хочу сюда!
 

Елена

47 лет, овен, познакомится с парнем в возрасте 40-55 лет

Реакція у США на газовий конфлікт Юрій Дулерайн

Нью-Йорк – Росія перекриває газ не лише для України, а й для більшості європейських країн. Газовий конфлікт між Росією та Україною жваво коментують у Сполучених Штатах.
На запитання про дії Росії представник Державного департаменту США Шон МакКормак на брифінгу для журналістів у Вашингтоні дав відповідь, яка була по-дипломатичному заспокійлива і юридично примирлива. Від прямих звинувачень на чию б то не було адресу МакКормак ухилився.

«Як відомо, Європейський Союз опублікував заяву з цього питання і ми, безумовно, поділяємо сенс тієї заяви. Тобто, що Росія і Україна мусять сісти за стіл переговорів, порозумітися щодо існуючих між ними розходжень стосовно, як виглядає, суто комерційної суперечки. Ми сподіваємося, що це буде зроблено у дусі прозорості. Будь-яка домовленість, якої вони дійдуть, мусить бути цілковито прозорою», – заявив представник Державного департаменту США.

Одне слово, усе ніби зводиться до суто комерційної суперечки. Однак оглядачі американські вважають цей конфлікт з Україною свідченням неоколоніальних проявів політики Москви, а також пов’язують це із занепадом російської економіки.

«Нью-Йорк Таймс» зазначає, що Україна розгнівала Москву своїм бажанням приєднатися до НАТО і близькими стосунками з Грузією, що її Росія тепер вважає своїм ворогом. Ці дві незалежні держави Кремль хотів би бачити у сфері свого впливу. Але, на думку Ендрю Креймера, оглядача «Нью-Йорк Таймс», «для пана Путіна ескалація конфлікту з Україною збігається з небезпечним часом в економіці його країни, коли зниження цін енергоносіїв загрожує фінансовому здоров’ю і політичній стабільності, на чому досі ґрунтувалася його популярність».

Цікаво, що деякі аналітики в Америці очікували, що внаслідок падіння цін Путін поводитиметься більш поступливо. Натомість він вдався до твердої лінії, вимагаючи більшої ціни за газ від України. Можливо, кажуть аналітики, Путін сподівається, що цей конфлікт викличе панічну закупівлю газу на міжнародному ринку і спричинить зростання цін там, де останніми місяцями газ, як і нафта, подешевшали.

Хто буде переможцем у цій війні?

Навряд чи Росія переможе, каже Маршал Ґолдман, відомий гарвардський економіст, автор щойно опублікованого дослідження під назвою «Нафтодержава: Путін, влада й нова Росія». На його думку, росіяни «грають у жорсткий пресинг, та  вони мусять усвідомити, що правила гри змінилися. Це сталося так швидко, що в них, мені здається, не було часу для усвідомлення можливих наслідків».

Прибутки від експорту нафти й газу становлять 60 відсотків російського бюджету. Однак нафта на ринку подешевшала майже на дві третини у порівнянні з літом минулого року. Рубль знецінюється, російські компанії банкрутують, і вже наступного року очікується величезний дефіцит платіжного балансу. Росія конче потребує іноземних інвестицій, але відносини із Заходом нині найгірші за весь післярадянський час.

Західні інвестори забирають свої капітали. Останніми місяцями цей відплив перевищив 100 мільярдів доларів. Кліфф Капчан, директор ньюйоркської консультативної фірми Eurasia Group, сказав в інтерв’ю телеканалові новин FoxNews: «Російська еліта звикла мислити категоріями часів нафтопевності, хоча вона вже вдарилася об стіну фінансової кризи. Тож, мені здається, вони тепер розгублені і не знають, у який бік кинутись — просити допомоги від міжнародної фінансової системи для вирішення своїх проблем чи продовжувати далі свою тактику кулачного бою із західним світом». Чи Москва змушена буде піти на компроміс з Україною й Європейським Союзом, невдовзі побачимо.

(Нью-Йорк – Київ – Прага)

http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1367628.html
19

Комментарии

19.01.09, 08:29

росія в попі? чи ми звідти вилазим? хто стане в позу? достала газова війна!

  29.01.09, 08:37

  Украина не согласилась на цену газа 250 баксов, а для европейских стран эта цена 470 баксов, о чём можно говорить?, можете посмотреть на www.vesti.ru там есть видео и интервью и прочее

   39.01.09, 08:59

   "продовжувати далі свою тактику кулачного бою із західним світом"

   С каких это пор Украина стала "західним світом"?

    49.01.09, 09:20Ответ на 3 от CKB

    там не Україна мається на увазі

     59.01.09, 09:27Ответ на 4 от Тарас Токар

     там не Україна мається на увазіВоевать с западными странами для России нет смысла - те им платят за газ вполне и вовремя.
     А вот нашему руководству проплачено за этот конфликт. Результатом будет как минимум американский авианосец возле Севастополя

      Гость: Odissey-rus

      69.01.09, 09:35

      Расклад США по Украине читайте тут:
      http://blog.i.ua/community/1339/202235/

       Гость: kapkuz71

       79.01.09, 09:44

       ДА бараны наши ещё если эксперты докажут что украина газ украла это позорище на весь мир америкосы сами в жо... сейчас !А Путин хочет себя отмазать типа у россии всё классно а украина газ ворует и переговоры вести не хочет ему нужна новая война не зря в крыму паспорта раздают свои с гражданством у них на чёрном море портов своих мало а торговать надо

        89.01.09, 10:50Ответ на 2 от Brainless

        Для Білорусі начебто ціна $130, а чим ми гірші?

         99.01.09, 14:13Ответ на 8 от bobbie

         Для Білорусі начебто ціна $130, а чим ми гірші?У меня встречный вопрос, мы же вроде хотим в Евросоюз, так почему цены должны быть ниже чем у них? К тому же Россия купила у Белорусии 50% газапровода и из-за этотого цена там меньше.. Разве наш ориентир Белорусь? Еще задайте вопрос почему в Росси цена меньше..... этоже смешно..

          109.01.09, 14:14Ответ на 7 от Гость: kapkuz71

          Согласен

           Страницы:
           1
           2
           3
           предыдущая
           следующая