Поцікавтесь - це важливо знати!
- 12.12.14, 18:48
- Ми любимо тебе, Україно!
Документ під номером 2828 «Акт Підтримки свободи в Україні» Сенат підтримав одноголосно, однак його ще має затвердити Палата представників Конгресу США та підписати президент Барак Обома. Окрім військової допомоги Україні, документ також передбачає підтримку у сфері енергетики та боротьбі з російською пропагандою, декларує накладення додаткових санкцій на Росію та надання допомоги тимчасовим переселенцям. Що означатиме цей документ для України і чи отримаємо ми таки американську зброю, «Вголос»розпитав відомих експертів.
Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України:
Потрібно дочекатися, коли закон набуде чинності і буде підписаний президентом США, тоді можна буде говорити про його остаточні підсумки. Скоріш за все, цей законопроект таки буде підписаний, хоча, можливо, будуть внесені ще певні корекції. Але навіть за цих обставин можна говорити, що і політично, і з військової точки зору – зроблено дуже великий позитивний крок в плані підтримки України.
Це дуже потужний політичний сигнал всьому світу, який показує, на чиєму боці знаходяться США. І це дуже практичний крок з боку американської адміністрації, яка чітко і ясно сказала, що вона допомагатиме Україні не лише політично, а й практично у військовій сфері. Тому, на мою думку, це дуже важливий і позитивний для України крок, який ми повинні щиро вітати.
Ігор Козій, військовий експерт Інституту Євроатлантичного співробітництва:
Коли цей закон вступить в законну силу, це означатиме те, що за рахунок сучасних військових засобів, які обіцяє нам США, Україна отримає додаткові важелі впливу на так звані ЛНР і ДНР. В економічному плані це означатиме, що Україна фактично отримуватиме додаткові кошти, які дозволять вирішувати нагальні проблеми, пов’язані з економікою держави, в тому числі з оборонною промисловістю.
Сьогодні Україні вкрай необхідно отримати якомога скоріше все, що обіцяють США. Але важливо, щоб не кожна допомога розглядалася нами, як остаточна. Ми врешті-решт повинні і самі мати змогу виробляти озброєння. Думаю, тут теж є над чим попрацювати.
І хоча український уряд пробує посилити сектор безпеки і оборони, але запропонованих 5% ВВП на оборону і національну безпеку є надто мало. Такі кошти необхідні лише на сектор оборони, а що стосується національної безпеки і правоохоронної системи, то тут повинні бути трохи інші підходи. Бо і харчова промисловість – це теж питання національної безпеки, як і, скажімо, питання інформаційної безпеки, питання екології. Ми повинні лише 5% витрачати на оборону, щоб відновити те, що в нас залишилося.
Богдан Яременко, український дипломат:
Що визначально, це те, що законопроект, прийнятий американським Сенатом, був проголосований одноголосно всіма членами Сенату з обох партій. Це дуже широкий законодавчий акт, у якому йдеться не лише про Україну, але так само про Грузію, Молдову і частково про Сирію. Законопроекті повинен бути прийнятий двома палатами парламенту і підписаний президентом США. Якщо це відбудеться, то він накладає глобальну заборону на будь-яку військово-технічну співпрацю з Російською Федерацією усіх американських фірм та підприємств, як державних так і недержавних. Це поширюватиметься і на всіх партнерів американських фірм.
Окрім того, Україні гарантується допомога щодо вирішення питань з переселенцями з Криму і Сходу України.
І найголовніше те, що Україні разом з Молдовою і Грузією надається офіційний статус основного партнера поза НАТО, що повністю розкриває всі можливості для військового, військово-технічного співробітництва між США та цими країнами. Це знімає будь-яку заборону і обмеження щодо постачання будь-яких видів озброєння в Україну і відкриває для нас доступ до бюджетних і небюджетних спецфондів США на закупівлю зброї, а також відкриває всы можливості для співпраці з США у секторі виробництва зброї. А це є дуже важливим для заповнення тих прогалин, які існують в сфері в постачання Збройних Сил України.
Олена Янковська, «Вголос»
Коментарі