хочу сюди!
 

Людмила

37 років, лев, познайомиться з хлопцем у віці 33-43 років

Коли святкувати різдво?

 • 25.12.21, 15:20
Так коли ж свякувати різдво? 25 грудня чи 7 січня? Нам, православним, ніби то сам Бог велів 7 січня, а 25 грудня то католицьке, і нам воно нідочого. Але не все так просто. Бо то не по католицькі, а по Григоріанському календарю.
Світ жив по юліанському календарю, але люди помітили, що календарний і астрономічний рік не збігаються, тобто календар неправильний. Вперше григоріанський календар був запроваджений папою римським Григорієм XIII у католицьких країнах 4 жовтня 1582 замість колишнього юліанського: наступного дня після четверга 4 жовтня стала п'ятниця 15 жовтня. Григоріанський календар використовується у більшості держа в та країн світу, його не прийняла московська церква, і російска імперія, як завжди, усі дурні і лише ми розумні. Жити по нормальному календарі стали тільки при більшовиках.
У літературі також застосовується назва – «новий стиль».
Якось у батюшки запитали:"Коли треба святкувати, щоб було правильно?"На що батюшка відповів:"Точної дати народження Христа ніхто не знає, але як що проаналізувати Святе Письмо, то виходить що народився він або наприкінці весни, або на початку літа, але ніяк не зимою, так що обидві дати умовні"
25 грудня було обране як початок збільшення світового дня, тобто символізує перемогу світла над темрявою.
Тобто 7 січнгя то взагалі ні про що. Теоретично день повинен почати збільшуватись з 22 січня, але за рахунок прецессії (коливання) земної вісі видиме збільшення починається тільки з 25. Так що коли святкувати то ваша справа, і як правильно ні то вам вирішувам. Обидві дати умовні.
1

Коментарі

125.12.21, 15:42

Я "Вечерю" Дідусю з Бабусею носив на Святвечір 6 січня. І мені тепер носять "Вечерю" теж таки 6 січня.
Перейти на 25 грудня, це треба пережити мене, і моїх онуків

  225.12.21, 16:31

  Православная Церковь, не действует как кому хочется, найдите и прочитайте, если хотите разобраться. Правило Великого Константинопольского Собора 1583 года о Пасхалии и о новом календаре

   325.12.21, 18:14Відповідь на 1 від Эйч

   Може так і прийдеться

    425.12.21, 18:16Відповідь на 2 від gred

    Все как обычно, все дураки только мы умные. Так календарь юлианский не правильный. Тем хуже для календаря.

     525.12.21, 18:28Відповідь на 4 від Тарас Музичук

     Православная вера не основывается на таких понятиях как верный или не верный календарь. Для веры, это все равно, нет такой заповеди у Христа о календаре. Зато заповедь о единстве есть, точнее даже не заповедь а "единение верующих во Христа должно быть подобно единению Бога Отца с Богом Сыном: тут разумеется, конечно, единение нравственное".
     С самого первого собора ставился вопрос единства христиан, этот-же вопрос - нарушения единства, освещается в Константинопольском Соборе 1583 года, а не вопрос календаря. Вопрос правильности или не правильности календаря в этом случае не стоит. Некоторые святые отцы утверждали, что мы живем в седьмой день, а восьмой день, день грядущий есть жизнб будущего века, в соответствии с Символом веры.

      625.12.21, 18:30Відповідь на 4 від Тарас Музичук

      Все как обычно, все дураки только мы умные. Так календарь юлианский не правильный. Тем хуже для календаря.Прошу прощения, забыл дать ссылку
      "единение верующих во Христа должно быть подобно единению Бога Отца с Богом Сыном: тут разумеется, конечно, единение нравственное".
      Ин: 17: 21-21

       725.12.21, 19:43Відповідь на 5 від gred

       Но если календарь не правильный, чего за него держаться как дурень за описанную торбу?

        825.12.21, 19:54Відповідь на 6 від gred

        Где у Христа сказано жить по юлианскому календарю? Так он же неправильный тем хуже для него

         925.12.21, 20:27Відповідь на 7 від Тарас Музичук

         Но если календарь не правильный, чего за него держаться как дурень за описанную торбу?Потому, что календарь не важен для нашего спасения. Держатся не за календарь, а за Постановления Соборов, собор определил так и все. А, что происходит в мире, нас не особо интересует.
         В православии вообще к календарю отношение условное. Например каждое воскресенье, это маленькая Пасха, в центре храма лежит икона Воскресения Христова, поются тропари и кондаки о Воскресении Христовом. Соответственно в пятницу, постный день.
         А день начинается с вечера, от ...И был вечер, и было утро..Быт. 1:5. Соответственно любой праздник начинается не с утра, а с вечера. А в мире не так.

          1025.12.21, 20:34Відповідь на 8 від Тарас Музичук

          Где у Христа сказано жить по юлианскому календарю? Так он же неправильный тем хуже для негоЯ думаю, что я уже ответил на этот вопрос, но повторю. Календарь не важен для нашего спасения, но важно единство, оно было нарушено введением нового календаря.

           Сторінки:
           1
           2
           попередня
           наступна