хочу сюди!
 

Ксюша

44 роки, овен, познайомиться з хлопцем у віці 43-50 років

Теж про ресурси, але про економiю.

Нещодавно, прочитав статтю що до можливості використання старих чіпів і вирівшив за потрібне поділитися - https://tjournal.ru/tech/120536-razrabotchik-sozdal-operacionnuyu-sistemu-collapse-os-na-sluchay-apokalipsisa-ee-mozhno-zapustit-dazhe-na-staroy-sega , бо це теж використання вторинних ресурсів, а також економії енергетичних ресурсів, оскільки ясно, зменшиться необхідність енерговитрат як на виробництво нових електронних пристроїв, так і на утилізацію тих, які вважаються "морально застарілими", проте фізично повністю працездатними. 
Відразу скажу, що я не стану коментувати тезу про "апокаліпсис 2030 р. через руйнування постачань". Хоча, можливо, навiть сьогодняшня криза так званого "постіндустріального суспільства" веде саме до схожого сценарію. Але сама концепція науково-технічного прогресу в електроніці та інформатиці надалі викликає все більше сумнівів в правильності напрямку. Почалося, на мій погляд, приблизно з виходу Windows XP, тобто з 2003 року. Тобто програмне забезпечення вимагає все більше ресурсів без суттєвих змін в функціональності. А часто функціональность приносять в жертву можливим прибуткам від продажу ПЗ. А за ними, звичайно, "тягнуться" виробники апаратного забезпечення. Наприклад, розробникам немає коли розбиратися у початковому коді бібліотек Java, вони "напихують" свого, в результатi потреба в обчислювальних ресурсах зростає, що автоматично означає прибутки виробників електроніки. А користувач, тобто кінцевий споживач, не тiльки змушений платити "не за що", а й викидати на сміття повністю фізично працездатні електронні компоненти. Тому, на мій погляд, концепція "нового життя" "морально застарілих", але працездатних електронних компонентів, хоча б силами волонтерів, заслуговує на увагу як i волонтенів-екологів. 

2

Коментарі

125.10.19, 11:40

так званого "постіндустріального суспільства" - рідко можна зустріти таку правильну характеристику

Теж періодично мучаюся питанням: як у людства не закінчуються терабайти пам'яті! Настільки багато воно продукує "інформації", з якої немає жодної практичної користі
http://photo.i.ua/user/2992672/494973/15090639/
І ємність поштової скриньки весь час безкоштовно росте - тут поки що кризи, здається, не намічається...
Але ж колись вони вичерпаються, ті терабайти, бо з такими успіхами на планеті не стане місця розміщувати матеріальні носії електронної пам'яті...