хочу сюди!
 

Наталия

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 35-55 років

Натуральна ВОВНА. Властивості вовни.

Натуральна ВОВНА. Властивості вовни.

Натуральна вовна - м'який природний матеріал, який отримують у процесі стрижки тварин. Використання вовни в якості матеріалу для виготовлення одягу відомо дуже давно, причому в основному для її отримання розводять овець спеціальних «вовняних» порід.

Крім цього, шерсть «поставляють»  інші тварини - ангорські кролики, кашмірські кози, лами, собаки. Популярні теплі і м'які светри з верблюжої вовни. Термін «натуральна шерсть» позначає, що даний матеріал отриманий з живої тварини і має не більше 7% домішок інших волокон.

Вовна пружна, еластична, міцна, володіє хвилястістю волокна (чим тонша шерсть, тим вона більш хвиляста). Звивистість (хвилястість) сприяє отриманню пухкої і пружної пряжі, а також збільшенню терміну носіння виробів. Завдяки хорошій пружності вовняні вироби не мнуться і довго зберігають гарний зовнішній вигляд.

Вовна гігроскопічна, тобто здатна поглинати воду. При високій вологості вона може увібрати в себе до 33% вологи щодо власної ваги, не будучи мокрою на дотик і повільно віддає її в навколишнє середовище.

Коефіцієнт теплопровідності в вовни нижчий, ніж у багатьох текстильних волокон. Саме тому вовняна постіль є найбільш теплою.

Основна речовина, з якої складається вовна: кератин - відноситься до групи білкових (протеїнових) речовин.

Вовна у всі часи цінувалася за свої цілющі властивості. Ще в давнину люди позбувалися від зубного і головного болю, обмотуючи голову вовняною хусткою.

Вовняні вироби особливо рекомендуються людям, страждаючим радикулітом або ревматизмом. Радикуліт - захворювання, пов'язане з хребтом. Людям, страждаючим радикулітом, протипоказано спати на пухових постелях. У нічні години температура тіла трохи знижується, і людина намагаючись зігрітися, закутується в ковдру, але скидає її через деякий час, оскільки в кінцевому результаті стає занадто жарко. Вологе тіло миттєво переохолоджується і вранці ми вже не в змозі повернути шию або нагнутися. Це відбувається тому, що тіло, що потребує сухого тепла, не отримує його під пуховою ковдрою, яка не пропускає повітря. Вовна ж вбирає вологу, дозволяє тілу дихати і нейтралізує шкідливі речовини, які виділяє з потом шкіра.

Завдяки тому, що вовна, з якої робляться наші вироби, не оброблена хімікатами і барвниками, в ній збережені її біологічні властивості і настільки корисний для здоров'я ланолін.

Вовняні вироби рекомендуються також людям, страждаючим:

     остеохондрозом;

     ортопедичними захворюваннями;

     алергією;

     астматичними (бронхіальнимизалозами) захворюваннями;

     порушеннями кровообігу.

 

  За ніч, спляча людина втрачає при потовиділенні від половини до цілого літра вологи. Вовна вбирає вологу в сім разів швидше, ніж будь-яке інше текстильне волокно, що дозволяє тілу залишатися сухим і теплим.

Завдяки своїм особливим властивостям, схожими до властивостей людської шкіри, вовна підтримує ті кліматичні умови, які необхідні для організму. Недарма сини пустелі з часів Мухаммеда і донині, носять бурнуси з вовни, які вдень захищають голову від палючого сонця, а ночами від холоду.

Уже століття тому знаменитий дослідник властивостей вовни, професор Йегер, встановив, що вовна може нейтралізувати шкірні випаровування. При нормальних умовах вовна слабо електризується і не утримує частки пилу. Незважаючи на лускату будову і природну курчавість, вовна відноситься до гладких волокон. Вона відштовхує воду та інші рідини. Внаслідок великого об'єму повітря, укладеного у вовні, вода і миючі засоби легко проходять через неї і розчиняють бруд.

Отже, до числа незаперечних переваг вовни належать такі:

    дозволяє тілу дихати;

    нейтралізує отруйні речовини, що виділяються разом з потом людини;

    тримає тіло в сухому теплі;

    еластична;

    має властивість залишатися чистою.

Основну масу вовни, що переробляється в промисловості, становить овеча. Вона має всі ті ж характерні особливості, які були перераховані вище. Зокрема варто зазначити, що сьогоднішні дослідження гігієни сну можуть підтвердити, що овеча вовна, пострижена з живої тварини, нейтралізує отруйні речовини.

Як уже згадувалося, вовняні тканини, виробляються в основному з овечої вовни, які у продаж надходять під назвами бобрик, бостон, букле, велюр, габардин, діагональ, драп, коверкот, плюш, Ратин, фай, шевйот, шотландка та ін., з котрих шиють якісний одяг. Проте з вовни виробляють не тільки одяг, а й інші вироби - хустки, кашпо, палантини, чуні, подушки а також її використовують в якості наповнювача для ковдр. Багато чого з таких виробів Ви можете купити в нашому магазині.

Наш Магазин


0

Коментарі