хочу сюди!
 

Наталия

53 роки, лев, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

В країні планується знищення національних парків

Прес-конференції «В Україні планується знищення національних парків та культурної спадщини. Громадянська кампанія «Національним паркам бути!»».
 28 квітня 2010 р, о 13.30 в приміщенні УНІАН (вул. Хрещатик, 4, м. Київ) відбулась прес-конференція «В Україні планується знищення національних парків та культурної спадщини. Громадянська кампанія «Національним паркам бути!»», присвячена загрозі існуванню національних парків та культурної спадщини, що зберігається на їхній території.
Організатори прес-конференції – ВГО «Національний екологічний центр України», координатори громадянської кампанії «Національним паркам бути!» (м. Миколаїв).
 У прес-конференції взяли участь:
 - Василюк Олексій, заступник голови ВГО «Національний екологічний центр України»;
 - Біляшівський Микола, член Головної Ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури;
 - Галкіна Антоніна, член Громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища у Миколаївській області;
 - Гречка Юлія, голова Миколаївського осередку ВМГО «Демократичний Альянс»,;
 - Криницька Ольга, голова правління Миколаївського обласного благодійного фонду «Індиго», координатор громадянської кампанії «Національним паркам – бути!».
В питаннях заповідної справи Україна посідає далеко не лідируюче місце на міжнародній арені. При європейській нормі 10-12(15) % природно-заповідних території, в нашій країні їх частка ледь дотягує до 6%. Та і цей показник було досягнуто зовсім недавно.
Проте тепер стало відомо, що на державному рівні готується перегляд Указів Президента України про створення національних парків та заповідників в різних областях країни. З незрозумілих причин ця ініціатива походить з Кабінету Міністрів України, а саме з доповідної записки, написаної 17.03.2010 п. Тимофєєвим В.Г. до Віце-прем’єр Міністра В.Б.Колеснікова. Олексій Василюк пояснює, що з доповідної записки випливає: Укази Президента про оголошення нових національних парків містять ті чи інші помилки і тому неминуче потребують перегляду. Згадані у записці національні парки дивним чином збігаються з переліком тих, за створення яких точилась найбільш запекла боротьба з бізнесовими структурами, можновладцями та забудовниками.
Природна і культурна спадщина являють в Україні нерозривну єдність, - пояснює Микола Біляшівський. Завдяки цьому, національні парки і заповідники зберігають цінності не тільки природні а й культурні. Це накладає на учасників природоохоронного і пам’яткоохоронного руху в Україні обов’язок діяти спільно. Однак, якщо на рівні громадськості єдність дій спостерігається, то дії влади в галузі охорони природної та культурної спадщини розрізнені. Нині наслідки такої діяльності нашої влади даються взнаки. Державні природоохоронці борються з культурною спадщиною, яка є на територіях природно-заповідного фонду, не цінуючи її, відштовхують від національних парків їхніх потенційних відвідувачів.
У зв’язку з цим збереження природоохоронних та історично-знакових територій наражається на незрозумілі культурній людині перепони. Особливого резонансу рішенню Миколаївської обласної ради від 16.04.2010 надає те, що на території НПП «Бузький Гард», який на думку посадовців має бути скасований, знаходяться унікальні пам’ятки культури, зокрема «Історичний ландшафт центру Буго-Гардівської паланки Війська Запорозького», до якого входить одне з найпам’ятніших місць Голокосту еврєїв у Другій Світовій Війні – місце масового розстрілу мирного населення на околицях с. Богданівки. І все це робиться напередодні 65 річниці Перемоги антигітлерівської коаліції у Другій Світовій війні. Прикметно, що в Миколаївській області, багато хто не визнає існування Бузького Гарду, як історичної пам’ятки, а місце трагедії Голокосту перебуває в занедбаному стані.
Через місяць після появи доповідної записки КМУ стала відома перша ластівка майбутніх подій. Тривожні новини пролунали з Миколаївщини. Ольга Криницька повідомляє, 16 квітня 2009 року Миколаївська обласна рада прийняла рішення звернутися до Президента України з проханням скасувати обидва національні парки в області – НПП «Бузький Гард» та «Білобережжя Святослава». Рішення було прийняте не зважаючи на численні звернення громадських організацій Миколаївщини, інших регіонів і навіть не зважаючи на акції протесту та виступи громадськості на самій сесії обласної ради.
Антоніна Галкіна наголосила, що, як зазначається в Ухвалі Вищого адміністративного суду України від 3.06.2009 р., прийняття рішення про створення національних парків є публічним інтересом усіх громадян України щодо збереження пам’яток. Таким чином, дії Миколаївської обласної ради  проти інтересів всіх громадян України.
Подібні явища у природоохоронній справі спостерігаються по всій Україні.
З метою протистояти цьому 20 квітня в Миколаївській області стартувала громадянська кампанія «Національним паркам бути!», до якої на сьогоднішній день, приєдналися близько 40 громадських організацій, органів студентського самоврядування, миколаївських молодіжних осередків політичних партій, всеукраїнських та міжнародних організацій - розказує координатор кампанії Юлія Гречка. Метою кампанії є домогтися публічного визнання Президентом України нелегітимним звернення обласної ради, неможливості відміни статусів національних парків «Білобережжя Святослава» та «Бузький гард».
Доповідну записку Тимофєєва В.Г. можна завантажити за адресою:
http://narod.ru/disk/20155232000/%D0%9A%D0%9C%D0%A3-%D0%9D%D0%9F%D0%9F.pdf.html
Для контактів просимо звертатись за телефонами:
Микола Біляшівський: 067 320 33 54
Юлія Гречка: 093 254 19 04
Олексій Василюк: 097 1000 473
Ольга Криницька: 093 905 454 5
2

Коментарі

13.05.10, 18:37

действительно, и зачем они нам? давайте вырубать всё на хер .
придурки. быдло. ненавижу.

    23.05.10, 19:34Відповідь на 1 від bezvozmezdna

    Та отож

      33.05.10, 19:35

      а чё делать?

        43.05.10, 20:08Відповідь на 3 від bezvozmezdna

        На законодавчому рівні механізмів скасування національних парків немає, так що тиснемо на це. Якщо вони захотять такий механізм створити - протестуємо.