хочу сюди!
 

Наталия

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 35-55 років

27 квітня, Святитель Мартин Сповідник, папа Римський (655).

  • 27.04.14, 11:00

27 квітня, Святитель Мартин Сповідник, папа Римський (655).

Святитель Мартин Сповідник, папа Римський, був уродженцем Тосканської області в Італії. Він здобув хорошу освіту і вступив до клір Римської Церкви. Після смерті Папи Феодора I (642 - 649) пресвітер Мартін був обраний на престол.

У той час світ Церкви був порушений єрессю монофелітов, що отримала широке розповсюдження.

Нескінченні спори монофелітов з православними відбувалися у всіх верствах населення. Імператор Констанс (641 - 668) і Константинопольський Патріарх Павло II (641 - 654) також були прихильниками єресі монофелітов. Імператор Констанс видав єретичний "Зразок віри" (Тіпос), обов'язковий для всього населення. У ньому заборонялися всякі подальші суперечки.

Цей єретичний "Зразок віри" був отриманий в Римі в 649 році. Святий Папа Мартін, твердий поборник Православ'я, скликав у Римі Помісний Собор, який засудив монофелітскую єресь. Святитель Мартін одночасно послав Константинопольському Патріархові Павлу послання з благаючи повернутися до православного сповідання. Розгніваний імператор наказав військо збирає Олімпію доставити святителя Мартіна на суд. Але Олімпій, прибувши в Рим, побоявся духовенства і народу, що зійшовся на Собор, і підіслав воїна, щоб таємно вбити святого Папу. Коли вбивця наблизився до святителя Мартіну то несподівано осліп. Переляканий Олімпій поспішно виїхав до Сицилію і незабаром був убитий в битві.

У 654 році імператор послав до Риму з колишньою метою іншого воєначальника, Феодора, який пред'явив святителю Мартіну тяжкі звинувачення в таємному спілкуванні з ворогами імперії - сарацинами, богозневаги Пресвятої Богородиці та неканонічному вступі на папський престол. Незважаючи на висунуті римським духовенством та мирянами докази повної невинності святого Папи, воєначальник Феодор вночі із загоном воїнів схопив святителя Мартіна і відправив його на один з Цікладскіх островів (Наксос) в Егейському морі. Цілий рік нудився святитель Мартін на цьому майже безлюдному острові, терплячи нестатки і образи від варти. Потім змученого сповідника направили на суд до Константинополя.

Святитель Мартин, Сповідник, папа Римський

Хворого старця принесли на ношах, але судді грубо наказали йому піднятися і відповідати стоячи. Поки йшов допит, воїни підтримували ослаблого від хвороби святителя. На суді виступили лжесвідки, спаплюжене святого в ізменніческій зв'язках з сарацинами. Упереджені судді не стали навіть слухати виправдань святителя. У глибокій скорботі він сказав: "Господу відомо, яке велике благодіяння подасте ви мені, якщо скоро зрадите смерті".

Після такого суду святителя в роздертою одязі виставили на знущання натовпу, яку змушували кричати: "Анафема Папі Мартіну!" Але ті, хто знав, що святий Папа страждає безневинно, зі сльозами йшли. Нарешті сакелларій, посланий імператором, підійшов до військо збирає й оголосив вирок - позбавити Папу сану і зрадити смертної кари. Напівголих святителя закували в ланцюги і потягли до в'язниці, де уклали з розбійниками. Вони були більш милосердні до святителя, ніж єретики.

Святитель Мартин, Сповідник, папа Римський

Тим часом імператор прийшов до вмираючого Константинопольському Патріархові Павлу і розповів йому про суд над святим Мартіном. Той відвернувся від імператора і сказав: "Горе мені! Ще нове діяння до мого засудженню", - і просив припинити тортури святителя Мартіна. Імператор знову послав до святителя до в'язниці нотаря та інших осіб для додаткового допиту. Святитель відповідав їм: "Якщо навіть і роздрібнять мене, не буду в спілкуванні з Константинопольської Церквою, поки вона перебуває в зловеріі". Мучителі були вражені мужністю сповідника і замінили смертну кару посиланням у віддалений Херсонес Таврійський.

Там святитель і помер, виснажений хворобою, нуждою, голодом і злиднями (+ 16 вересня 655). Він був похований поза містом у Влахернській церкви в ім'я Пресвятої Богородиці.

Єресь монофелітов була засуджена на VI Вселенському Соборі в 680 році. Мощі святого сповідника папи Мартіна були перенесені до Константинополя, а потім у Рим.

http://vk.com/zarvanycia
https://www.facebook.com/zarvanycia.net
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557
https://twitter.com/Zarvanycia
http://blog.i.ua/user/6200557/
4

Коментарі