Порядок дій при виявленні підозрілого предмета
- 20.12.21, 11:13
Правоохоронні органи нагадують, що потрібно робити, якщо ви знайшли підозрілий предмет:
1. Не чіпати, не підходити, не пересувати виявлений підозрілий предмет! Не палити, утримуватися від використання засобів радіозв’язку, у тому числі й мобільних, поблизу цього предмета.
2. Негайно повідомити про виявлення підозрілого предмета до правоохоронних органів за телефонами 101 або 102.
3. Зафіксувати час та місце виявлення.
4. Звільнити від людей небезпечну зону в радіусі щонайменше 100 метрів.
5. По можливості забезпечити охорону підозрілого предмета та небезпечної зони.
6. Необхідно забезпечити (допомогти забезпечити) організовану евакуацію людей з території, що прилягає до небезпечної зони.
7. Дочекатися прибуття представників правоохоронних органів, вказати місце розташування підозрілого предмета, час та обставини його виявлення.
8. Далі діяти за вказівкою представників правоохоронних органів.
9. Не повідомляти про загрозу вибуху нікому, крім тих, кому необхідно знати про те, що трапилося, щоб не створювати паніку.
10. Будьте готові описати зовнішній вигляд предмета, схожого на вибуховий пристрій.
Предмет може мати будь-який вид: сумка, згорток, пакет і т.п., що знаходяться безгоспно в місці можливої присутності великої кількості людей поблизу вибухо- та пожежонебезпечних місць, розташування різноманітних комунікацій. Також за своїм зовнішнім виглядом він може бути схожим на вибуховий пристрій (граната, міна, снаряд тощо); можуть стирчати проводки, мотузочки, ізолента, скотч; можливе цокання годинникового механізму, механічне дзижчання, інші звуки; може мати запах мигдалю чи незнайомий запах.
Категорично забороняється наносити удари по корпусу небезпечного предмета камінням, залізом, тощо.