хочу сюди!
 

Наташа

49 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 44-53 років

Як я розпочинав у совку свою трудову діяльність.

1986 року, після закінчення учбового закладу, я опинився на прохідній відомого тоді у Львові Заводу телеграфної апаратури або ВО імені 50-річчя Великого Жовтня.Сам завод виглядав ось так .


     У відділі кадрів мені запропонували посаду технолога з окладом 95 рублів без премій і прогресивки. Трохи подумавши, я відмовився і пішов працювати слюсарем по 3 розряду.Слюсарям платили більше , ніж інженерам у ті часи та і душа до паперової роботи не лежала у мене,та і зараз більше люблю руками і головою працювати.Привели мене у відділ, який називався "Відділ надійності і періодичних випробувань".Але про роботу відділу - пізніше. Начальниця відділу - Майя Давидівна була тої самої "богообраної" національності що і більшість інженерного персоналу, який вона "дбайливо"  обирала.Добирала невідомо за якими критеріями бо дехто з цих радіоінжерерів не знали про закон Ома, який тоді проходили, здається у 6 класі школи.Найперше, що я побачив,коли прийшов на роботу - це древні вібростенди і ударні стенди. Найстарший з них був 1947 року  випуску. Був і німецький трофейний ударний стенд.Ось на такому обладнанні випробовували радянську військову техніку.Мороки з ними було чимало, адже параметри вібрації доводилося виставляти вручну за допомогою гайкового ключа і чотирьох кулачків.При деяких видах випробувань робити це доводилося кожні 2 хвилини на протязі півгодини а то і години часу. Ще у нас були різноманітні установки для отримання штучного клімату - в основному досить сучасні виробництва НДР.Завданням нашої лабораторії було проведення різноманітних випробувань продукції заводу.А 90% продукції - військового призначення. Взагалі то є дуже багато різноманітних видів випробувань, але основних є 2, це періодичні випробування ( продукція випробовують з певною періодичністю, наприклад раз на рік),і приймально-здавальні( продукцію випробовують при здачі замовнику).Ця система давно прижилася у світі, адже дозволяє з мінімальними затратами виявити як конструктивні вади техніки, так і ті, які з’явилися вже у процесі виробництва. Але у здебілізованому совку ця система спрацювала практично навпаки.Справа в тім що у совку основним документом для підприємства був план.Невиконання плану тягнуло за собою цілу низку фінансових санкцій, у тому числі позбавлення прогресивок, премій працівникам і так далі.Плани,як правило затверджувалися у Москві Держпланом і Радою Міністрів СРСР і "спускалися" підприємствам. У підприємств вимагали виконання плану по здачі продукції, а у замовників(військових) був план по її прийомці.lol Якщо продукція не проходила випробувань - вона не могла бути зданою замовнику і план летів разом з нашими преміями.І не тільки нашими.Адже якщо завод випустив брак, то винними були... випробувачі, які той брак виявили.lolТреба сказати що ми зовсім не хотіли позбавляти себе премій і  прогресивокlol, тому приховували брак як тільки могли.Деякі замовлення виходили з ладу на 3 день випробувань(а мали відпрацювати 30 днів без перерви), інші на 16, або 21. Схема тут була одна.Приходили хлопці з цеху( вони теж були зацікавлені у здачі браку замовникові - військовому відомству СРСР) і замінювали несправні блоки.Часто робота проводилася вночі, потай від військових представників.На час ремонту повністю порушувався кліматичний режим у камері, тому ми відключали свої реєструючі прилади і включали потім, коли закінчувався ремонт і режим відновлювався.За час кліматичних випробувань, а це як правило 28 днів, деякі замовлення так ремонтувалися по декілька  раз. umniklol Іноді нам доводилося домальовувати від руки декілька годин на діаграмі самописця,адже на час ремонту самописці вимикалися.Що потім робили у частинах з усім тим лайном, яке ми випробовували - одному Богу відомо.Але фінал цього шоу брехні відомий.Совок - у дупі, а заводу, на якому працювали десятки тисяч людей немає.Кажуть, коли СЕРЕСЕРЕ відкрило кордони, він просто не витримав конкуренції. Декілька років тому я вирішив відвідати свою прохідну на вулиці Федьковича.Виявилося, що ніякої прохідної там більше немає.Вибігла якась дівчина, чемно запиталася що я тут шукаю.Я чемно відповів що тут був колись мій завод і моя прохідна.Дівчина подивилася на мене очима, якими дивляться на орангутанаlol, сказала що працює тут вже 5 років і ніякої прохідної і заводу ніколи тут не було.lolАле запропонувала пройти за ворота(колишні ворота заводу) і самому все роздивитися.Коли я зайшов за ворота, я побачив що немає не тільки прохідної, але і приміщення, в якому я працював.rofl Закон карми?Хто знає.Все правильно.
25

Коментарі

112.04.13, 20:46

Так ось хто розвалив СиРиСиРи

    212.04.13, 20:53Відповідь на 1 від РибачОК

    Точно.

      312.04.13, 21:44Відповідь на 1 від РибачОК

      Так ось хто розвалив СиРиСиРиМабуть,слухав ВВС та Голос Америки

        412.04.13, 21:58Відповідь на 3 від дТОЛЯізХорола

        Дійсно слухав.Але не на роботі.У нас були чергування і в вихідні дні.Я приніс собі невеликий приймач, телевізора тоді не було у нас і можна було вовком вити.Хтось побачив - і стукнув у перший відділ що я по неділях радіо слухаю.Приймач відібрали, а мені вліпили виговор - не положено вражі голоси слухати.

          512.04.13, 22:22Відповідь на 4 від uraha

          Дійсно слухав.Але не на роботі.У нас були чергування і в вихідні дні.Я приніс собі невеликий приймач, телевізора тоді не було у нас і можна було вовком вити.Хтось побачив - і стукнув у перший відділ що я по неділях радіо слухаю.Приймач відібрали, а мені вліпили виговор - не положено вражі голоси слухати.У мене був VEF .Блін,розкажи зараз молоді які ми радіостанції ловили...
          До речі,все збираюсь відремонтувати свій суперприймач,що коштував тоді більше 100 руб-місячна зарплата...

            612.04.13, 22:42Відповідь на 5 від дТОЛЯізХорола

            Ми часто слухали польське радіо і дивилися польське телебачення.Цензура у Польщі була менша , ніж у совку, тому польське телебачення і радіо давало цілком нормальну музику і фільми.Поневолі і польську мову вчили.Я досі нормально читаю і розмовляю польською.

              712.04.13, 23:03Відповідь на 6 від uraha

              Ми часто слухали польське радіо і дивилися польське телебачення.Цензура у Польщі була менша , ніж у совку, тому польське телебачення і радіо давало цілком нормальну музику і фільми.Поневолі і польську мову вчили.Я досі нормально читаю і розмовляю польською.Це зрозуміло.
              Знаєш,інколи й до нас в суху сонячну погоду долітало ТБ румунське та польське.Пам'ятаю як крутив антену.
              А щодо польської мови - тут майже все зрозуміло.Я колись ,ще в школі захоплювався мовами та вивчав польську за самовчителем.....Коли кілька років тому встановив супутникове ТБ,дивлюсь пілку ножну....

                813.04.13, 06:18

                судьба багатьох

                  913.04.13, 07:35Відповідь на 8 від Hudson Hawk

                  Це доля цілої держави, бо у СРСР 90% підприємств випускало як не військову продукцію, то продукцію подвійного призначення.Що стосується мене, то відпрацював 6 там років і не став чекати кінця, звільнився і влаштувався на інше підриємство.

                    1013.04.13, 08:15Відповідь на 9 від uraha

                    так, комуняки загубили таку державу, у нас були найбільші шанси стати заможними

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      4
                      5
                      6
                      8
                      попередня
                      наступна