ЗСУ навчаються володінню гранатометом M141

  • 04.02.22, 14:39

Добігає кінця навчання другої групи військовослужбовців із використання гранатомета M141 Bunker Defeat Munition.

У 184-му навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного закінчується навчання другої групи військовослужбовців використанню гранатомета M141 Bunker Defeat Munition. Про це повідомляє АрміяInform.

Заступник командира 355-го навчального піхотного полку підполковник Сергій Шутенко повідомив, що цього разу навчається значно більша кількість військових.

"Курс вивчають понад 40 осіб. Переважна більшість - це викладацько-інструкторський склад різних навчальних центрів. Більшість військовослужбовців із бойових частин, які виконують завдання в операції Об'єднаних сил", - повідомив Сергій Шутенко.

Особливістю підготовки цього курсу є також ознайомлення з тактикою дій при застосуванні протибункерного гранатомета.

Джерело

Спростовано черговий фейк рос.пропаганди

  • 04.02.22, 14:30

В ТГ-каналах, афільованих з російськими спецслужбами, розповсюджується інформація про ніби то радіоактивну саморобну бомбу для використання на території РФ після початку бойових дій. Це повідомлення супроводжується відповідним відео.

Але при перегляді відео кидається у вічі недбалість його авторів: в підписі, який зроблений українською мовою, допущена велика кількість граматичних помилок. Так, "радиоактивним", а не "радІоактивним"; "пораження", а не "ураження"; "розробленн", а не "розроблений"; "використан", а не "використаний". Це все видає російське походження авторів сюжету і погане знання ними української мови.

До того ж, справжній Нацкорпус ставить у своїх відео інший логотип і в іншому місці (у лівому верхньому, а не у правому верхньому, інший колір і компоновка), аніж автори фейкового відео).

Сам Нацкорпус також спростував своє "авторство" цього відео.

Цікава і схема розповсюдження: першоджерелом інформації є телеграм канал "Политнавигатор", який знаходиться в окупованому Криму, але публікація розміщена ще…10 грудня 2021 року.

Наразі цей матеріал "удосконалений" і поширювався по іншим російським TГ-каналам, наприклад Самооборона Горловки, Джокер ДНР, Pravda News і тп.

Тому очевидно, що перед нами продовження інформаційно-психологічної операції російських спецслужб та їх колаборантів в Криму і на Донбасі.

Джерело

Страны НАТО готовят помощь Украине по ее запросу

  • 04.02.22, 13:45

Ряд членов Бухарестской девятки НАТО проинформировали, что в ответ на запрос Украины готовят решения, которые помогут усилить оборонные способности, киберзащиту и экономическую стабильность Украины.

Об этом, как пишет "Европейская правда", сообщила пресс-служба МИД Украины после участия министра Дмитрия Кулебы в министерской встрече Бухарестской девятки.

Бухарестская девятка – это международная инициатива девяти стран-членов НАТО в регионе Центральной Европы. В ее состав входят Болгария, Эстония, Латвия, Литва, Польша, Румыния, Словакия, Венгрия и Чехия.

Отмечается, что на встрече Украина и ее партнеры скоординировали шаги по воплощению комплексного пакета сдерживания России от новой волны агрессии, включающего политическое, экономическое и безопасное измерения.

"Несколько членов Бухарестской девятки НАТО проинформировали, что по запросу нашего государства готовят решения, которые помогут усилить оборонные способности, киберзащиту и экономическую стабильность Украины", - сообщили в МИД.

Это было первое участие главы украинской дипломатии в мероприятиях этого формата взаимодействия государств-членов восточного фланга НАТО.

Во встрече также принял участие как специально приглашенный гость министр иностранных и европейских дел Франции Жан-Ив Ле Дриан.

Евросоюз планирует быстро выделить Украине новый транш макрофинансовой помощи, если условия предыдущего пакета макрофина будут выполнены.

Источник

Российские хакеры против украинских киберспециалистов

  • 04.02.22, 13:39

Война цепляет гораздо больше людей, чем кажется. И когда нужно срочно забрать детей из школы, потому что ее якобы заминировали, или не работает "Дия" из-за кибератаки – это и есть война, за которой стоит РФ.

Об этом идет речь в блоге Марии Тищенко на портале Матрица Свободы

За прошлый год СБУ заблокировала 2200 кибератак, за январь этого года – более 120, включая ту, которая вырубила сайты министерств. У большинства украинцев в этот момент были новогодние праздники, отпуска.

"Атаку заметили преимущественно те, кто ее отбивал – киберспециалисты СБУ. И они таки неплохо справились: уже через сутки все сайты работали, а серьезной утечки данных не произошло. Но тезис о "все пропало" Россией благополучно разгонялся еще несколько дней", - пишет автор.

Ситуация с январской хакерской атакой показала: киберспециалисты в Украине неплохие, и имеют в арсенале наработанные схемы, как отражать атаки и реагировать на них без паники и хаоса, отмечается в блоге.

Об этом говорят и международные партнеры - европейцы поддержали Украину и признали, что реакция страны была профессиональной и быстрой.

"Реакция Украины на кибератаки была очень эффективной и профессиональной. Украина стала способной к самостоятельной защите от масштабных кибератак", – говорилось в сообщениях из-за границы.

Таким образом чиновники Евросоюза осознали, насколько высок уровень украинских киберспециалистов.

"Удивительно, что сами европейцы "не знали, что такое может произойти". Хотя кибератаки РФ на европейские и американские ресурсы давно стали обычным явлением. Но теперь, имея такой кейс, как январская кибератака, СБУ сможет много нового рассказать коллегам по кибербезопасности из других стран. И результаты расследования покажут, пожалуй, немало интересных цепочек между хакерами и российскими спецслужбами", - пишет автор.

Источник: https://apostrophe.ua/news/society/2022-02-03/rossijskie-hakery-protiv-ukrainskih-kiberspecialistov--ekspert-ukazala-na-uspeh-ukrainy/258026?fbclid=IwAR2wBQ7XF79RuolEMAnNRBOtyWlHSfEHqH6UPBcJZlkEiFDAkHrb3F16VHs

Росія готувала відео про "напад" ЗСУ для виправдання агресії

  • 04.02.22, 11:22

Спікер Державного департаменту США Нед Прайс на брифінгу заявив, що Кремль готував фейкове відео про нібито напад Збройних Сил України на Донбасі з метою звинуватити Київ у загибелі цивільних на Донбасі або в прилеглих районах Росії. Раніше цю інформацію оприлюднило видання New York Times з посиланням на джерела.

За словами Прайса, США розсекретили цю операцію для того, щоб запобігти "небезпечній кампанії" РФ.

План передбачав імітацію нападу українських військових на російську територію, або на російськомовне населення у східній Україні. У рамках цієї провокації Росія планувала звинуватити офіційний Київ у "геноциді російськомовного населення", який слугував би приводом для інтервенції.

За даними NYT, представники Росії знайшли трупи для використання у фільмі, акторів, а також антураж для імітації української та натівської військової техніки.

Британці ж провели власний аналіз розвідданих і запевнились у тому, що Росія планувала створити привід для звинувачення України в нападі. Деталі розвідданих, за словами чиновника, "заслуговують довіри та вкрай тривожні".

Джерело

Для ЗСУ модернізують станцію радіотехнічної розвідки «Кольчуга»

  • 04.02.22, 11:13

Для Збройних Сил України оновлять мобільну автоматизовану станцію радіотехнічної розвідки «Кольчуга».

Про це інформує Мілітарний.

Науково-виробничий комплекс СКБ «Таргет» отримав замовлення від Міністерства оборони України на проведення ремонту та модернізації комплексу пасивної радіоелектронної розвідки «Кольчуга» ЗСУ, повідомило видання «Оборонно-промисловий кур’єр».

Заступник директора СКБ «Таргет» зазначив, що в майбутньому не виключено ще додаткові контракти від Міноборони, але для цього підприємству потрібно розширити виробництво, зокрема знайти додаткові приміщення для такої роботи.

«Кольчуга» — українська автоматизована станція радіотехнічної розвідки, яка працю за принципом пасивного радару. Через відсутність активних випромінювань, «Кольчуга» не може бути виявлена засобами радіоелектронної розвідки противника.

Мобільна станція «Кольчуга» базується на двох шасі підвищеної прохідності КрАЗ-260. Комплекс радіотехнічної розвідки у складі 3-х станцій дозволяє визначати координати цілей (наземних та надводних) і маршрути їх пересування на дальності до 600 км в глибину (для повітряних цілей на висоті 10 тис м. – 800 км) і до 150 км по фронту.

Вперше широкому загалу «Кольчуга-М» була представлена в 2000 році на виставці «Sofex-2000» в Йорданії.

Джерело

Міфи путінської кліки

  • 04.02.22, 11:04

Ультимативне ставлення Росії до спровокованого нею загострення ситуації на кордоні з Україною змусило США звернутися за допомогою до Ради Безпеки ООН. Постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд зазначила, що Росія зібрала на західних кордонах понад сто тисяч військовослужбовців. Також, за її словами, Москва бере участь і в інших дестабілізуючих процесах, спрямованих проти України. У зв'язку з цим, як зазначається у зверненні постійного представництва США при ООН, члени Ради Безпеки повинні ретельно вивчити факти та визначити, чим ризикує і Київ, і Москва та європейські країни у разі подальшого російського вторгнення на Україну.

Проте претензії Москви поширюються не тільки на Україну, а й далі на всю Східну Європу. Російські дипломати вимагають від США та їхніх союзників вивести війська із країн, що вступили до північноатлантичного альянсу після 1997 року. Фактично Путін хоче, щоб з альянсу вигнали всіх членів Східної Європи навіть проти їхньої волі. Вони наполягають, що у 1990-х Вашингтон обіцяв Москві не розширювати НАТО на схід, але не дотримав свого слова. «Надули. Просто нахабно обдурили», - говорив Путін у грудні 2021 року. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у відповідь заперечував, що такої обіцянки не було і вона є виключно російським історичним міфом. Колишній посол США в РФ Макфол запропонував свою версію повернення до «Основного акту Росія – НАТО». «Якщо Путін вимагатиме, щоб сили НАТО повернулися до місць дислокації 1997 року, тоді ми маємо закликати російських солдатів скласти зброю та залишити Крим, Донбас, Південну Осетію, Абхазію, Калінінград тощо».

Незважаючи на усі спроби Західної дипломатії знизити градус у відношеннях між Росією та США і НАТО, Кремль вперто не бажає дослухатися розуму і продовжує накаляти напругу. Як заявив Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтерв'ю «Ехо Москви», «Комсомольській правді», «Говорить Москва» та Sputnik, Росія не коригуватиме і не відмовлятиметься від умов, висунутих Кремлем США та НАТО. Головний дипломат Кремля наголосив, що пропозиції Росії щодо гарантій безпеки не є ультиматумом, але Москва не допустить, щоб західні країни ухилялися від своїх зобов'язань ОБСЄ у питаннях безпеки.

«Наші пропозиції, які були 15 грудня передані американцям і НАТОвцям, можуть здаватися позамежними, лише якщо експерт, який оцінює ці пропозиції, виходить з того, що «ну як, американці ж уже все тут забрали навколо вас, що ви починаєте ще якось метушитися, сіпатися? Давайте упокорюйтеся з тим, що є, і обмежтеся якимось мінімумом».

На думку Лаврова, прийняття Вашингтоном нового пакету санкцій проти Росії буде еквівалентним розриву відносин і РФ буде вимушена вжити заходів у відповідь, якщо із Заходом не вдасться домовитися за принципами гарантій безпеки в Європі.

На думку Лаврова, відповідь НАТО на вимоги Москви була дуже ідеологізована. «Мені було соромно за тих, хто його писав», - сказав Лавров.

Напруга не спадає. Чи зможе Рада Безпеки ООН вплинути на ситуацію не відомо. Кремль, на жаль, не справляє враження адекватного опонента, готового визнати свої помилки та дослухатися до рекомендацій міжнародної спільноти. Активувавши функцію «вороги кругом», Путін вперто штовхає світ до безодні масштабного військового конфлікту.

Та поки кремлівські начальники переймаються «фронтом» з колективним ворогом Україна-США-НАТО, в самої Росії почало підгорати в «тилу» - в ОДКБ. На кордоні Киргизії та Таджикистану сталася стрілянина з використанням вогнепальної зброї та мінометів. Бій тривав кілька годин. Є загиблі та поранені. Чи можливе щось подібне у таких «агресивних та нахабних» країнах НАТО? Наприклад, бої на кордоні Німеччини та Франції? Що ж то за така співдружність та колективна безпека по-кремлівськи, де протиріччя між її членами доходять до перестрілок. До речі, жодна із країн ОДКБ не визнала входження Криму до складу Росії. Хто у цьому винен? Теж, мабуть, країни НАТО та Америка. Щось підказує, що почни Путін війну з Україною, підтримки в ОДКБ він не знайде.

Тим часом Білий дім повідомляє, що президент Джо Байден у четвер попередив президента України, що існує «явна ймовірність того, що Росія може вжити військових дій проти України в лютому». Але хочеться вірити, що ця інформація не справдиться і спільні зусилля демократичного Заходу все ж таки остудять «гарячі голови» у Кремлі і приведуть до тями затьмареного диктатора.

Джерело

Дії США у бік України вплинуть на світову політичну ситуацію

  • 02.02.22, 10:48

США незмінно входить у перші лави списку найвпливовіших країн у світі. У конфліктній ситуації Україна-Росія дії США є дуже показовими. Аналітики сторонніх країн відслідковують кожен рух та його наслідок. Експерти припускають, якщо Росія вийде з конфлікту переможецею, США втратить свій авторитет могутньої країни, борця за демократію. Це незворотньо вплине на політику країн світу.

Натан Салес, виконувач обов’язків заступника міністра з питань цивільної безпеки, демократії та прав людини в Держдепартаменті США за часів адміністрації Дональда Трампа виступив як експерт та зазначив, що такі країни як Південна Корея та Іран могли б скористатися певним результатом дій США.

Та основний акцент уваги слід приділити реакціям Китаю. Для внутрішньої політики КНР актуальним питанням є Тайвань та Тибетські райони та їх прагнення до незалежності. Якщо комуністична країна помітить, що США «втрачає хватку», це може підштовхнути її до агресивних дій.

Існує думка, що світові диктатори припинять побоюватись чи рахуватись з діями США, при умові успіху РФ у вирішенні українського питання. Адже це означатиме, що Сполучені штати не здатні відстоювати демократію та чинити супротив.

Звичайно, не виключають і ймовірність того, що Америка лише посилить свої позиції. У разі якщо їй вдасться дати опір Росії, вплив США неможливо буде заперечити.

Джерело

Зеленский: Сложно предугадать действия России

  • 02.02.22, 10:40

И Украина, и мировое сообщество должны готовиться к любому развитию событий, подчеркнул украинский лидер.

Россия должна отвести войска от украинской границы, что послужит мощным сигналом о деэскалации. Об этом заявил президент Украины Владимир Зеленский в ходе совместной с премьер-министром Великобритании Борисом Джонсоном пресс-конференции во вторник, 1 февраля.

"Война никому не нужна. Но мы никого с оружием к себе на землю не приглашаем. Я точно могу сказать, что изменилось государство, изменилось общество, армия. И теперь оккупации какого-нибудь города или территории не будет", - сказал украинский лидер.

При этом он отметил, что сложно предусмотреть дальнейшие действия РФ, в связи с чем и Украина, и мировое сообщество должны готовиться к любому развитию событий и принимать меры по уменьшению рисков.

"Уменьшать риски - это мощная вооруженная армия, которая не наступает. Мы обороняемся. Мы защищаем наше государство. <...> И самое главное - мы защищаем своих людей. И будем это делать", - добавил Зеленский.

Наконец, он сказал, что сейчас РФ проводит некоторые ротации войск на границе с Украиной. "Однако я точно смогу сказать, что Россия увела войска, когда она уведет войска", - резюмировал президент.

Источник

Піраміда Маслоу для метеликів

  • 02.02.22, 10:34

24 січня на порталі проектів нормативних правових актів regulation.gov.ru Міністерство культури РФ винесло на громадське обговорення проект указу президента РФ «Основи державної політики щодо збереження та зміцнення традиційних російських духовно-моральних цінностей». На думку авторів цього документу, «російське суспільство стоїть перед глобальною ціннісною кризою», яку несе діяльність «екстремістів, терористів, США та їх союзників, транснаціональних корпорацій та іноземних НКО».

У тексті проекту зазначено, що «ідеологічний та психологічний вплив на громадян Росії веде до насадження чужої російському народу і руйнівної для російського суспільства системи ідей і цінностей, що включає культ егоїзму, вседозволеності, аморальності, заперечення ідеалів патріотизму».

Схоже на те, що напівміфічні «духовні скріпи», як ідеологічна основа «руського міру», на яких так вперто постійно наголошує та акцентує увагу «довічний керманич» Кремля, виявилися неготовими до викликів сьогодення. Росія падає у прірву і винна у цьому, безумовно, не влада Путіна, що довела країну до краю, а «тлетворноє вліяніє Запада». Саме Західна ідеологія, на думку Міністерства культури РФ, заважає швидкому гармонійному розвитку країни. Тому Росія, як соборний ідеал захисту моралі та духовності, справедливості та добра повинна стати на вістрі боротьби з всесвітнім капіталістичним Злом.

Пошук винних в усіх негараздах настільки захопив російських можновладців, що перетворюється у фарс. Тільки зовсім не смішний. Наприклад, винними у нездатності влади вирішити проблему бродячих собак, які нападають на дітей та дорослих, чиновники призначили зоозахисників. Забайкальський депутат Олександр Михайлов стверджує, що зоозахисники «не просто загрожують безпеці Росії, а підривають її».

«Те, що собак не можна вбивати, — це абсолютна нісенітниця, яку нам хтось нав'язав. Я жив у селі й пам'ятаю, що там все життя їх відстрілювали, а шкури пускали на унти. Ходить собака без господаря якийсь час — його ліквідують і не має значення, агресивний він чи ні».

Депутат припустив, що зоозахисники є «закордонним проектом, націленим на знищення росіян за допомогою собак», тому таких людей потрібно розстрілювати. «… Тому для людей, які не дають бродячих псів ліквідувати, треба також запровадити покарання на законодавчому рівні – ставити до стінки». Така собі «високодуховність» у виконанні російського депутата…

Взагалі, на думку політолога Аббаса Галлямова, головний ворог Росії - це піраміда Маслоу. Вона передбачає, що потреби вищого порядку актуалізуються в міру задоволення нижчих. «Перед тим, як розмовляти з людиною про високе, її треба нагодувати. У російської влади нагодувати людей не виходить, зате вони натомість із пріоритетом духовного над матеріальним лізуть».

Та про яке «нагодувати людей» з таким рівнем корупції може йти мова?! Росія посіла 136 місце у Індексі сприйняття корупції від Transparency International. На одному рівні з Анголою, Ліберією та Малі. Роком раніше Росія посідала 129 місце. А наскрізь пронизані Західною ідеологією, з її «культом егоїзму, вседозволеності, аморальності, заперечення ідеалів патріотизму, служіння Батьківщині, продовження роду, творчої праці» (саме такі ознаки притаманні Заходу на думку авторів проекту), Данія, Нова Зеландія та Фінляндія, за підсумками 2021 року очолюють рейтинг країн із найнижчим рівнем корупції. Явна «перемога» добра над капіталістичним злом! Чи, можливо, корупція і є ознакою «російської самобутності», за зміцнення якої ратує опублікований проект?

Як традиційні цінності в документі вказані «життя, гідність, права і свободи людини, патріотизм, громадянськість, служіння Росії, високі моральні ідеали …». Тож, мабуть абсолютно помилково (сарказм), людей які намагаються захищати саме ці цінності в Росії, Олексія Навального, Любов Соболь, Георгія Албурова та багатьох інших опозиціонерів включили до списку терористів та екстремістів Росфінмоніторингу?

Документ, який нібито спрямований на «протидію поширення деструктивної ідеології» та забезпечення «морального лідерства Росії в міжнародних відносинах», насправді виглядає як чергова спроба приховати крах ідеології «руського міра».

Негативний сценарій, за яким «у країні формуватимуться умови для саморуйнування суспільства, послаблення дружніх, сімейних та інших соціальних зв'язків, посилення соціокультурних розривів та нерівності» та який «завдасть шкоди моральному здоров'ю людей, сприяє поширенню аморального способу життя, насильства та вседозволеності, а також призведе до зростання вживання алкоголю та наркотиків», від якого застерігають автори документу, вже давно став реаліями сучасної путінської Росії.

«Хто винний і що робити?» - довічне запитання. Простіше за все винних просто призначити, чим реально знайти. З визначенням/призначенням винних цей документ впорався стовідсотково. А ось відповідь на запитання «що робити?», окрім як «наділити широкими повноваженнями орган міжвідомчої координації, який аналізуватиме діяльність ворогів, вирішуватиме, як їм потрібно протидіяти, та готувати щорічну доповідь президенту РФ», так і залишилася «за кадром». І це не дивно. Бо відповідь на запитання «що робити?» абсолютно не прийнятна для путінського Кемля.

Тим часом, «прогнивший Захід» у Швеції будує житло для бездомних метеликів, яке вони втратили через розширення залізниць.

Схоже, що краще бути метеликом у Швеції, ніж людиною у Росії.

Джерело