Положення правдивої ризи Пресвятої Богородиці у Влахернi
- 15.07.14, 20:24
Положення правдивої ризи Пресвятої Богородиці у Влахернi
Положення правдивої ризи Пресвятої Богородиці у Влахернi «V». У роки правління візантійського імператора Льва Великого, Македонянина «457-474», брати Гальбій і Кандид, наближені короля, попрямували з Константинополя до Палестини на поклоніння святим місцям. У маленькому селищі поблизу Назарету вони зупинилися на нічліг в однієї старої єврейки. У її будинку паломники звернули увагу на запалені свічки і дим фіміаму. На питання, що за святиня знаходиться в будинку, богобоязлива жінка довго не бажала відповідати, але після невідступних прохань розповіла, що береже дорогоцінну святиню - Ризу Богородиці, від якої відбуваються чудеса і зцілення. Пресвята Діва перед Успінням подарувала одну з Власних одяжин богобоязливій дівиці-єврейці з цього роду, заповівши їй передатиїї перед смертю також дівчині. Так, від покоління до роду, Риза Богоматері зберігалася в даній сім'ї.
Дорогоцінний ковчег, що містив священну Ризу, був перевезений до Константинополя. Святий Геннадій, Патріарх Царгородський «† 471; пам'ять 12 вересня », і імператор Лев, дізнавшись про священну знахідку, переконалися в нетлінності святої Ризи Богородиці і з трепетом приклалися до неї. У Влахерні, поблизу морського узбережжя, був побудований новітній храм на честь Богоматері. 2 липня 458 року святитель Геннадій з належними почестями переніс священну Ризу в Влахернський храм, вклавши її в новітній ковчег.
Потім в ковчег з ризою Богородиці покладені були Її святий омофор і частина Її пояса. Ця подія і відображена в православній іконографії свята, що з'єднує дві дії: положення Ризи і положення поясу Богоматері у Влахерні. Російський паломник Стефан Новгородець, який відвідав Царгород близько 1350 року говорить: "зайшли в Влахерні, там лежить Риза у вівтарі на престолі в ковчезі запечатана".
Часто під час навал недругів Пресвята Богородиця виручала місто, якому дарувала Свою священну Ризу. Так було під час облоги Константинополя аварами в 626, персами - в 677, арабами - у 717 роках. Незвичайно знаменні для нас дії 860 року, вузько пов'язані з історією Російської Церкви.
http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/125/
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/o-uyMSscfwA
2
Коментарі