Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Об"єктивна аналітика

  • 22.06.15, 07:30
Порошенко пішов у наступ (огляд преси)

Президенту Петру Порошенку не вистачає повноважень

22.06.2015

Президент вирішив піти в наступ, але робить це вкрай недолуго та нерозумно, стверджує«Український тиждень». Спроба підкилимної гри, спрямованої на усунення незручного чиновника, може незабаром обернутися однією з найбільших поразок у кар’єрі президента. Тільки лінивий не казав, що кадрова політика глави держави – його ахіллесова п’ята. Ситуація навколо звільнення голови СБУ Валентина Наливайченка яскраво це ілюструє. Дуже нервова поведінка Банкової свідчить лише про одне: Петрові Порошенку таки не вистачає повноважень у межах дуже куцої порівняно з часами Януковича президентської вертикалі. Не тільки на суто адміністративному, а й на емоційному рівні. Напередодні місцевих виборів, які в світлі децентралізації стають набагато вагомішими, він готовий чи не на все задля концентрації у власних руках максимальної пов­ноти доступної влади. На цьому видання наголошує у статті «Збирання посад».

Тотожної думки дотримуються і журналісти тижневика «Фокус», які вважають, що Петро Порошенко рішуче бере владу в свої руки. І скандал із главою СБУ Наливайченком точно так, як і скандал з олігархом Коломойским, свідчить про те, що всієї повноти у президента досі не було. Це стандартна проблема всіх українських президентів. Як гарант Конституції своєю владою розпорядиться, це вже друге питання, але вона в нього повинна бути, наголошує тижневик. А у Порошенка не тільки мало повноважень, у нього ще й замала команда. Адже президентом він став на хвилі обставин, кадрового резерву у нього бути не могло. Чи є інших шлях у Порошенка, аніж посилення своєї влади? Журналісти вважають, що є. Наприклад, метод Кравчука: назвати навколишній безлад «розбудовою державності» і пустити справи на самоплив. Метод Кучми: вести багатовекторну підкилимову боротьбу зі своїм оточенням. Метод Ющенко: змиритися зі своєю декоративної роллю. Метод Януковича: підробити документи. Тижневик нагадує, що реформи в Україні просуваються повільно. На фронті тривожно. Ростуть бідність, безробіття, злочинність. І політичну відповідальність за всі ці біди несе президент. Це несправедливо. І така оцінка його діяльності буде несправедливою доти, доки в його руках не буде сконцентрована реальна влада. А ось тоді подивимося. Так що нехай працює тими методами, якими вміє. Не найгірший варіант, переконує «Фокус».

На майбутніх місцевих виборах основні політичні гравці змушені вирішувати завдання-мінімум: не програти кампанію, наголошує тижневик «Коментарі». Підсумки місцевих виборів будуть сприйняті як краще опитування населення про довіру до політиків і партій, представлених у центральній владі. Чотири з половиною місяці – достатній термін, щоб переламати електоральні настрої. За результатами місцевої кампанії може виявитися, що нинішнє співвідношення сил у парламенті вже не відображає симпатії виборців. І тоді питання про дострокові вибори до Верховної Ради стане неминучим. Видання зауважує, що рейтинги партій на всеукраїнському та місцевому рівнях відрізняються в рази. Одна справа – голосувати за умовного «Ляшка» на парламентських виборах, зовсім інша – за кандидатів від «радикалів» на виборах до міськради. Практично всі парламентські партії стикаються з цією проблемою: слабкі структури на місцях, відсутність впізнаваних місцевих лідерів. Мало не головна проблема всіх учасників місцевих виборів – дефіцит ресурсів. Про те, як її збираються вирішити політики, і до яких методів вдаватимуться, щоб здобути прихильність українців, йдеться в статті «Виборців готують до підкупу».

"Торнадо" пеерекривали контрабанду високопосадовців...за це і

  • 21.06.15, 15:01
Жителі Привілля розповіли, що вони думають про батальйон «Торнадо» (ВІДЕО)
Наталія Світанок 21 червня 2015, 09:10
 2940
Жителі Привілля розповіли, що вони думають про батальйон «Торнадо» (ВІДЕО)


Журналісти вирішили розібратися, що ж насправді такого накоїли бійці «Торнадо» і запитали про це у місцевих жителів Привілля, де дислокується батальйон. Думки привільців розділилися, одні говорять, що це наклеп, а інші вірять у чутки.

Спілкувався з місцевими журналіст «Луганського фронту», новину передає «Преса України».

Усі жителі Привілля знали, що в їхньому селі базується батальйон "Торнадо". Про злочинні діяння військовослужбовців, у яких їх звинувачують, місцеві дізналися з чуток. Дехто з місцевих відмовляється в це вірити і називає це наклепом вищого керівництва.

«Можливо, хто щось і робив, але ж не всі такі хлопці. Мені здається, що це, швидше за все, комусь зверху не сподобалося і вони вирішили їх прибрати», - говорить мешканка Привілля.

Інформацію, про катування в шкільному підвалі привільці вважають маячнею.

«Я вважаю, що це маячня. Не правда!», - наголошує жінка.

Серед місцевих жителів знайшлися і такі, які вірять чуткам про катування.

Боєць «Торнадо» з позивним «Батя» пояснив цю ситуацію так:

«Хто заперечує факти мародерства на війні, той, або бреше собі, або не був на війні. Я не соромлюся признати те, що ми ходили по розбитих будинках і збирали картоплю та консервацію. Тому що нам не виділили ні крихти хліба за час бойових дій», - каже боєць.

За словами «Баті», у батальйоні «Торнадо» знаходиться дуже багато освічених людей.

«У нас дуже багато людей із вищою освітою, у багатьох є сім’ї та діти. Ми не якість там ущербні», - наголошує боєць.

Як відомо, бійців «Торнадо» звинувачують у незаконному позбавленні волі і викраденні місцевих жителів Луганщини, їх тортурах, вбивствах і низці інших тяжких злочинів на чолі з командиром роти Русланом Онищенком. Самі ж бійці це заперечують.

Нагадаємо, голова МВС Арсен Аваков підписав указ про розформування спецпідрозділу "Торнадо". На базі роти працівники МВС та військової прокуратури провели обшук, який тривав упродовж трьох годин.


Патріоти захищають Україну, а сволота на них заробляє

  • 21.06.15, 14:50
Неякісна солдатська форма ЗСУ розплавилася прямо на бійцях - волонтер
Оля Гузенко 21 червня 2015, 11:37
 1601
Неякісна солдатська форма ЗСУ розплавилася прямо на бійцях - волонтер


Солдатська форма, яка видається призовнику від держави, - дешева і неякісна. Нещодавно два молодих бійця, одягнених в неї, загорілися через нещасний випадок з буржуйкою. Форма розплавилася прямо на них і так в'їлася в тіло, що медикам, щоб її відокремити, довелося зрізати її разом зі шкірою. Тепер хлопці - інваліди.

 Новину повідомила волонтер Олена Мокренчук, передає «Преса України».

Олена Мокренчук опублікувала фото обгорілих бійців, зроблені в госпіталі. За її словами, на них у момент спалаху була та сама «міноборонівська форма з клейонки». Посилаючись на слова медика, який надавав їм першу медичну допомогу, вона розповіла, що форма спалахнула практично миттєво під час невдалої спроби солдат розтопити буржуйку в бліндажі. На фото помітно, що у бійця обгоріло практично все тіло.

«Більше того - ця гидота не тільки горіла і плавилася, пропалюючи шкіру і тканини до кістки - вона ще й розплавилась, і прилипла до шкіри, як пластмаса - так що в госпіталі довелося зрізати ЇЇ РАЗОМ З ШКІРОЮ і м'язовою тканиною. Уявляєте, ЩО довелося пережити цим двом хлопчакам???? Вони досі в госпіталі, їм оформляють інвалідність. А все через те, що якась тварюка вирішила нажитися на армійських поставках», - з жахом оповідає волонтер.

За її словами, в Мінооборони України усвідомили свою помилку в постачанні українських військових неякісної формою і пообіцяли замінити її, але тільки до вересня.

«Розумієте ??? Тобто, восени їх просто тупо переодягнуть у зимову, а поки вони ще мінімум ТРИ МІСЯЦІ будуть ходити смертниками, розуміючи, що найменша іскра зробить їх інвалідами, якщо не вб'є зовсім», - обурена Мокренчук.

Волонтер каже, що безпека солдат варта тільки 500 гривень - стільки коштують нові камуфляжні штани і кітель, але з більш надійного і якісного матеріалу. Вона просить небайдужих благодійників пожертвувати вільні гроші на закупівлю такої форми. 

Нагадаємо, українські фахівці групи з реформування речового забезпечення Міноборони створили для українських бійців «невидимий» камуфляж «ВАРАН ЗСУ», який не фіксують прилади нічного бачення. При цьому права на розробку, що коштує мільйони доларів, безкоштовно передали Збройним силам України.

Читайте також:

Льодохід пішов...ху*лу1, кранти

  • 21.06.15, 06:14
Литва заявила о готовности поставить Украине оружие21 июня 2015 05:27 по материалам: 5 канал автор:Егор Высоцкий 564
Вильнюс поможет Украине всеми средствами, в том числе военнымиВильнюс поможет Украине всеми средствами, в том числе военными
Источник: glavred.info

Власти Литвы готовы поставить Киеву оружие, и, тем самым, показать пример другим странам Запада. Об этом заявил посол в Украине Марюс Януконис, передает "5 канал".

"Такая политическая воля есть, и она была обнародована высшим литовским руководством. Некоторые шаги уже сделаны, в том числе по поставкам оружия на Украину", - отметил Януконис.

Он также добавил, что Вильнюс намерен показать пример другим странам, что надо помочь Украине всеми средствами, в том числе военными.

19 июня Сенат Конгресса США одобрил проект военного бюджета в 612 миллиардов долларов, предусматривающий выделение Украине военной помощи.

Среди прочего, документ разрешает поставки Киеву вооружений, включая стрелковое оружие и гранатометы.

Согласно тесту документа, Пентагон в координации с Госдепартаментом имеет право потратить на эти цели до 300 миллионов долларов.

    Юридична казуїстика?

    • 21.06.15, 06:04
    У Порошенка пояснили, чому він оскаржує позбавлення Януковича звання президента (ВІДЕО)
    Наталія Світанок 21 червня 2015, 05:51
     281
    У Порошенка пояснили, чому він оскаржує позбавлення Януковича звання президента (ВІДЕО)

    Президент України Петро Порошенко звернувся до Конституційного суду з поданням про визнання неконституційним закон про позбавлення Януковича звання президента України, щоб у майбутньому не можна було його оскаржити у будь-якому суді.

    Про це в ефірі 5 каналу заявив перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук. Новину передає «Преса України».

    Як зазначив Віталій Ковальчук, президент Петро Порошенко свідомо підписав закон про позбавлення Януковича звання президента України.

    «Звернувшись же до КС із поданням щодо конституційності рішення Верховної Ради, президент зробив цілком очевидний юридичний хід, обґрунтований необхідністю бути упевненим, що у майбутньому цей закон не зможе бути оскарженим у будь-якому суді – ані в Україні, ані закордоном», - пояснив перший заступник глави Адміністрації президента.

    В Адміністрації президента впевнені в тому, що Конституційний суд визнає закон про позбавлення Януковича президентом конституційним і після цього рішення оскарження закону стане вже неможливим.

    «Ми упевнені, що після рішення КС таке оскарження стане вже неможливим», - додав Віталій Ковальчук.

    Нагадаємо, 18 червня набув чинності закон про позбавлення Віктора Януковича звання президента України, а 19 червня Президент України Петро Порошенко звернувся до Конституційного суду з проханням визнати, що закон про позбавлення Віктора Януковича звання президента України є неконституційним.

    Читайте також:

    Як поведе себе щур (ху*ло1) загнаний у кут?

    • 21.06.15, 05:50
    Мирослав Гай: Что же поменялось за последние годы в Мире? Операция по развалу России началась полным ходом…
    Саша Юрчук 21 червня 2015, 00:46
     1149
    Мирослав Гай: Что же поменялось за последние годы в Мире? Операция по развалу России началась полным ходом…


    Как я писал уже год назад, Россию втянули в Украину в войну. Путин был абсолютно уверен в безнаказанности своей авантюры. Осетия, Абхазия, Чечня - россияне не получили отпор не в одной войне от мирового сообщества. Все сходило с рук. Путин продолжал продавать газ в Европу, хранить свои капиталы на Западе.
    Подытожу. Как мне видится ситуация.

    И вот случился Крым. Все мы знаем результаты. Санкции, запрет на инвестиции и т.д.

    Что же поменялось за последние годы в Мире, что международное сообщество решило - пора?

    1. Это прорыв в энергетических технологиях: сланцевая добыча, электромобили, батареи Тесла, графен, технологии энергосбережения. В Мире произошла настоящая революция, просто отсталые страны почуствуют это с опозданием. Как с первыми мобилками.

    2. Это революция в космической отрасли. Больше не нужны громоздкие государственные программы. Частные компании начали запускать челноки, аппараты и произвели бум в космостроении. В РФ же отказали последние спутники, подозреваю, что им помогли.

    То есть, РФ перестала представлять интерес как бензоколонка и стартовая площадка для отправки в космос.

    Все это привело к возможности давления без боязни огромных убытков и энергетического коллапса.

    Операция по развалу России началась полным ходом. Первое, что произошло, это помощь Украине, главное - советниками, инвестициями и кредитами, амуницией(радары, спутники, инструктора, техника). Все это стало возможным благодаря Майдану. Высказывания мировых элит, что лучше быть маленькой, но богатой страной, отверглись Порошенко и его командой, мол за Крым и Донбасс будем бороться. Майдан доказал, что в Украине возможна демократия западного образца, и стоит побороться за нас.

    Почему так долго затягивали с санкциями, арестом имущества по делу ЮКОСа, что стало серьёзным ударом по репутации РФ как бизнес-партнера?

    Тут несколько причин. Изначально в захвате города Славянска, участвовали 50 человек. Уверен, что можно было ещё тогда закончить эту эпопею. Помните заявление Президента про "годины АТО"? Так вот, это не привело бы к тем целям, которые поставили перед собой союзники.

    1. Для демонизации Путина на Западе и подготовки санкций нужно было время. США и Евросоюз запустили пропагандисткую машину на всю катушку.

    2. Для помощи нам (а это потери для Западных стран, которые было бы невозможно объяснить обывателям) из Украины слепили образ жертвы - героичной, демократичной, такого себе солдата Райена. Мы - отсталая страна третьего мира и нужны веские причины помочь нам, а не Греции. Вы отдадите пенсию за Зимбабве? Нет. А они отдали.

    3. От санкций страдает весь западный бизнес, а РФ уже сообщила, что будет действовать симетрично при аресте её имущества. Поэтому весь прошлых год шла эвакуация западных компаний и денег. Вывели. Сейчас будет вторая волна вывода, тех кто с первого раза не понял. Забирать Рф будет нечего или очень мало.

    4. Подвод войск НАТО по всей восточной, границе России, установка ПРО, мобилизация в Украине, подготовка блокады Приднестровья, юридическая подготовка исков по ЮКОСу, боингу, Крыму, Донбассу. Поверьте, в нормальном режиме на это нужны годы, ребята же справились за 365 дней.

    Все это говорит о том, что грядет дальнейшая эскалация. На Путина подали в Гаагу, переговоры с ним невозможны, он преступник, нерукопожатный, мелкая шваль.

    Деньги у них заберут. РФ додавят, и вопрос в том, как поступит "крыса, загнанная в угол".

    Скоро узнаем, очень скоро.

    Все будет укроп.

    Мирослав Гай

    Аналітика від пана Ланового

    • 20.06.15, 21:27
    Россия получила мощнейший удар от Запада, — Лановой
    Хартия97
    32
    30
    5
    9
    2

    Владимир Лановой


    Начало процесса конфискации имущества России в европейских странах в пользу бывших акционеров ЮКОСа,  свидетельствует о новом витке обострения отношений между РФ и Западом, что играет на руку Украине.

    Об этом в ходе телемарафона «Украина превыше всего» на «5 канале» заявил Владимир Лановой, министр экономики Украины (1992), народный депутат II, V, VI созывов, сообщает Хартия97.

    «Аресты произошли в странах, где имеется имущество РФ. Это и Вена, это и Париж. Арестовывать надо то, что есть в наличии. Возможно, следующей станет Великобритания. Речь идет об огромных суммах. Наложены огромные аресты. И им теперь надо компенсировать эти потери за рубежом, потому что это были их рычаги влияния на европейские страны», — говорит Лановой.

    По его словам, сейчас отношения России и Запада начнут стремительно ухудшаться.

    «Важно понять, что это не политическое решение. Это юридическое решение. Ни одна страна не могла бы уклониться от предписаний суда. 50000000000 отсудить через суд — это очень мощный удар по России. Это нам выгодно, потому что в обострении отношений между Западом и Россией мы выиграем», — говорит Лановой.

    Аналітика від пана Володимира Горбуліна

    • 20.06.15, 19:39
    В случае тотальной войны с Россией Украина может победить - эксперт
    Сегодня, в 19:10

    Одним из сценариев дальнейшего развития отношений Украины и России в связи с российской агрессией на Востоке является сценарий «тотальной войны». Об этом в статье для ZN.UA пишет Владимир Горбулин, советник Президента Украины, директор Национального института стратегических исследований при президенте Украины, доктор технических наук, профессор, академик НАН Украины.

    По мнению автора, такой сценарий возможен при условии принятия российским руководством решения о начале открытой вооруженной агрессии с целью получения сухопутного коридора в Крым или беспрепятственного доступа к своему военному контингенту в Приднестровье. В этом случае Украина окажется лишена выбора возможностей урегулирования конфликта на Донбассе, а будет вынуждена защищать свою независимость, используя все имеющиеся в наличии ресурсы.

    «Развитие событий по такому сценарию будет означать для Украины полную милитаризацию общества; экономическую, политическую, культурно-идеологическую и пропагандистскую мобилизацию; введение военного положения; максимальную опору на собственные силы, что обусловлено неизбежной международной изоляцией, как минимум, на первых этапах тотальной войны и соответствующим сокращением поступления внешних ресурсов; ориентацию на бескомпромиссное уничтожение врага; нанесение ударов по объектам критической инфраструктуры противника; активную партизанско-диверсионную деятельность; отказ или сведение до минимума дипломатического и внешнеэкономического взаимодействия с вражеским государством и его сателлитами; полное подчинение дипломатии Вооруженным силам и военной пропаганде», - уверен Горбулин.

    При этом, уверен эксперт, Украина имеет шансы на победу в тотальной войне, поскольку противостоит ей государство с ограниченными технологическими и финансовыми ресурсами; низким «запасом прочности» политической системы; населением, которому присуща негативная демографическая динамика и неспособность противостоять агрессивным национальным меньшинствам; «недомодернизованной» армией.

    Горбулин считает, что сопротивление Украинского народа российской агрессии рано или поздно вернет ему расположение ведущих государств мира, а также углубит международную изоляцию РФ. Кроме того, свою деморализующую и демотивирующую роль сыграют боевые действия на территории самой России, которые неизбежно возникнут в условиях тотальной войны. «В случае поражения России в такой войне будет окончательно решен вопрос принадлежности Донбасса и Крыма, Украина навсегда избавится от существующей «пятой колонны» откровенных сторонников «русского мира», получит собственный «героический эпос» как почву для патриотического воспитания будущих поколений. Большинство вопросов украинско-российских отношений будет решено окончательно, и исторические пути обоих народов разойдутся навсегда, а уровень антагонизма достигнет самых высоких показателей. Даже в случае захвата российской армией части украинской территории война не закончится — продолжится партизанское движение и диверсионная деятельность против оккупантов. Согласно такому сценарию, неотвратимо вмешательство в конфликт Запада в той или иной форме, введение новых, жестоких санкций против РФ, полная политическая изоляция российского руководства, возможно, исключение России из Совета Безопасности ООН и других международных организаций. С другой стороны, ценой победы станут разрушенная инфраструктура и экономический потенциал Украины, многочисленные жертвы среди военных и гражданских», - пишет эксперт.

    Горбулин отмечает, что для Украины тотальная война является исключительно оборонительной. Она не обязательно приводит к массовым жертвам; как раз наоборот, готовность к такой войне будет существенно сдерживать агрессора страхом перед значительными потерями и угрозой переноса боевых действий на его территорию. Девиз оборонительной войны формулируется так: «тотально мобилизоваться, чтобы выжить», цель — «полностью отбросить превосходящие силы агрессора на его собственную территорию путем нанесения ему максимальных демотивирующих потерь».

    Этот сценарий, по мнению Горбулина, — наиболее героический и жертвенный, хотя и наименее вероятный. Желание воевать в целом отсутствует как у украинского, так и у русского народа — никто не хочет терять преимущества мирной современной жизни ради прихотей горстки политических авантюристов, считает советник президента Украины.

    «В целом, сценарий тотальной войны ориентирован для Украины на победу и сохранение территориальной целостности. История знает немало примеров успешных вязких полупартизанских войн государств малых и средних против государств больших и гораздо более мощных. Однако этот сценарий может принести не только победу, но и значительные потери для страны. Но в любом случае такой сценарий не является целью Украины. Государство будет вынуждено ему следовать только в случае полномасштабного открытого нападения со стороны России», - констатирует Горбулин.

    Всего он выделил пять базовых сценариев развития событий на Донбассе и украино-российских отношений в связи с этим, причем три из них радикальные, два — промежуточные компромиссные. Первый радикальный сценарий - сценарий «тотальной войны», который возможен при условии принятия российским руководством решения о начале открытой вооруженной агрессии с целью получения сухопутного коридора в Крым или беспрепятственного доступа к своему военному контингенту в Приднестровье. Второй радикальный сценарий - сценарий «отсечения» или «стены», предусматривает окончательный отказ Украины от оккупированных территорий и полный разрыв с ними. Третий радикальный сценарий - сценарий «сателлитности», предусматривает поиск способов сепаратного мира с Россией на выгодных для нее условиях, пренебрежение интересами западных партнеров, признание автономии Донбасса, отказ от возвращения Крыма. Четвертый сценарий - сценарий «замораживания», заключается в «замораживании» конфликта по образцу Приднестровья, Абхазии, Южной Осетии. Пятый сценарий - сценарий «ни войны, ни мира» или «ограниченной войны и перманентных переговоров».

    Як, вам, ось таке пояснення

    • 20.06.15, 16:19
    Бригинець пояснив, навіщо Порошенку повертати Януковичу звання президента
    Денис Марценко 20 червня 2015, 15:01
     1320
    Бригинець пояснив, навіщо Порошенку повертати Януковичу звання президента


    Президент України Петро Порошенко звернувся до Конституційного суду з проханням визнати закон «Про позбавлення В.Януковича звання президента України» неконституційним для того, щоб Янукович не подав до суду для оскарження рішення українських нардепів. У будь-кому разі, закон не відмінять.

    Про це у соцмережі написав радник міністра інформаційної політики Олександр Бригинець, передає новину «Преса України».   

    За його словами, КС відмовить Порошенку, а якщо рішення передадуть до Верховної Ради, то депутати все-одно від свого не відступлять. Разом цим, Янукович не зможе судитися, мовляв, рішення незаконне.

    «Запитав у друзів-юристів, навіщо Порошенко звернувся до КС з приводу президентства Януковича. Кажуть, це відомий юридичний хід: коли недостатньо юридичних підстав, щоб закон не був оспорений і мав додаткову «аргументацію», треба звернутися до суду з пропозицією скасувати рішення. В даному разі, як вони переконують, буде прийнято рішення про те, що Закон Конституційний і він може залишитися в дії. Якщо ж рішення буде передане у ВР, де не знайдеться голосів на скасування Закону, який вже діє і буде діяти до скасування, якого не буде. В той же час Янукович не зможе подати ні до якого суду, посилаючись, що рішення незаконне», - написав Бригинець.

    Як відомо, 18 червня Віктор Янукович офіційно перестав носити звання Президента України. Парламент ухвалив це рішення ще 4 лютого.

    Янукович перебуває у міжнародному розшуку «Інтерпол», однак переховується на території Росії. У РФ також ховаються його син і ряд інших представників попереднього уряду країни.

    Разом з тим Міжнародна кримінальна поліція Інтерпол розшукує Януковича за підозрою у розкраданні державних коштів і зловживанні владою, однак про причетність до масових вбивств під час революції «Євромайдану» в Україні не йдеться.

    Читайте також:

    Незрозумів

    • 20.06.15, 16:07
    П.Порошенко попросив КС скасувати позбавлення В.Януковича звання президента
    П.Порошенко попросив КС скасувати позбавлення В.Януковича звання президента

    КИЇВ. 20 червня. УНН. Президент України Петро Порошенко направив до Конституційного суду подання про відповідність Конституції закону про позбавлення Віктора Януковича звання президента України, передаєУНН з посиланням на прес-службу КСУ.

    “Прошу визнати Закон України „Про позбавлення В.Януковича звання Президента України“ від 4 лютого 2015 року № 144-VIII таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним)”, — зазначив у поданні П.Порошенко.

    На думку Президента, закон “Про позбавлення В.Януковича звання Президента України” не має нормативного характеру.

    Глава держави пояснив, що звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довідчно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту.

    Тобто, ухваленням такого закону (“Про позбавлення В.Януковича звання Президента України” — ред.) Верховна Рада перевищила свої конституційні повноваження і діяла всупереч Конституції України.

    Президент у поданні також зазначає, що Конституцією України встановлено єдиний випадок втрати звання Президента України і не передбачено прийняття жодним органом влади окремого акта у будь-якій формі про позбавлення звання.

    “Зміна або ж розширення такого підходу можлива дише шляхом внесення змін до Конституції України, адже винятки з конституційних норм встановлються самою КУ, а не іншими нормативними актами”, — уточнив він.
    У зв’язку з цим, П.Порошенко вважає, що закон “Про позбавлення В.Януковича звання Президента України” суперечить Конституції України.

    Глава держави уповноважив представляти його подання у КСУ завідувача Відділу представництва інтересів Президента України у судах — завідувача сектору представництва Президента України у Конституційному суді Адміністрації Президента Ростислава Михеєнка.

    Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за закон, яким позбавила В.Януковича звання президента, 4 лютого цього року.

    Офіційний друкований орган парламенту — газета “Голос України” — опублікувала його текст за підписом президента Петра Порошенка 17 червня.

    Згідно з текстом закону, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

    Джерело: УНН