстанчою Армією (УПА).
Ставлення Німців щодо геноцидних акцій ОУН-УПА було хаотичним, і різнилось місцевими обставинами, але, генеральне не оборонено польську людність перед УПА, хоча й траплялась надання кільку одиниць зброї самообороні на Волині, конвоювання вигнанців. В деяких районах доходило до співпраці між Німцями та ОУН в придушенні польської людності. Німецькі акції проти УПА та сіл, що були її базою, були здійсненні виключно тоді, коли були загрожени інтереси та безпека Німців.
Усього, на Волині і в Східній Малопольщі українські націоналісти замордували близько 130 тис. Поляків у близько 410 місцевостях.
Джерело: 09.12.2012.
Коментарі