Інформаційна війна. Росія повертається на наш книжковий ринок
- 03.12.19, 15:15
- Бандерівці
Малевич К., Чорний квадрат (замість ілюстрації блоку новин)
«Нові гравці» урочисто внесли прапори. російські видавництва офіційно повертаються на український ринок. Наголос саме на офіційному поверненні, адже попри поширену думку про заборону і обмеження на друковану продукцію країни, яка понад п'ять років тому здійснила військову агресію проти України, реальні факти говорять про інше . Хроніка повернення в публічну площину наступна:
Конфлікт із заборгованістю українським видавництвам від мережі «Буква» яка на той час повністю належала російській видавничій групі Ексмо, закінчився процедурою банкрутства і зміною власників. Незважаючи на те, що події співпали з Революцією Гідності, жодних законодавчих ініціатив на державному рівні на той час не було. В Ексмо лишився імпринт Країна Мрій а також мережа дружніх структур, які забезпечували інтереси групи на території України. А Буква повністю перейшла до українських власників, правда політика мережі в питанні роботи з постачальниками в цілому залишилась без змін.
Подібні процеси реалізували і низка інших видавництв з російським капіталом – формально залишивши ринок, вони створили мережу з власних імпринтів, офіційних дистрибуторів та структур, що забезпечували представництво їх інтересів в Україні.
Варто окремо зазначити, що жодних заборон, ембарго чи інших радикальних заходів не було. Тож з боку росвидавців це був радше тактичний відступ з публічної площини, а ніж вимушений вихід з бізнесу.
Попри звернення на підтримку російської друкованої продукції від частини представників вітчизняного книжкового ринку та фітнес союзу (sic!) до Яценюка А .П., який на той час обіймав посаду Прем’єр-міністра України, з 1 січня 2017 року вступив в силу закон №5114. З повним переліком організацій і осіб, які поставили свій підпис проти цього закону, можна ознайомитись за посиланням. Цим документом вводилися заборона на друковану продукцію виключно з антиукраїнським змістом і запроваджувалась лише процедура ліцензування імпортованих книг. Отже, очевидно, що про жодну тотальну заборону не йшлось. На середину 2019 року не пропустили менше ніж 2000 книг через неоформлений чи не повний пакет документів.
19 березня 2019 року було введене в дію Рішення РНБО про персональні економічні санкції, які поширювались на окремі (біля десяти) рос. видавництва (зокрема Ексмо) та розповсюджувачів (озон, лабіринт тощо).
20-22 листопада, 2019 року, Видавництво Старого Лева повернуло до українського лексикону визначення «хороше російське видавництво» (на фоні конфлікту з продажу авторських прав в росію). А менше ніж за тиждень, 28 листопада, український ринок отримав ще один евфемізм - «новий гравець» у вигляді Альпіна Паблішинг Україна, формально окрема юридично-правова форма згідно законодавства України. De Facto представництво однієї з крупних російських видавничих груп, в портфелі якої книга розмов президента країни-агресора та одіозного режисера О. Стоуна, відомого своєю підтримкою диктаторських режимів.
На сьогодні маємо видання російською мовою книги ВСЛ, яке замінило на вітчизняному ринку український оригінал, активний демпінг зі сторони друкованого рос. ширпотребу (на сайтах багатьох основних оналйн ритейлерів можна знайти товари-замінники російською за ціною нижче на 30-50% від українського видання), компанія Форс продовжує те, що робили окремі українські видавництва останніми роками, і передруковує російські видання, зокрема від забороненого видавництва Ексмо.
На фоні останніх новин іншого забарвлення набуває 100-річний «ювілей» оприлюднення 21 листопада 1919 року «Тез з украінського питання», в яких проголошувався курс на повне поглинання України більшовиками і остаточного розв'язання мовного питання. А 29 листопада 1919 року пленум ЦК РКП(б) ухвалив «Про Радянську владу на Україні».
Джерело Книжковий Гамазей
8
Коментарі
Mirror100
13.12.19, 17:37
та й шо? хто зараз читає книжки?
анонім
23.12.19, 17:40Відповідь на 1 від Mirror100
Читают ! Мне нравилось слышать неоднократно слова "Я впервые прочитал(а) книжку на украинском языке" , теперь их буду слышать реже
MAKCTEP
33.12.19, 19:34
Иди под поезд кинься .
Віктор Русин
43.12.19, 20:11
Чому путін назвав предками "русскіх" тюрків і фіно-угрів?
RedDina
53.12.19, 20:18
Не меншини, а сусідньої держави, яка агресивно нав'язує свою мову, ще на додачу плодить казочки про те, що українців придумав один сифілітик, та іншу беліберду
RedDina
63.12.19, 20:21Відповідь на 1 від Mirror100
Читають, і не мало. При мені люди на 600-1000 грн, буває, скуповуються в книгарнях
Южный Соус
73.12.19, 20:28
фильтровать,конечно нужно,кого и что пускаешь на свою территорию. Это правильно и за этим нужно следить. Но одними запретами проблему не решить. Нужно спонсировать украиноязычный продукт (контент),чтобы он был доступнее(дешевле) для большего количества людей.Поощрять людей за выбор украинского...ввозимый же товар должен отличаться ценой и существенно,особенно если это не произведения российских авторов, а переводы
RedDina
83.12.19, 20:34
Меншинами називають групи громадян різних держав, які проживають на території чужої їм країни. Заборони не підтримую
RedDina
93.12.19, 20:42
Щоб не було проблем з російськомовним контентом, то треба меньше вимахуватись "Русские впереди планеты всей!". Хочете читати російською? То або ведіть себе по людськи, або до Росії їдьте. Самі ж лізете
RedDina
103.12.19, 20:44
Російська мова не заборонена!