хочу сюди!
 

Кристина

34 роки, діва, познайомиться з хлопцем у віці 30-40 років

Преображення Господнє

  • 19.08.14, 20:05

Преображення Господнє

Апостоли з самого початку не стільки знали, скільки відчували, що Ісус з Назарета - Бог. «Христос, син Господа живого» - так вимовив про Нього Петро задовго до хресних мук Спасителя. Але усвідомити до кінця всю Священну сутність власного Вчителя вони не могли - як не зміг би жоден чоловік. Але Спаситель-то точно знав, коли і як закінчиться Його земний шлях і що послідує за цим. Тому Він почав готувати вихованців до Власного Воскресіння ще до Власного розп'яття...

«Істинно кажу вам: є деякі що стоять тут, які не зазнають смерті, як не побачать Царство Боже, що прийшло в силі», - виголосив якось Ісус Своїм апостолам.

А через 6 днів, незадовго до Власних хресних мук, Спаситель з 3-ма найближчими вихованцями - Іоанном, Яковом та Петром - піднялися на гору Фавор, щоб помолитися. Під час молитви вихованці з найбільшим подивом побачили, як Він «преобразився перед ними, переобразилося лице Його, як сонце, одяг же Його зробився білосніжним, як світло».

В цей час з'явилися на гору два старозавітних пророки - Мойсей та Ілля, при цьому Мойсей до того часу давно загинув, а Ілія ніколи не помирав, він був узятий на небо живим. Іншими словами на зустрічі з Христом Мойсей представляв світ мертвих, а Ілля - світ живих. Вони розмовляли з Ісусом «про кінець Його, який Він мав докінчити в Єрусалимі» - іншими словами про муки і смерть Христа на Голгофі.

Стежачи за цим, апостоли були вражені, але не налякані. Проте - їхні душі охопила задоволеність, адже такого явного і світлого доказу Божественності Вчителя ніхто з них не чекав. «Учителю - виголосив у захваті Петро, - добре нам тут бути; створимо три намети: Тобі один, Мойсею один і один Іллі ». Куща - це шатро, або намет: Петру так сподобалося на горі Фавор, що він запропонував Спасителю залишитися там жити.

Але апостолів у цей день чекало ще більше потужне потрясіння. Раптом на них зійшло і покрила ясна хмарина, з якого пролунав голос: «Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте». З гори вони опускалися, не вимовивши ні слова. І лише блище біля підніжжя Ісус звернувся до апостолів з проханням нікому про побачене не говорити, «аж поки Син Людський не воскресне з мертвих».

Ось що писав про Преображення святий Єфрем Сирин: «Задовольнялися Пророки, бо побачили тут Його населення землі, якого до цього не бачили. Задовольнялися і Апостоли, бо побачили тут славу Його Божества, якого до цього не розуміти!, І почули голос Отця, який свідчив про Сина... Троїста було тут свідоцтво: голос Отця, Мойсея та Ілля. Вони мали появитися перед Богом, як служителі, і дивилися один на одного: Пророки на апостолів, і Апостоли на пророків, святий Мойсей бачив освітленого Симона - Петра, домоправитель, поставлений Папою, споглядав на домоправителя, поставленого Сином; Старозавітний дівич Ілія бачив новозавітного незайманого Іоанна; той, хто вознісся на полум'яній колісниці, споглядав на того, хто сидів при столі на вогненних персях Христових».

Таким чином, гора являла собою Церкву, так як Ісус поєднав на ній два Завіти, прийнятих Церквою, і показав нам, що Він є Подавець обох». Під час служби в свято Преображення священики надягають білосніжний одяг - як знак того, фаворского, небесного блиску Його.

Повна версія за адресою:
http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/190/

Часткова версія:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/iWfH--p6Zdc
3

Коментарі