Це окрема група організмів. Причому, збірна група, куди входять представники різних царств живих організмів. Але історично так склалося, що гриби вивчали разом з рослинами, тому в нас їх дослідженням займаються в Інституті ботаніки НАНУ. Сьогодні на планеті відомо про понад півтора мільйона видів грибів і у величезній кількості описуються нові для науки види. Для переважної більшості людей гриби це лише щось таке, що вони купують в магазині або збирають в лісі, щоб приготувати та з’їсти. Але це лише верхівка айсберга, адже якщо копнути глибше, то виявляється, що там неймовірно багато усього дуже цікавого і поки не відомого.
Їжа, ліки, одяг
Хліб, який ми щодня їмо, робиться завдяки дріжджам, а дріжджі – це гриби. Кисломолочні продукти, а також чай, багато сирів, пиво, соєвий соус і не лише вони виробляються за допомогою грибів. З грибів роблять різноманітні препарати, зокрема й антибіотики.
Сьогодні гриби намагаються використовувати як замінник шкіри для виготовлення одягу. Такий матеріал більш дружній до довкілля у порівнянні зі штучною шкірою, має гарний вигляд та приємний на дотик. Але в деяких людей він може викликати алергічну реакцію, тому підходить не всім.
Міцелій грибів (тобто грибницю або «підземну» частину) використовують як пакувальний матеріал, а також для виготовлення меблів, горщиків для кімнатних рослин та артоб’єктів. Навіть пропонують людей ховати в трунах, виготовлених із грибів. В них тіло повинно швидше розкладатися.
У природі багато грибів є «руйнівниками деревини». Якби не вони, то мертві стовбури дерев та окремі гілки нагромаджувалися б у лісі й нікуди не зникали. А завдяки їм «мертва деревина є більш живою, ніж жива». У ній утворюється унікальна екосистема, де крім грибів мешкають комахи та інші організми, і разом вони перетворюють деревину на добриво, кажучи простими словами.
Вони рухаються!
Слизовики, традиційно вивчаються в науці разом із грибами, але за сучасною класифікацією, це все ж таки тварини. Вони цікаві тим, що у своєму циклі розвитку проходять стадію плазмодія. Це нагадує клітини амеб, які злилися між собою в один великий організм, що може активно рухатися, ніби перетікати. У такий спосіб слизовик знаходить собі придатне місце, де він утворює спори, щоб продовжити свій цикл розвитку.
Можна знайти багато відео зі слизовиками, де вони рухаються і навіть проходять лабіринти. Звідси взялася ідея, що вони буцімто розумні. Але в науці такі твердження, звісно, не витримують жодної критики.
Слизовиків можна тримати вдома. Це досить цікаво, особливо для дітей. Годують їх, до речі, вівсяними пластівцями.
Коментарі
Андрій1961
12.10.20, 10:10
Цікаво!
Lulu
22.10.20, 11:27
Ще подибував аналогію, коли гриби описували як окремо існуючі... шлунки, виходячи з принципу їх живлення...
BESTIA555
32.10.20, 13:49
Оце плантації....
Кислица
42.10.20, 15:01
грибники ніколи не відкриють чужинцям грибні місця .. а вони таки Є !!!!
Голубка
52.10.20, 15:13Відповідь на 1 від Андрій1961
Голубка
62.10.20, 15:14Відповідь на 3 від BESTIA555
ага...
Голубка
72.10.20, 15:14Відповідь на 4 від Кислица
Твоя правда...
blac bird
83.10.20, 03:59
Mykolaj_58
93.10.20, 09:38