З Інтернету:
огляд польських медіа [для власного навчання]
Piotr Kociski 13-02-2012,
rdo: Kurier Galicyjski , We Lwowie starych polskich napisw na cianach kamienic wci jest niemao
Досі у Львову чимало польських написів на стінах кам’яниць
“Як врятувати «польський Львів?” питає чоловий український портал. Ніхто раніше так голосно таких питань не ставив
Автором допису на порталі Zaxid. Net є відомий український журналіст Володимир Павлів. Стверджуючи «неприємний для українського національного патріота факт”, що Українці Львова «ані відвоювали, ані викупили, ані переладнали природним прирощенням”, але «отримали його у спадок від совіцької влади”, Павлів переконує, що його родаки повинні відступитись від іншого спадку по Совітах – «затирання слідів попередніх власників міста”.
Rzeczpospolita
Джерело : 20.02.2012.
http://www.rp.pl/artykul/40 ,811249-Ukraincy-uratuja-polski-Lwow-.html
(з польської мови переклав для
особистого користування: А. Грабовський,)
10.07.2012.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Перекладач не завжди згідний з думкою авторів
додаток з інтернету (див. посилання на портал Zaxid. Ne t)
Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія
Польські традиції Львова
„Як зберегти „польський Львів „? - запитує на провідному українському порталі Zaxid net відомий український журналіст Володимир Павлів. Вголос ніхто ще не ставив такого питання.
Стверджуючи "неприємний для українського націонал-патріота факт”, що українці Львів „не відвоювали, не викупили, не здомінували внаслідок природного приросту чи перехоплення в попередніх господарів ключових становищ і посад – а отримали його у спадок від радянської влади”, Павлів переконує, що його співвітчизники мають відмовитися від іншої спадщини „совєтів” „затирати сліди попередніх власників міста”.
Як приклад наводиться Щецін: „…відтоді, як Польща стала частиною цивілізованої Європи”, мешканці відшукують сліди минулого і повертають „містові його німецьку історію”. І закликає „врятувати польський Львів” від безсоромної комерціалізації і безголової українізації. Поки ще є що рятувати”
Стаття викликала великий резонанс. - Те, що написав Павлів, не є чимось новим, але він перший сказав про це вголос, - говорить Мирослав Ровицький головний редактор польсько мовного „Kuriera Galicyjskiego”, що видається в Україні.
У Львові, на кожному кроці видно сліди його польського минулого. Ядвіга Сабадаш, львівська полька, каже, що старих польських написів на стінах кам’яниць є чимало. Здебільшого це реклама магазинів - „nabia, jaja, koniaki, wdki, likiery”. На жаль, цими написами ніхто не опікується і ніхто їх не охороняє.
Місцеві українські політики обережно ставляться до публікації Павліва. - Для мене не важливо, що у Львові є польське, що українське, а що єврейське. Наше місто завжди було багатокультурне і треба це зберігати - говорить Олесь Старовойт, депутат Львівської обласної Ради від „Нашої України”. - Ми повинні рятувати те, що було створено в минулому, тому що сьогодні набагато менше у нас створюється, ніж руйнується .
Джерело : http://www.rp.pl/artykul/40 12.07.2012.
http://www.tysa1.tv/index.php/home/ukrajina-ochyma-jevrosusidiv
надав: А. Грабовський, [передрук]
12.07.2012.; Дебальцеве
Коментарі