хочу сюди!
 

Оксана

47 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 42-47 років

РОДИМКА: яку небезпеку вона може нести в собі

Родимка (по латині «невус») – це пігментне новоутворення коричневого або темно-коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і пігмент меланін.

На відміну від родимих плям, родимок при народженні на тілі людини немає, вони виникають протягом життя. Поява родимок на тілі може бути пов’язана зі спадковістю, гормональною перебудовою в організмі, але найбільш потужним стимулятором утворення родимок є ультрафіолетові промені.

Родимка – доброякісне новоутворення, але під впливом певних чинників, вона може перероджуватися, тобто набувати властивостей злоякісної пухлини – меланоми.

Меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин, розвивається із клітин попередників меланоцитів, що виробляють пігмент меланін, тому в більшості випадків має темне забарвлення, але може бути і безпігментною. Меланома відрізняється швидкими темпами росту і метастазуванням злоякісних клітин по всьому організму. В результаті відбувається ураження багатьох органів та систем, що призводить до порушення функцій та загибелі людини.

Звичайно ж, не всі родимки перероджуються. Однак, недбале ставлення та неуважність можуть спровокувати ризик захворювання. Щоб легше розпізнати небезпечні родимки, Інститутом дерматології і косметології доктора Ольги Богомолець було розроблено алгоритм первинної діагностики родимок, який має назву «АКОРД меланоми» ©:

Асиметрія – умовна вісь, проведена через родимку, ділить її на нерівні половинки

Край – замість чітких меж, краї родимки зубчасті або рвані Окрас – вкраплення або прожилки світлого чи темного кольору, зміна забарвлення
Розмір – чим більший розмір родимки, тим вищий ризик її переродження Динаміка – збільшення розміру, товщини, кровоточивість, кірочки на поверхні.
Якщо в родимці почалися зміни – треба негайно звернутися до дерматолога. Спочатку лікар проводить огляд підозрілого новоутворення, потім, при необхідності, дерматоскопію – огляд за допомогою спеціального приладу дерматоскопу, і, залежно від діагнозу, рекомендує спостереження або видалення.

В Інституті дерматокосметології доктора Богомолець вже четвертий рік у травні місяці проводиться День Меланоми – день безкоштовних оглядів всіх людей, у яких відбуваються зміни в родимці. В минулому році до проведення цього дня приєдналися дерматологи з усіх областей України і було оглянуто понад 4500 людей. Цього року, 18 травня, обстеження буде проходити із застосуванням найновітнішої методики – дистанційної діагностики родимок. Коли людина прийде на обстеження – її новоутворення сфотографують за допомогою спеціальної камери, яка дозволяє побачити мікроструктуру пухлини і перешлють по Інтернету до висококваліфікованих  лікарів. Лікарі за мікрофотографією встановлять діагноз та нададуть пацієнту рекомендації щодо подальших дій, потреби лікування чи видалення пухлини. Такі масові обстеження людей називаються скрінінгом і допомагають на ранній стадії виявити захворювання і зберегти життя. Консультативні огляди і дерматоскопія проводяться лікарями Інституту щодня, а в День Меланоми – вони є безкоштовними, для тих людей, які не мають змоги заплатити за консультацію.

Інститут дерматології і косметології доктора Ольги Богомолець:

Київ, бульв. Т. Шевченка, 17

Тел.: (044) 235 00 08, (044) 235 40 60.

http://www.bogomoletsclinic.com.ua

0

Коментарі