З розвитком інтернету пошта втратила свою популярність , але не остаточно - їй активно користуються досі.
Десь інтернету просто немає або майже немає, до того ж багато людей цінують послання, написані на папері, набагато вище, ніж бездушні літери на екрані монітора. Поштові служби пережили телеграф і телефон, а, значить, переживуть і інтернет...
У 1984 році було відправлено найдовший лист поштою. Його відправив Елан Форман. Лист адресовано було його дружині і складалося из 1 402 344 слів.
У 1661 році полковник Генрі Бішоп, який займав у той час посаду Генерального поштмейстера Англії, винайшов поштовий штемпель. Йому настільки набридли скарги клієнтів на затримку кореспонденції, що він прийшов до висновку про необхідність нанесення на кожен лист дати.
Ідея швидко поширилася по всьому світу.
Самим великим роботодавцем у всьому світі вважається поштова служба США. Завдяки їй роботу мають 870 тисяч осіб.
Що цікаво: саме поштова служба Америки обробляє 46%всієї наявної пошти світу.
Перші в світі поштові скриньки з'явилися на території сучасної Італії, у Флоренції.
Це сталося 400 років тому.
В ті часи такі ящики служили для того, щоб збирати анонімні доноси, які писали на вчених і філософів того часу, вони підозрювалися в єресі.
Тільки в 1952 році британська пошта ввела заборону на пересилку людей.
Причиною послужив один англієць, який "перевіряв пошту на міцність", відправляючи все підряд, включаючи самого себе.
За одну хвилину через всі поштові відділення світу проходять приблизно 5 мільйонів листів.
У Великобританії, на острові Гернсі, в містечку Сент-Пітер-Порт в 1853 році встановили найстарішу збережену поштову скриньку. Зараз вона є власністю Британської корони.
Вперше на марці зобразили жінку в 1893 році . Це була поштова марка Америки і на ній була зображена королева Іспанії, Ізабелла.
В тихоокеанської країні Вануату діє єдине в світі поштове відділення, розташоване під водою. Кумедна розвага на туристів, але вона і справді працює.)
На початку ХХ століття в США можна було пересилати дітей поштою, причому послуга ця коштувала в 10 раз дешевше за квиток на потяг. Дитину упаковували в особливу поштову сумку, ставили на його одяг штамп і посилку доставляли за місцем призначення. Під час шляху за дитиною доглядали поштові кур'єри.
У Великобританії в 1840 році поштові марки вперше з'явилися офіційно.
Називалися вони «Чорний пенні» .
Після цього стали дотримуватися правила, яке свідчило, що на марці обов'язково повинно бути зазначено назву країни латинськими літерами.
Єдиною країною, на яку це правила не поширюється, є Великобританія.
Ця честь їй подарована як країні, яка, власне, і винайшла марки.
Одного разу поштова служба Великобританії дала збій.
Цікаво, що в його результаті листівка, відправлена напередодні Великої депресії 1929 року, досягла адресата з Уолл Стріт тільки в 2008 році, напередодні чергового світової економічної кризи.
Це найдовша доставка поштової кореспонденції в історії.
Таке хобі, як колекціонування поштових листівок з різними картинками, займає у всьому світі третє місце за популярністю.
Перші два місця належать колекціонування монет і поштових марок.
Якщо зібрати разом всі рекламні проспекти , які американці щодня одержують поштою, то отриманого паперу вистачить, щоб обігріти 250.000 будинків, якщо використовувати її в якості палива.
Послуги з пересилання пошти у відомій нам формі вперше з'явилися на території Британії під час Війни Червоної і Білої троянд, коли король Генріх VII почав отримувати регулярні повідомлення про пересування своєї армії.
Коментарі
Голубка
124.02.24, 09:51