хочу сюди!
 

Ліда

50 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 46-56 років

Корисні, зручні, неприхотливі

      У світі таке величезне різноманіття рослин і квітів, що голова обертом піде, якщо почнеш занурюватись в їх глибину. Це прекрасні створіння природи, які милують і радують наші взори. Одних лише Троянд налічується декілька тисяч садових екземплярів. А Лілії, Тюльпани, Георгіни, Гладіолуси, Хризантеми....... 
       Але я хочу поговорити про прості, знайомі з дитинства, іноді наче й не примітні квіточки. 
       Календула, або Нагідки
Календула - допомагає боротися з багатьма шкідниками городу. Сіяти її можна в будь-яких частинах саду: відлякує різних комах і деяких шкідників, наприклад, гусениць бражника п'ятикрапкового - шкідника баклажана, перців і томатів, шкідників спаржі. Відлякує запахом навіть колорадського жука. Захистити посадку картоплі на 100% від нього не зможе, але вбереже інші пасльонові. Своїми фітонцидами календула, або нагідки, як називають квітку в народі, захищає сад-город. Там, де вона, росте, у ґрунті немає нематод і сам ґрунт знезаражується від хвороботворних мікробів. Календула охороняє від кліщів і кореневої гнилі овочеві культури та суницю. Присутності поруч цієї рослини бояться й інші шкідники - попелиці, малинні мухи, листогризучі комахи ягідних кущів. Висаджена серед троянд, календула вбереже їх від багатьох хвороб. (с)
      Пам"ятаю в дитинстві ці квіточки ми застосовували, коли робили квіткових ляльок. Ці квіточки годились як голівки зі шляпками smile
       А потім, коли насіння достигало, воно ставало тведеньким і його особливості давали нам змогу нарядити на вушка сережки lol  


У бабусі в міжряддях на городі завжди росли Нагідки і Чорнобривці. Коли я була малою, то думала що то для краси бабуся саде, але пізніше вона мені розповіла, що вони  корисні на городі. У мене теж вони ростуть і своєю яскравістю милують око до самих морозів.



       
       Настурція, або ще кажуть Красолька
Красоля - дуже дружелюбна до редису, капусти, гарбузових; зростаюча під фруктовими деревами, відлякує попелицю, клопів та інших блішок, білокрилку, колорадського жука, гусениць капусти. А наприкінці сезону стане прекрасною мульчею, забезпечуючи "їжею" і будинком ґрунтових мешканців. (с)
      Ця рослинка мене заворожувала з дитинства. Чому? Тому що її квіточка не була схожа на всі інші. Мені дуже подобався отой хвостик. Її ми теж пристосовували як капелюшки для наших принцес. А ще у неї цікаві листочки, схожі на листочки водяної лілії чи кувшинки. І це теж мене приваблюєю в цій рослинці.







       Чорнобривці - тагетес, бархатці
Тагетес (чорнобривці) - рекомендується саджати в найрізніших частинах ділянки, він відлякує комах, винищує нематоду в уражених нею ґрунтах, прекрасний матеріал для мульчування і компостування. Дає багато насіння, приваблює корисних комах, невибагливий, притіняє овочеві культури і ґрунт, захищаючи їх від перегріву, до того ж дуже ароматний.(с) 
       Чорнобривці - ну дійсно бархатці, їхні пелюсточки такі різні, такі приємні на дотик. І ще оцей їхній запах, він дивний, терпкий, кислуватий, але я люблю його. 







       Є ще одна група рослин, які не так корисні з приводу відлякування різної чепухи, але вони гарні тим, що багаторічні, неприхотливі та ще й можуть прекрасно рости в напівтіні і тіні. Такі собі скромняжки, але ж такі ніжні і милі. 
     Це якась декоративна м"ята. Я її подарувала собі в Умані в Софіївському парку smutili Ну зовсім маленьку рослинку відкопала, на сувенірчик cat  А вона так гарно розростається, що вже роздаю її. Гарно, що вона розложиста і не дає рости бур"янам, на ній завжи гудуть бджілки, за якими приємно спостерігати. Зараз моя рослинка без квіточок, бо перша хвиля відквітувала, далі я їм роблю зачіску каре podmig lol і чекаю нову хвилю цвітіння



        А ось ще мої улюбленці Хости. Рослинка невибаглива і головне прекрасно переносить тінь, отже там де не ростиме Роза, буде худою Лілія, не квітуватиме Гладіолус там сміливо можна садити Хосту. Її яскраві соковиті листочки мають різнобарвне фарбування і малюнки. Квіти є і розкішні і досить скромні, але головне все ж таки листя. Хости можуть бути як основою клумби, так і відтіняти або обрамляти інші квіти і рослини, створюючи для них прекрасний фон. Ця рослинка відмінно росте під деревами, прекрасно приховує пустоти в саду, перетворюючи їх у виразні різнокольорові плями.
          Саме її властивість жити в тіні і привабила мене, а коли я стала заглиблюватись в її різноманіття і спробувала як вона росте, взагалі полюбила Хосту на завжди love   Єдина проблема, це те, що під нею живуть і з"їдають листочки слизняки unsmile
У мене є 4 різних екземплярчики. 









Ці білі дуже ароматні mmmm 



Ці ще маленькі і молоденькі, але розвиваються
Хоста Блю  кадет, вона була з більшою синьовою, але мабуть сидить в неправильному місті, то трохи змінила забарвлення.



Хоста хвиляста. Теж маленька і потребує пересадки в тінь



Так що і тінь можна прикрасити podmig
Квіткового всім настрою! cvetok
 
21

Коментарі

11.08.18, 13:35

    21.08.18, 13:38

    клас!!!

      31.08.18, 13:38Відповідь на 1 від ranok_v_misti

      я думала буде тема про лікарські рослини
      в нас ще є ромашки та коров*ях
      а весною збираємо мать-мачиху коло болота)
      я не використовую, але збирать дуже люблю ті перші жовті квіточки

        41.08.18, 13:41

        ну,сподіваюсь, про те, що чорнобривці їстівні - ти і без мене знаєш?

          51.08.18, 13:44Відповідь на 3 від ranok_v_misti

          я думала буде тема про лікарські рослини
          а чому не лікарські? лікарські для інших рослин

          в нас ще є ромашки та коров*ях
          а весною збираємо мать-мачиху коло болота)
          я не використовую, але збирать дуже люблю ті перші жовті квіточки
          ой і я люблю отаке все природнє, і звіробойчик люблю, і материнку... просто я писала про домашніх мешканців хоча материнка у мене росте біля ехінацеї, а звіробій у мами в дальніх куточках саду

            61.08.18, 13:44Відповідь на 2 від in

            Дякую!

              71.08.18, 13:45Відповідь на 5 від Каре

              я думала буде тема про лікарські рослиниа чому не лікарські? лікарські для інших рослин

              в нас ще є ромашки та коров*ях
              а весною збираємо мать-мачиху коло болота)
              я не використовую, але збирать дуже люблю ті перші жовті квіточки
              ой і я люблю отаке все природнє, і звіробойчик люблю, і материнку... просто я писала про домашніх мешканців хоча материнка у мене росте біля ехінацеї, а звіробій у мами в дальніх куточках саду
              а ще мята, меліса
              а у бабусі завжди коло криниці ріс любисток

                81.08.18, 13:47Відповідь на 4 від disu

                ну,сподіваюсь, про те, що чорнобривці їстівні - ти і без мене знаєш?а тобі аби їсти

                  91.08.18, 13:48Відповідь на 4 від disu

                  ну,сподіваюсь, про те, що чорнобривці їстівні - ти і без мене знаєш?
                  а красольку можна консервувати, буде елітний смаколик - каперси щоправда не знаю яку плантацію нею треба засіяти, щоб назбирати хоч на півлітрову баночку

                    101.08.18, 13:50Відповідь на 7 від ranok_v_misti

                    я думала буде тема про лікарські рослиниа чому не лікарські? лікарські для інших рослин

                    в нас ще є ромашки та коров*ях
                    а весною збираємо мать-мачиху коло болота)
                    я не використовую, але збирать дуже люблю ті перші жовті квіточки
                    ой і я люблю отаке все природнє, і звіробойчик люблю, і материнку... просто я писала про домашніх мешканців хоча материнка у мене росте біля ехінацеї, а звіробій у мами в дальніх куточках саду
                    а ще мята, меліса
                    а у бабусі завжди коло криниці ріс любисток
                    і у мене є м"ята і любисток, але вже не презентабельні для фотосесії я любисток в огірки додаю, коли малосолю, або скисляю

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      4
                      6
                      попередня
                      наступна