хочу сюди!
 

Vika

39 років, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Безвихідь режиму Януковича:

хижаки в політиці, могильні хробаки в економіці


<span class=' bold ' >С.О. Безвихідь режиму Януковича: хижаки в політиці, могильні черв'яки в економіці</span>

1.  Є такі явища, події, які гранично ясні для неупередженої людини. Ми неодноразово писали про те, що держава від партії регіонів та Віктора Януковича впевнено перетворюється у державу-малину, такий собі піратський табір.

Але це взагалі.

 

2. Якщо придивитися до деталей процесу, так би мовити «дрібниць» - то ми бачимо, як донбаські порядки опановують Україною.

Як у самому Донбасі? Розквітлий Донецьк на тлі вмираючого Донбасу. Але у самому Донецьку – розквітлий центр Донецька на тлі зотліваючих околиць самого Донецька.

Розкіш – і різкий перехід до злиднів, розрухи одразу за парканом розкішного маєтку диктатора чи олігарха. Ці порядки інтенсивно поширюються по усій Україні.

 

3. Наші люди це вважають настільки ненормальним, що кожний крок до погіршення вважають вже неможливим.

Але завжди є куди падати. Вже ці самі донецькі кадри угніздилися в Києві через всіляких забужок та ющенків – і тепер розглядають Київ як свій маєток, з якого поступово будуть виселяти простих киян, як ми бачимо на приклади вчительки Москаленко.

 

4. Держказначейство, як общак партії регіонів вирішує дві проблеми - позбавляє:

-  усі регіони, включаючи Донбас, коштів від податків, зосереджуючи усі ресурси в центрі, оголюючи майже усі територіальні громади та

- так звану соціальну сферу необхідних бюджетних коштів (медицина та освіта) - прискорюючи процес закриття шкіл та лікарень.

 

5. Це зібрання представників територіальних громад було зібране за сприяння «Спільної справи» та підтримана народними депутатами від «Батьківщини» - Тетяною Слюз та Андрієм Павловським. Народні депутати від «Свободи» та «УДАР»у відмовилися від участі у Асамблеї територіальних громад. Керівник УДАРу прямо заборонив своїм народним депутатам приймати у них участь.

Щоб не сердити владу, яка хоче «пожити як люди».

 

6. Справа у тому, що Держказначейство має рахунки від територіальних громад. Тобто кошти від місцевих податків та зборів знаходяться на рахунках в Держказначействі, і повинні видаватися по платіжних дорученнях – як це робиться в банках.

 

7. Але Держказначейство від партії регіонів ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ видавати кошти по цим платіжним дорученням – тому, що це кошти саме територіальних громад. І місцеві органи самоврядування НЕ можуть оплачувати захищені статті по працівникам освітньої та медичної сфер.

На цей час – не прийняті платіжні доручення на 50 млрд. грн.

Місцеві ради примушені брати позички – і набрали на 36,7 млрд. грн..   

В цих умовах органи місцевого самоврядування не можуть забезпечувати

-  необхідних товарів та послуг

- робити необхідні соціальні виплати.

 

8. Крім коштів територіальних громад Держказначейство мусить робити так звані субвенції – тобто виділяти гроші з власне держбюджету на нагальні місцеві потреби, особливо дотаційним регіонам. І закривати проблеми з податком на додану вартість. Але з останнім – це взагалі не проблема, а пісня!

 

9. В цих умовах місцеві ради примушені брати банківські кредити під високі відсотки, заганяючи місцеву громаду у боргову кабалу.

В цих умовах, як сказала мер Нова Руса  Ірина Верещук, міська рада не може складати план діяльності міської ради, замовляти товари та послуги на потреби місцевої громади, закладати взагалі їх у план діяльності ради – бо не впевнені, що зможуть його реалізувати. Вже 6 місяців немає коштів з так званого Спеціального фонду. Дотаційних рад у Львівській області збільшилося з 21 до 45.

 

10. Михайльонок з Кіровоградщини зауважив, що за останній час на соціальні виплати було виділено 17 млн. грн., а потрібно ще 14 млн. грн.

11. Народний депутат від «Батьківщини» Тетяна Слюз була за часів уряду Юлії Тимошенко головою Держказначейства і працювала в часи світової економічної кризи. Вона виклала картину витрат за часів Януковича та Юлії Тимошенко.

 Тоді коштів часто теж не вистачало. Але тоді намагалися розподіляти кошти Держказначейства пропорційно по усій території України. Тепер зовсім інша картина: Держказначейство при розподілі коштів надає їх переважно в «електорально близькі» області Півдня та Сходу, обділяючи Захід, Північ та Центр України.

 

12. «Привілейовані» в цьому випадку є Донецька, Луганська, Запорізьска, Харківська та Дніпропетровська області. Ну, ще Крим.

Але навіть субвенції у ці привілейовані області теж скеровуються не для розбудови, а для розкрадання. Місячний пейзаж на Україну суне саме звідтіля – з Донбасу.

 

13. Зрозуміло, що не від хорошого життя Держказначейство так різко вилучає гроші з коштів, які належать місцевому самоврядуванню. Тетяна Слюз сказала, що в часи її головування інформація про стан речей у фінансах не була закритою, а вони разом з Юлією Тимошенко весь час працювали з Бюджетним комітетом парламенту.

 

14. Зараз – зовсім інша картина: від опозиційних та навіть «своїх» депутатів інформація приховується.

Але відомо, що після розгрому малого та середнього бізнесу податкові надходження до Держбюджету різко скоротилися, валютні резерви стрімко скорочуються. Вже дуже важко підтримувати курс гривні.

 

15. Через це зібрали 265 млрд. грн.. Але не добрали 106 млрд. грн. В Держказначействі - порожнеча, яку старанно приховують.

Але є дві по-справжньому захищені статті видатків, які характерні для передреволюційної пори (згадаймо Французьку революцію 1789 року!):

-  охоронні структури захисту диктатури

- розкішне життя диктатора та його оточення.

 

16. Тут теж є свої проблеми – прокуратуру фінансують на 83% від НИМИ запланованого, те саме можна сказати і про СБУ. Особливо добре фінансується верхівка МВС та органи центральної влади.

 

17. Залізли навіть в кіотські гроші, які світова спільнота надала для програм енергозберігання. Але на ці гроші купили на 200 млн. грн. розкішних машин для можновладців, та 24 млн. грн.. для шин машин Кабміну.

 

18. Михайло Волинець, діяч незалежного профспілкового руху, зауважує, що у загальній політиці уряду та режиму взагалі хочуть знайти вихід у системі примусової праці – як у колишньому СРСР. Але піти навіть далі – прийняти Трудовий кодекс, який позбавляє не тільки трудових, але і взагалі людських прав. Ярослав Сухий, народний депутат від партії регіонів, запропонував прийняти закон про локаут, який дозволяє роботодавцю взагалі у разі страйку закрити підприємство та звільнити будь-кого без попередження.

 

19. Взагалі, знищення малого та середнього бізнесу в результаті прийняття Податкового кодексу, призвело до скорочення Держбюджету взагалі, скорочення валютних резервів Національного банку.

 

20. Саме тому на соціальні програми грошей не вистачає. Залишаються лише видатки на розкіш та охоронців диктатури, включаючи суди, на які, за словами Олександра Солонтая, виділено 1 млрд. 100 млн. грн..

Але Держбюджет продовжує скорочуватися через руйнування економіки та соціального людського капіталу.

 

21. Жертвою цього вже впало місцеве самоврядування, навіть Донбасу.

Об’єктивно вихід у диктатури лише один: зміцнювати свій режим шляхом руйнування національного організму – як це роблять могильні хробаки.

-  вводити систему підневільної праці

- зміцнювати охоронні структури диктатури.

 

22. Зібрання від місцевих громад довело, що усі розуміють справжній стан речей.

Але інстинкт самозбереження в українського суспільства ще не запрацював.

Тому і програємо останнім часом.    


 Станіслав Овчаренко
S i T                                 

16

Коментарі

128.10.13, 21:43

    229.10.13, 08:06

      Гість: Добрый Лео

      329.10.13, 13:30

      систему подневольного труда вводить не придется. потому как трудиться скоро будет негде.