У четвер на вулиці Дегтярівська в Києві був вбитий журналіст Олесь Бузина.
Про це з посиланням на очевидців повідомила УП журналіст "Громадського" Христина Бондаренко.
За її словами, Бузину застрелили чотирма пострілами.
Вбивство також підтвердив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. За його словами, стріляли з Ford Focus темносинього кольору в районі будинку 58 на Дегтярівській вулиці. Номери машини були латвійськими або білоруськими, стверджує Геращенко.
У свою чергу користувач Facebook Богдан Йовженко написав у групі Шевченківської народної самооборони Києва, що номера машини були BL8108W.
Бузину розстріляли двоє в масках. Фото з Facebook Dmitriy Filimonov |
Через декілька хвилин після повідомлення про вбивство Бузини питання про ставлення до цього поставили президенту Росії Володимиру Путіну у ефірі "прямої лінії", яка саме триває в цей момент. У відповідь Путін сказав, що це вже не перше політичне вбивство в Україні і всі вони, на його думку, не розслідуються.
Бузина на початку березня зі скандалом звільнився з посади шеф-редактора газети "Сегодня", на якій він працював з січня. Він стверджував, що пішов з посади через цензуру, а його колеги - що через неможливість знайти спільну мову з колективом.
Як відомо, у середу ввечері біля під'їзду свого дому в Києві був вбитийколишній депутат від Партії регіонів та один з головних організаторів тітушок та Антимайдану Олег Калашников.
Українська правда
Колишній депутат Ради від Партії регіонів Олег Калашников ще за день до смерті відіслав одному із своїх друзів електронного листа.
Новину повідомляє «Преса України».
Калашников розповідав, що останній лист із погрозами надійшов до нього 13 квітня.
«Відкритий геноцид інакомислення, загрози фізичного знищення і постійні брудні образи за відкритий заклик до святкування 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні стали нормою в окупованій нацистами сьогоднішній Україні», - писав Олег Калашников.
Він розповів товаришу, що погрози на його адресу приходили неодноразово. Також про погрози від невідомого розповів його родич.
Нагадуємо, що Подільське районне управління міліції Києва відкрило кримінальне провадження за фактом вбивства колишнього народного депутата від Партії регіонів Олега Калашнікова.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав волонтер Сергій Гаков, який провів у полоні у бойовиків 22 дні, пише «ТСН».
За словами Гакова, журналіст «Звезди» робив постановочні зйомки псевдообміну полоненими.
Крім того, Андрій Луньов «знущався над солдатами і змушував їх на камеру телефонувати рідним, матерям, дружинам і розповідати, які погані українці, що не хочуть їх обмінювати».
«Хоча я знаю, що обміни зривалися з їхнього боку, спеціально затягувалися, для репортажів, для пропаганди, для тієї брехні, що ллється з екранів їхнього телебачення», – написав Сергій Гаков.
«Сподіваюся, ти будеш мучитися, як мучилися всі ті, яких «готували» перед інтерв’ю з тобою», – не приховує своїх емоцій колишній бранець.
Тим часом, телеканал «Звезда» повідомляє, що Андрій Луньов прийшов до тями. Медики лікарні міста Новоазовська, куди був доставлений журналіст, діагностували у нього набряк мозку і проникаюче осколкове поранення голови.
Крім того, у репортера зафіксовані множинні осколкові поранення грудини та ніг. Зараз вирішується питання про транспортування Луньова в Донецьк, де йому повинні зробити операцію.
Однією із основних версій вбивства екс-нардепа від Партії Регіонів Олега Калашникова - замовневбивство.
Нагадаємо, вчора близько восьмої вечора у парадному будинку №31 на столичному Проспекті Правди було знайдено тіло колишнього народного депутата від "Партії регіонів" Олега Калашинкова. За попередніми даними, його застрелили просто у під’їзді.
На місці вбивства працювали керівники столичної міліції та оперативно-слідча група.
За інформацією ЗМІ, О.Калашников останнім часом нікуди не виїжджав і жив у Києві.
Як повідомив родич екс-нардепа, останнім часом О.Калашникову погрожували фізичною розправою за політичні погляди, зокрема за заклик широко відзначати 70-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні.
У власну чергу радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що за фактом убивства екс-нардепа від “Партії регіонів” Олега Калашникова відкрито кримінальне провадження за статтею умисне вбивство.
Нагадаємо, останнім часом в Україні при загадкових обставинах сталося кілька самогубств членів "Партії регіонів", зокрема колишнього депутата Ради від фракції ПР Михайла Чечетова, а також колишнього голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Пеклушенка.
Відомо також, що СБУ останнім часом перевіряла висловлювання Калашникова на предмет наявності загрози національній безпеці.
За чертой бедности, которая согласно стандартам Организации Объединенных Наций установлена на уровне 5 долларов в день, проживает более 80% населения Украины.
Об этом на пресс-конференции в УНИАН сообщил народный депутат Украины, член депутатской группы «Возрождение» Андрей Шипко, передает NewsOboz.org.
«Если человек по стандартам ООН тратит на проживание менее 5 долл. на день, а на месяц менее 150 долларов, то это считается, что он живет за чертой бедности. На сегодняшний день по курсу Национального банка - это примерно 3750 грн - такова черта бедности нашего населения», - сказал депутат.
По расчетам депутатов, в соответствии с законодательством установлен прожиточный минимум в Украине на сегодняшний день составляет 1,5 долл. на день или 50 долл. на месяц.
По его словам, эта сумма включает не только расходы на питание, но и расходы на коммунальные услуги, проезд, одежду. При этом, он отметил, что прожиточный минимум не учитывает медицинские услуги, образование.
Шипко отметил, что в Украине с 2010 года работала программа по преодолению и предотвращению бедности, которая утратила силу в 2014 году, и на сегодняшний день такая программа отсутствует.
«Новую программу не принято. Программа начинала работать, когда уровень бедности составлял 24%, а на сегодняшний день 80-90% украинцев находятся за чертой бедности, а государственной программы нет», - сказал он.
Депутат предложил зафиксировать порог бедности в Украине на уровне 3750 грн в месяц на человека или 5 долл. на сегодняшний день на законодательном уровне.
«Самое главное - честно признать ту черту, с которой мы должны стартовать. Это должно лечь в основу бюджета нашей страны», - сказал он.
Как сообщал УНИАН, средний показатель заработной платы на одного застрахованного работника в Украине за январь составила 3120 грн, что оказалось на 880 грн меньше среднего показателя зарплаты в декабре 2014 года.
Согласно закону о госбюджете на 2015 год, прожиточный минимум на одно лицо в расчете на месяц с 1 января 2015 года устанавливается на уровне 1176 грн, с 1 декабря - 1330 грн. Для детей возрастом до 6 лет: с 1 января - 1032 грн, с 1 декабря - 1167 грн, детей от 6 до 18 лет: с 1 января 2015 года - 1286 грн, с 1 декабря - 1455 грн, трудоспособных лиц: с 1 января - 1218 грн, с 1 декабря - 1378 грн, лиц, которые потеряли работоспособность: с 1 января 2015 года - 949 грн, с 1 декабря - 1074 грн.
Минимальная заработная плата на 2015 год в месячном размере с 1 января на уровне 1218 грн, с 1 декабря - 1378 грн, в почасовом размере с 1 января - 7,29 грн, с 1 декабря - 8,25 грн.
У відповідь на ймовірний продаж Росією Ірану зенітно-ракетного комплексу С-300 Ізраїль може розморозити постачання зброї Україні та Грузії.
Такої можливості не виключають у оборонному відомстві країни, повідомляє ізраїльське видання NRG з посиланням на військове джерело.
Водночас, зважаючи на "свіжість" рішення Росії, подібні заходи в уряді Ізраїлю ще не обговорювалися.
Як зазначається, угода між Росією та Іраном була скасована в 2010 році під тиском Ізраїлю і на тлі глобальних санкцій щодо іранського режиму. В рамках мовчазної згоди Ізраїль зі свого боку заморозив поставки удосконаленої зброї Україні та Грузії.
Щодо Грузії, то поставки зброї цій країні ізраїльтянами повністю припинилися після війни в Грузії наприкінці минулого десятиліття.
Що ж до України, то на порядку денному була низка угод, включаючи продаж новітніх безпілотників вартістю в десятки тисяч доларів, однак Ізраїль заморозив ці угоди з огляду на стосунки з Росією.
"Тепер, цілком можливо, видаватимуть дозволи на постачання ізраїльських озброєнь в Україну", - зазначає видання.
Варто зазначити, що інформацію видання NRG в ізраїльському уряді поки не коментували.
У регламентному комітеті Верховної Ради підтвердили, що з 1 квітня депутати отримуватимуть нібито скасовану раніше зарплату в розмірі 17,5 тисячі гривень.
Про це повідомив член Комітету з питань Регламенту та організації роботи ВР Дмитро Шлемко, передає "Укрінформ".
"Тепер зарплата народних депутатів повернута до рівня 2013 року, тобто максимальний розмір становить 17 тисяч 425 гривень", - сказав політик.
Він нагадав, що на початку 2015 року народні депутати отримували зарплату після усіх відрахувань у розмірі 6,109 тисяч гривень.
Нагадаємо, колишній народний депутат Андрій Павловський повідомив, що чинним обранцям повернули зарплату, майже втричі вищу за нинішню.
Новопидоросы вам казалось что вы терминаторы - но увозят вас рефрежираторы.