хочу сюда!
 

Ira

34 года, дева, познакомится с парнем в возрасте 30-42 лет

20 років Незалежності: три покоління українських політиків.

   Друге покоління українських політиків повторює недоліки попереднього, однак не має його заслуг у компромісному полагодженні конфліктів. Нова влада веде себе як великорослі хулігани - аж до повного знищення противника.

 Є різні способи оповісти про останні двадцять років в Україні. Я вибрав для цієї цілі поколіннєвий підхід, і то з декількох причин.

 Першою є магія круглих чисел.  Двадцять років - це приблизно час, коли доростає нове покоління. Про покоління т.зв. "ровесників незалежності" в Україні зараз говориться багато. Зокрема, проведено декілька соціологічних досліджень, що дають певний матеріал для аналізу. Не буду зловживати тут соціологію, а буду говорити як історик. А історики знають, що дуже часто покоління є головним носієм змін. Тому якщо ми хочемо оцінити зміни, що сталося за останні двадцять років, поколіннєвий підхід є дуже зручним ключем для розмови на ту тему. І це є друга причина мого вибору.

 Зрозуміло,  що покоління є надто великим, щоб говорити про нього як про однорідну цілісність. Теоретики поколіннєвого підходу відводять вирішальну роль тим меншим групам, що творять певну модель поведінки для усіх ровесників. Рівно ж покоління є соціальним, а не біологічним явищем. Тому факт народження протягом певного проміжку часу ще не роблять однолітків поколінням - вони мусять виразно проявити себе у якісь ділянці суспільного життя, чи то в політиці, у публічному житті чи в мистецтві.

 З певним, але не надто великим спрощенням можна сказати, що досі в Україні проявили себе такі дві групи поколінь: ті, які на межі 1980-1990-х років перетворили Україну з радянської у незалежну, і ті, які керували і керують в останні роки. Умовно кажучи: "покоління Кравчука і Кучми" і "покоління героїв та антигероїв Помаранчевої революції".

Чи з'явиться і коли в Україні нове покоління, залежить від того, чи будуть збережені механізми зміни влади. Попри старання теперішнього режиму, припускаю, що такі механізми таки збережуться. І десь упродовж наступних 20-30-х років до влади може прийти покоління, котрому сьогодні 18-25 років - тобто ті самі "діти незалежності". Тому для порівняння до двох попередніх, котрі уже "сталися", додаю третє покоління, яке має високі шанси відбутися.

3

Комментарии

Гость: ТарасЧупринка

128.07.11, 05:43

Певний сенс у словах пана Ярослава звісно що є. Так само вибраний ним методологічний підхід до аналізу проблеми має певний евристичний матеріал. Але проблема піднята ним набагато складніша, відтак сказане ним є тільки однією із площин осмислення окреслених у розвідці складнощів.

  228.07.11, 11:42Ответ на 1 от Гость: ТарасЧупринка

  Погоджуюсь. Адже наприклад щодо третього покоління політиків - то воно має вже бути на підході, а не за 20-30 років. До нього мають належати не лише ті хто народився, а й виховувася за часів Незалежності. А це розширює вікові рамки на кілька років. Інша річ чому саме навчатимуться вони у нині діючої політичної *еліти*? Адже декого може цікавити з прагматичного погляду *не напружуватись* просто використати символи ідентифікації в промовах *на електорат* замість копіткої системної роботи з впровадження необхідних змін та програм. Найбільша небезпека - в перейманні *талановитого* пустозвонства *під вибори* і для виправдань власної бездарності.

   328.07.11, 15:24

   Я на жаль не маю відповідної освіти щоби обговорити цю статтю як попередні коментатори.
   Але я маю такі тривоги:
   1.молодь яка вже вивчилася в основному хоче їхати жити в Європу в Америку і там залишитися щоби не стало ( бо таку державу треба будувати а їм треба все і відразу)
   2.Наша молодь є дуже пасивною ( вона байдуже ставиться до історії своєї батьківщини до тих явно корупційних нововведень у МінОсвіті) Молодь Молдови у цьому питанні була взірцем!!!.
   3.Наша молодь вже не вихована на національному грунті ( бо батьки що приїхали з сіл не привчили їх ні співати народних пісень ні привчали до народних звичаїв).
   4. Більше половини молоді є просто "перекоти - поле" ( вони не будуть перейматися кого обирати)

    428.07.11, 15:32Ответ на 3 от Думи мої

    То, яка молодь і яку державу (інтернаціональну, т.т громадянську, як модно тепер казати і вивчати ) побудує наша молодь?...
    Вибачте, за мій песимізм, просто я мешкаю в маленькому райцентрі і не бачу національно освіченої свідомої молоді.

    Дай Боже мені помилятися!

    Дякую за статтю.

     529.07.11, 01:40

     Наша країна - цирк в якому керують злі та продажні клоуни.