хочу сюди!
 

Людмила

48 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Магия вышитого рушника

Еще одна интереснейшая заметка, я хотела написать заметку об украинских рушниках и поняла как многого не знаю. Сколько прерванных традиций мы сейчас восстанавливаем по крупицам. В этой заметке много для меня было нового и малоизвестного. Есть вещи, которые больше я нигде не встречала. Поэтому публикаю целиком, а уж потом через несколько дней обобщу важные нюансы в одной заметке, но более кратко

Починаючи від народження і до самої смерті, рушник супроводжував все життя українця. На чистий білий рушник, або лише полотно, котре називалось крижмо, приймали малу дитину, що символізувало чистоту новонародженої душі. Довгий прямокутний шмат тканини завжди у наших предків означав дорогу, шлях, який веде людину, допомагає їй жити. Так само в далеку путь проводжали душу, спускаючи тіло небіжчика до ями на рушниках чи полотні. Як І у випадку з крижмом при народженні дитини, тіло небіжчика загортали у саван з чистого, вибіленого полотна, бажаючи йому подальшої світлої дороги у зоряних світах.

29

Коментарі

121.03.12, 19:19

Свого часу трохи читав вишиванки. Адже справжня вишиванка - це текст, заговор, оберіг, молитва - кожен по-своєму сприймає. Інколи, бездоганно технічна вишивка несе в собі такий бред... Сучасним вишивальницям ще треба відроджувати мистецтво "писати" вишивками

    221.03.12, 19:24

      Гість: Глаша_Я

      321.03.12, 19:25

      Дааа,жаль все таки,что мы много не знаем

        Гість: Lemur-katta

        421.03.12, 20:17


        Очень очень интересно было бы увидеть старые рушники и вышиванки. А то текст - это одно, а вот увидеть...

          521.03.12, 22:31

          В избранное! Спасибо! Интересно!

            Гість: Рус с kija

            622.03.12, 08:18

              722.03.12, 11:08Відповідь на 1 від ДикийБезобраз

              полностью согалсна. Именно поэтому и выкладываю целый цикл заметок о традициях вышивки....

                822.03.12, 11:08Відповідь на 2 від Паче

                спасибо !

                  922.03.12, 11:09Відповідь на 3 від Гість: Глаша_Я

                  очень многое утеряно, и спасибо инету запутано-))) но разобраться очень хочется

                    1022.03.12, 11:09Відповідь на 4 від Гість: Lemur-katta

                    а фото рушников найти то можно, а вот расшифровку их грамотную проблема...пока не рискую....но если найду обязательно сделаю заметку

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна