хочу сюди!
 

Наталі

50 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 45-53 років

ПАРЄ пригрозила Україні санкціями

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні 26 січня прийняла резолюцію про стан демократії в Україні. Про це стало відомо за підсумками дебатів ПАРЄ. Підсумковий документ підтримали 69 членів асамблеї, 8 були проти, ще 14 утрималися.

Головними пунктами в прийнятій резолюції "Функціонування демократичних інститутів в Україні" є вимоги ПАРЄ про вилучення з Кримінального кодексу статей, за якими були засуджені колишні державні чиновники, зокрема прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, а також можливість введення санкцій відносно України, якщо вимоги асамблеї щодо кримінального переслідування колишніх членів уряду не будуть виконані.

ПАРЄ закликала українську владу змінити статті, за якими була засуджена Тимошенко, відповідно до стандартів Ради Європи і зняти обвинувачення з колишніх посадових осіб уряду.

"Асамблея вважає, що виконання рекомендацій, в особливості, що стосуються кримінального переслідування колишніх членів уряду, буде свідчити про прихильність влади до норм і цінностей Ради Європи... І навпаки, їх невиконання в розумні терміни призведе до виникнення серйозних питань відносно прихильності влади принципам демократії і верховенства права, які приведуть до відповідної реакції з боку Асамблеї", - йдеться в резолюції.

У зв'язку з цим асамблея закликала моніторинговий комітет продовжувати пильно відстежувати ситуацію і пропонувати будь-які подальші дії, які можуть знадобитися в залежності від ситуації, аж до застосування санкцій відносно України.

Асамблея попросила Президента України Віктора Януковича використати наявні в його розпорядженні "законні засоби для звільнення колишніх членів уряду і дозволити їм брати участь у наступних парламентських виборах".

ПАРЄ висловила свою стурбованість у зв'язку з погіршенням здоров'я Тимошенко і закликала українську владу дозволити її медичне обстеження, і, в разі необхідності, лікування, яке проводили б незалежні лікарі поза тюремної служби". Щодо Луценка і Іващенка ПАРЄ заявила, що "їм обом потрібна медична допомога поза пенітенціарною системою".

Нагадаємо, раніше моніторинговий комітет ПАРЄ ухвалив низку поправок до проекту резолюції по Україні. Зокрема, про скасування вироків за статтями 364 і 365 КПК України, за якими засуджені члени колишнього уряду України. Крім того, комітет підтримав поправку до проекту резолюції щодо можливих санкцій проти України.

У ПАРЄ відзначили, що оцінка політичних рішень та їх наслідки є прерогативою парламентів і, в остаточному підсумку, електорату, а не судів. Таким чином, ПАРЄ вважає за необхідне розробити жорсткі міжнародні стандарти, які розмежовують політичну і кримінальну відповідальність.

Асамблея також висловила глибоку стурбованість відсутністю незалежної судової системи в Україні. ПАРЄ вважає, що чинна процедура призначення суддів в Україні підриває незалежність судової системи. Асамблея рекомендує скасувати або істотно скоротити п'ятирічний випробувальний термін для суддів і позбавити ВР повноваження їх призначення.

ПАРЄ закликала українську владу в повному обсязі скористатися рекомендаціями Венеціанської комісії за попередніми проектами конституційної реформи, а також при підготовці нових законів.

Також комітет підтримав поправку щодо прийняття нового закону про вибори народних депутатів України за участю опозиції. У резолюції наголошується постійне включення до закону про вибори положення, що обмежує право балотуватися засудженим, незалежно від тяжкості вчиненого злочину. Згідно з документом, ПАРЄ просить негайно ухвалити конституційні поправки, які б дозволили видалити подібні положення виборчого законодавства.

ПАРЄ радить Україні знизити виборчий поріг на виборах у ВР і дозволити брати участь у виборах блоків партій.

"ПАРЄ стурбована тим, що підвищення порогу на пропорційні вибори до 5%, в поєднанні з забороною партіям формувати виборчі блоки для участі у виборах, може негативно позначитися на можливості нових або невеликих партій пройти в парламент. Асамблея стурбована тим, що ці положення можуть знизити плюралізм і збільшити поляризацію в новому парламенті. ПАРЄ рекомендує знизити пороги і зняти заборону на виборчі блоки напередодні наступних парламентських виборів", - говориться в документі.

Відразу після ухвалення резолюції український МЗС заявив, що документ ПАРЄ буде допомагати зміцненню демократії в Україні. "Тільки що прийнята резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи стала перемогою збалансованих оцінок і здорового глузду над черговими спробами перенести внутрішньополітичну боротьбу на європейський майданчик", - відзначили в МЗС.

Критичні зауваження, що містяться в резолюції, в цілому спрямовані на заохочення України до проведення правових і політичних реформ, вважає відомство.

Зазначимо, представник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олег Волошин раніше сьогодні заявив, що Україна завжди прислухається до рекомендацій ПАРЄ та інших міжнародних організацій як держава - член Ради Європи, ОБСЄ та інших європейських інститутів, і буде робити це й надалі.

"Безумовно, та критика, що озвучена, - почасти вірна. Ми самі багато чим незадоволені, зокрема, в судовій системі, в пенітенціарній системі (в Україні). Але відповідні реформи проводяться. І найкращий тому доказ - внесення до Верховної Ради та затвердження в якості пріоритетного для розгляду нового проекту Кримінально-процесуального кодексу. Безумовно, якщо б той самий резонансний процес над Юлією Тимошенко відбувався у відповідності з нормами нового Кодексу, він виглядав би зовсім інакше", - підкреслив представник МЗС.

За словами Волошина, прийняття нового Кодексу та інших законодавчих актів, що визначають стандарти і механізми судових реформ - це "яскрава відповідь на ту критику, яка міститься в заявах і резолюціях європейських інститутів, таких, як ПАРЄ".

Нагадаємо, зимова сесія ПАРЄ відкрилася 23 січня 2012 р. в Страсбурзі. На порядок денний сесії винесені доповіді про функціонування демократичних інститутів у ряді країн, включаючи Україну. Новим головою ПАРЄ став голова французької делегації, член групи Європейської Народної партії (ЄНП) Жан-Клод Міньйон.

Додамо, що в грудні на засіданні моніторингового комітету ПАРЄ схвалила резолюцію по Україні, в якій ПАРЄ висловила побоювання з приводу переслідування опозиційних лідерів. 
10

Коментарі

126.01.12, 21:50

Годі грозити - починайте. Вони іншу мову не розуміють.

    Гість: lyo Dnepr

    226.01.12, 22:52

    Да уж, они прыслухаються. Почують кажного
    Кстати санкции планируются против всех украинцев, не только для голубых. Я считаю, что это правильно. Все будем выживать в своем концлагере.

      326.01.12, 22:59

      Да, в МИДе совсем охренели и потеряли связь с реальностью. Вот что они заявили: “Критические замечания, которые содержатся в резолюции, в целом направлены на поощрение Украины к проведению правовых и политических реформ. Именно над этим сегодня работает украинская власть, выполняя обязательства Украины перед Советом Европы, которые предыдущие правительства не смогли реализовать с 1995 года”

      Млять, Янык дважды в этот период рулил, но всё равно пАпередники виноваты. Это же какими дебилами нужно быть, чтобы считать дебилами всех остальных?

        426.01.12, 23:07

        Хоч щось приємне.

          526.01.12, 23:20

          И это , откровенно говоря , радует !

            627.01.12, 09:19

            "ПАРЄ пригрозила Україні санкціями"
            Вот долбодятлы ПАРЕшники!!!
            ДА не К УКРАИНЕ надо санкции применять - а просто ЗАМОРОЗИТЬ ЗАБУГОРНЫЕ СЧЕТА ПРасные!
            Вот тут они хором и ВЗВОЮТ!

              727.01.12, 09:21Відповідь на 4 від ЯКриворожанка

              Хоч щось приємне.А ЩО тут приємного?
              Творят-то СВОИ делишки ПРасі - а санкции пойдут на КАЖДОГО ИЗ НАС!
              Гда логика-то?

                827.01.12, 10:16Відповідь на 3 від rutzit

                Да, в МИДе совсем охренели и потеряли связь с реальностью. Вот что они заявили: “Критические замечания, которые содержатся в резолюции, в целом направлены на поощрение Украины к проведению правовых и политических реформ. Именно над этим сегодня работает украинская власть, выполняя обязательства Украины перед Советом Европы, которые предыдущие правительства не смогли реализовать с 1995 года”

                Млять, Янык дважды в этот период рулил, но всё равно пАпередники виноваты. Это же какими дебилами нужно быть, чтобы считать дебилами всех остальных?

                  анонім

                  927.01.12, 10:59Відповідь на 7 від Богдан Ляшко

                  Тогда народ может образумиться и трахнуть эту малину с летальным исходом.

                    1027.01.12, 11:11Відповідь на 9 від анонім

                    Тогда народ может образумиться и трахнуть эту малину с летальным исходом.ЧЕМ трахнуть?
                    Разве в Украине началась свободная торговля оружием, как в Америке?
                    Тут скоро и ЯЙЦА запретят продавать...

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна