хочу сюди!
 

Людмила

48 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Правило російської мови

Хочу поділитися з Вами, шановне панство. Чогось найчастіше в інтернеті зустрічаю неправильно написані російською мовою дієслова з "-тся" та "-ться". Причому, там де м'якого знаку бути не повинно - він є, і навпаки. Якщо це така "фішка", то й нехай, але якось читати не того...

А насправді все легко. Є неозначена форма дієслова (неопределенная форма глагола, инфинитив), а є дієсловна форма третьої особи.

Інфінітів (неозначена форма дієслова) відповідає на питання "що робити?" ("что делать?"), а дієслова третьої особи - "що робить?" ("что делает?"). Якщо  у запитанні до дієслова м'якого знаку немає (что делает) - то й в слові його писати не треба. А якщо є м'який знак (что делать?) - то він повинен бути й у слові.

Отже:

Что делать: он любит смеяться, веселиться. Он хочет ей ("что сделать?") понравиться. Ему нужно улыбнуться.
Что делает: она смеется, он веселится. Ему нравится.


Сподіваюся, що тепер всі поборники російської мови зможуть грамотно писати в блогах, у форумах та ін. smile

P.S. З правилами української мови все набагато простіше - просто завжди "-ться" в дієсловах пишеться з м'яким знаком. podmig
24

Коментарі

128.12.10, 22:15

это открытие Америки? кто писАл безграмотно - безграмотно и будет писАть.

    228.12.10, 22:19Відповідь на 1 від Al KazlOFF

    Та ні, не відкриття... А раптом комусь допоможе?

      328.12.10, 22:20Відповідь на 2 від Андрій Guard

      Та ні, не відкриття... А раптом комусь допоможе?если школа и институт не помогли - сомневаюсь, что ты поможешЬ.

        428.12.10, 22:20

        Если в школе на это никто не обратил внимания, то и сейчас тем более..)

          528.12.10, 22:20

          Если в школе на это никто не обратил внимания, то и сейчас тем более..)не сговариваясь!

            628.12.10, 22:22Відповідь на 3 від Al KazlOFF

            Тоді мої зусилля марні?

              728.12.10, 22:23Відповідь на 5 від Al KazlOFF

                анонім

                828.12.10, 22:25

                А вот я расскажу как пишутся -жи- и -ши- Действительно, что за открытие Америки?

                  928.12.10, 22:26Відповідь на 5 від Al KazlOFF

                  А взагалі, даремно ви так... Я он, в школі Достоєвського читати не любив, а згодом - мені стало подобатися його читати. А вчитися ніколи не пізно. Тим більше, якщо є бажання.

                    1028.12.10, 22:26Відповідь на 8 від анонім

                    Вже розповів . Далася вам та Америка!

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      5
                      попередня
                      наступна