2. «Розправляючись із ворогом у себе в хаті, треба тямити, що він остаточно лише тоді буде переможений, коли скапітулює на своїй землі».
3. «Кожна московська держава, як царська, так демократична й большевицька, завжди послуговувалась підступом і віроломністю супроти України й інших народів і кожну форму союзу перетворювала в найжахливіше поневолення. Отже, ворогом був не тільки даний режим - царський, чи большевицький, не тільки державна й суспільна система, а сама московська нація, навіжена бісами імперіялізму, жадобою бути все більшою, могутнішою, багатішою, але не власним ростом, а коштом поневолення інших народів, їх пограбуванням і всмоктуванням у себе. Мета наших визвольних змагань - повне незалежнення від Москви через побудову Суверенної Соборної Української Держави».
Уважно перечитайте!
Оскільки я філолог, то люблю розбирати цитати.
Отож.... якщо прибрати емоційне тло, перед нами постає чиста геополітична архітектура, яку Захід починає усвідомлювати лише тепер.
Перше.
Бандера чітко вказує на історичну тяглість. Форма правління в москві - будь то абсолютна монархія, радянський тоталітаризм чи так звана ліберальна демократія - це не змінює її суті. Імперська матриця залишається незмінною, оскільки вона заснована на експансії та поглинанні сусідів.
Друге.
Задовго до сучасних дискусій про деколонізацію, лідер ОУН наголошував: руйнація імперської системи неможлива зусиллями лише однієї нації. Потрібен спільний рух усіх поневолених етносів та суб'єктів, що знаходяться всередині цієї штучної геополітичної конструкції.
От правильно ж мислив?! Але мало хто чув.
І третє. Перенесення фокуса деокупації виключно на власні кордони є тактичною помилкою. Доки джерело агресії не вИзнає своєї повної капітуляції на власній території, тобто там, та не пройде шлях демілітаризації та деімперіалізації, будь-яке перемир'я буде лише оперативною паузою перед наступною війною.
Тепер питання.
Чому Бандеру не чули тоді і чому маємо почути зараз?
На мою думку, усередині ХХ століття світ прагнув стабільності, воліючи не помічати трагедію народів, зачинених, скажімо, у залізній завісі, як і зараз. Нічого нового.
Українську політичну думку таврували як радикальну, бо вона руйнувала комфортний для Заходу баланс сил. І сьогодні ціна цієї глухоти - велика війна в Європі.
Так, ми - Європа.
Як би комусь не хотілося це визнавати чи не визнавати.
І головний урок цих текстів полягає в тому, що компроміс із тоталітарною системою неможливий.
Історична правда - це не питання симпатії до конкретних діячів минулого. Це питання тверезого аналізу реальности.
Тому читаймо праці Бандери, розплющуємо очі на правду.
Людмила Коткова
Коментарі
Голубка
118.06.26, 10:40
Anne
218.06.26, 21:55Відповідь на 1 від Голубка
Дякую. Читали?