хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

V4

V4

Мій маленький #ЄвроМайдан...

Довго збирався, не було компанії. Нарешті друг з Кременця об'явився, і виявив бажання їхати теж! Так ми з ним ввечері в понеділок, 16 грудня, повантажилися в автобус. Бажаючих, до речі, було більше, ніж місць у великому автолайнері (ми навіть не влізли), тому прислали другий автобус, трішки менший. Що можу сказати - хоч автобус виглядав дуже великим - місця для ніг в ньому немає, і якщо ви високого зросту - спати вночі там просто нереально... А так все інше - ок.
Тому коли ми прибули до Києва в 3 ночі у вівторок, я практично не спав. І пішли на #ЄвроМайдан. З нами був дідуган, який вирішив, що відстав від своїх, і побіг перед охороною на барикаді, за що був схоплений і затриманий))). Довелося пояснювати, що то наш. Мабуть, боявся загубитися.
Усіх хто прибуває на #ЄвроМайдан - місцеві старожителі ділять умовно на дві групи - "туристи" і "попрацювати приїхали". "Туристи" просто гуляють, і оглядають місцеві видатні місця - барикади))). Інша частина - йде у волонтери. Нікому не докоряю, у жодному разі. Ми з другом пішли волонтерським шляхом.


Описувати все своє перебування там немає сенсу, напишу тільки те, що найцікавіше, впало в око...


1. Усюди чисто. Настільки, наскільки може бути чисто в таку погоду, як зараз - як не як, не липень надворі, самі розумієте, і дощик буває, і сніг тане. Волонтери прибирають, і взагалі - людей просять не смітити, і люди не смітять. Всі ці образливі фрази ригів про "загаділі сталіцу" - повна і відверта брехня. А за кожну брехню людина колись відповість перед людьми і Богом.
2. Нереально величезна кількість плакатів і плакатиків, на котрих кияни та гості міста дотепно висловлюють свою "любов" до діючого режиму. Автори цих маніфестів достатньо креативні, можна посміятися :).
3. #ЄвроМайдан живе цілодобово, як і сам Київ. Усю ніч на сцені щось відбувається, усю ніч в КМДА життя теж кипить, як в Профспілках. Усю ніч ЩОДНЯ на сцені Руслану Лижичко, приходять і деякі депутати, Парубій наприклад, і Кличко був. До Руслани на мобільний телефонують українці зі Штатів, розповідають, як вони у себе підтримують наші маніфести... Періодично грають якісь музиканти, різні, від відомих до не дуже.
4. Усю ніч і весь день велика кількість волонтерів #ЄвроМайдану працюють над тим, щоб все було мирно, спокійно, чисто, здорово, впорядковано. На всіх проходах у територію #ЄвроМайдану - охорона, котра чітко структурована, і кожен знає, за що відповідає, і що має робити.
5. Під КМДА стоїть вже знамените піаніно. І майже цілу ніч на ньому хтось грає, або біля нього хтось грає на чомусь іншому. І завжди є публіка.

Імпровізовані концерти

6. Звісно, більшість людей або кияни, або з заходу України. Але є люди абсолютно зі всіх міст і містечок... Говорили і з Одеситом, і з хлопцями із Черкас, і з Чернігова... Намети є і з Херсону, і з Криму - зі всюди. Просто в них люди, коли їдуть на #ЄвроМайдан - то не говорять навіть нікому, щоб не було проблем. Тихо купують квиток і їдуть. Це у нас тут - автобуси до ваших послуг в багатьох містах. А у них ці автобуси можуть спалити в ніч від'їзду...
7. З 7-ої ранку до 12:30 я чергував біля кухні у Будинку Профспілок. Задачі не є складні - розрулювати потоки людей, волонтерів, котрі готують їжу - направляти на кухню (всі одягають медичні маски, халати, шапочки на голову), волонтерів, котрі забирають готову їжу - направляти в вікно видачі, людей, котрі приходять із заявками за продуктами для польових кухонь при наметах - у інше вікно. Посторонніх не пропускати, пояснювати, що годують надворі, а тут кухня - технічна зона. Люди (очевидно, кияни) - часто приносять їжу для #ЄвроМайданівців. В вівторок перший чоловік прибіг із пакетом продуктів о 8-ій ранку, мабуть, ще ДО РОБОТИ... І потім приходило ще багато людей - приносили мед, малину, калину, консерви, цитрусові... Пробирає до сліз, коли це бачиш. Коли розумієш, що це не багаті в принципі люди, а прості Громадяни, котрих довели до відчаю, і вони готові поділитися своїм, щоб добитися змін у країні.

Робоча атмосфера на кухні Профспілок. Всі працюють БЕЗКОШТОВНО.

8. Годують нормально, але без понтів і "високої" кухні. Різні види канапок (в тому числі багато із салом, пробував, дуже смачні), також різні гарячі напої (чаї, кава часом, часом навіть малиново-калинові...). Була також "на гаряче" гречка із сардельками, і мівіноподібна "перша страва" - бульйон із локшиною. Всі їдять із задоволенням :).
9. Коли з різних міст приїжджають групи людей - ті привозять продуктів ще більше, ящиками. І сало, і крупи, і мішки картоплі, і цукор, чого тільки не проносили повз мене. Це треба відчути...
10. Одне слово, у #ЄвроМайдану вдосталь їжі, навіть трохи діляться із дитячими будинками (друг мій чергував на складі, казав що грузили продукти в автомобіль для дитбудинку).
11. Як і у нас на заході України по містах - в Києві теж є скринька прозора, у котру кидають грошові пожертви. За понеділок прозвітували про зібрання в Києві 180 тис грн, якщо я не помиляюся в цифрах. Кажуть, бувало і значно більше. І це тільки в Києві.
12. Безкоштовно працюють і бригади медиків-волонтерів. Цілодобово, в спеціальних халатах та касках із червоними хрестиками. Медикаменти закуповують за кошти з пожертв, або їх теж приносять прості люди. Медики нарікають на погоду - при +1 +3 найбільше розповсюджуються простудні захворювання. Кажуть, пару градусів би морозу - стало б значно легше.
Є також навіть рідкісна така професія, як "волонтер, котрий набирає волонтерів". Тобто людина набирає помічників на певні "професії", і приводить їх на місце "роботи".
13. По всьому #ЄвроМайдану чергують мобільні бригади колишніх військових, ветеранів Афганістану, чи спецпризначенців. Вони надають силову підтримку охороні на входах при конфліктах із нетверезими, і т.д. Але до конфліктів справа доходить рідко.
14. Вдень відіспалися три години у знайомої з Києва (як варіант - спати в КМДА, чи в Профспілках), і ввечері знову прийшли на #ЄвроМайдан. Підійшли до місця набору волонтерів - нас відправили на вхід з боку Михайлівської площі, в охорону. На ніч вхід закривається, до речі. Охорона чергує на барикадах, спостерігає чи не лізуть з іншого боку які проплачені, або просто п'яні хулігани. Всім видають каски, також захисні щитки на руки та ноги - бо вже відомо, як наші "відмінники навчання", наші вірні беркутівці, непомітно підло били людей по ногах... Щитки всі закріпляють поверх одягу, банальним скотчем. Тримає непогано.
В разі виявлення якоїсь тривожної ситуації, задача - підняти шум, і протриматися хвилин 5 до прибуття підмоги.
Наше чергування пройшло спокійно. Одного п'яного відправили подалі, інший підвипивший молодий чоловік, стоячи по іншу сторону барикади довго нам виказував свій респект)
15. Вночі (та і вдень) - охорону годують окремо, спеціально приносять окремі канапки, окремі теплі напої, та гаряче перше. Охоронці ж не можуть відлучатися з місця несення варти...
16. Київ - це СТОЛИЦЯ. Київ - це справжня столиця. Я гордий, що в мене ТАКА СТОЛИЦЯ. В Києві живуть люди, котрих не проведеш дешевим блатняком і понтами. Київ - це круто. Кияни - це, пардон за банальність, європейці, котрі мають розум, дорожать свободою, мають співчуття, і навіть самопожертву в своєму серці. Я вами захоплений, кияни. Якби не ви - було б дуже важко, а з вами - все простіше!
17. Багато хто не розуміє, чому це все, для чого, чому ці люди ніби-то не ходять на роботу, ледарі ніби-то, і "за що вони там стоять?!" кінець-кінців. Ну, кому нормально брехливі вибори, брехливі новини, ЖОРСТОКІ побиття МИРНИХ демонстрацій - то вже горбатого могила виправить. Звернуся до тих, кого найбільше цікавить матеріальне питання - "за що вони там стоять". Відповім фотографією, зробленою на тій ж кухні Профспілок, де сотні людей весь день готували їжу, керували роботою окремих груп, розносили готову їжу по всьому #ЄвроМайдані, виносили сміття, і ще безліч всього робили...

На синьому тлі - простий надпис "За Україну". І іконку хтось приклеїв, Божої Матері, здається.

Вам цікаво "за що", і ще не зрозуміло? От тут на цьому банері і написано за що... Ще раз повторюся - це проймає до сліз.

А на другий день ввечері в студії "Громадського" якась тітка (по-іншому її манеру розмовляти і не опишеш) депутат із міськради Севастополя переконувала, що всім платять... Це діагноз... Для тих, хто вважає, що всім платять - абсолютно розкішно відповів один користувач ФБ, даю посилання на оригінал: https://www.facebook.com/ukraine.info/posts/555998914484404

P.S. Планую ще поїхати, якщо буде потреба, буду здоровий (горло блін), та буде можливість.
P.P.S. Провокативні, відверто ненависницькі, агресивні, образливі та інші гівняні коментарі - буду просто видаляти, не маю ніякого бажання обговорювати із тролями, чи є біле білим, і чи є чорне - дійсно чорним. Бог вам суддя, якщо ви знаєте, що таке Бог, і що таке справжній суддя.

60

Коментарі

119.12.13, 18:15

  219.12.13, 18:15

  а в Славянске мэрша города лично падала грудью на активистов авто пробега в поддержку Майдана.

   319.12.13, 18:35

   Большое спасибо за дневник, интересно и познавательно. Вопрос: кто вас туда вывозил, кто организовывал автобус и группу с которой вы ехали?

    Гість: Pamadka*

    419.12.13, 18:38

     519.12.13, 18:41Відповідь на 3 від Kwaan

     Ну, я ж із Тернополя, це не секрет, що в нас величезна кількість людей готові пожити навіть місяць на київському ЄвроМайдані, щоб тільки не бачити більше обличчя нашої влади теперішньої. Тому у нас, у Львові, у Франківську, у інших західних обласних центрах - організовують автобуси для перевезення бажаючих в Київ. В нас це робив так званий "страйковий комітет", котрий проводив мітинги на центральній площі міста. " цей комітет входять люди із опозиційних партій, і прості тернополяни, як то кажуть - активісти. Кошти на фрахтування автобусів збираються добровільними пожертвами.

      Гість: БезумныйМир

      619.12.13, 18:43

      респект

       719.12.13, 18:57

        819.12.13, 19:10Відповідь на 5 від V4

        из всех трёх партий, или одна какая-то верховодит? В Киеве, например, большинство бойцов - от Свободы, КГА вообще ими полностью занято.

         919.12.13, 19:17Відповідь на 8 від Kwaan

         Люди, котрі їхали в Київ - це взагалі прості тернополяни. І ще кількох підібрали в райцентрі по дорозі. Стосовно ж тих, хто входить в оргкомітет у Тернополі - там всі три партії - Удар, Свобода, Батьківщина.
         Загалом, люди ж вийшли на протест цього разу не на заклики якихось партій - а просто ПРОТИ методів влади. Опозиція просто підтримала їх зі своєї сторони...
         Назад я повертався, до речі, з іншими зовсім людьми, і серед них були і 80-річні чоловіки. Але ви б послухали, які вони начитані, скільки вони знають про історію України, про колишніх і теперішніх політиків... Я був вражений. Абсолютно чистий ясний розум в людей, і дивовижна освіченість.

          1019.12.13, 19:23Відповідь на 8 від Kwaan

          а загалом, хочу вам відповісти, що, мабуть дійсно, серед прихильників "Свободи", як найбільш радикальної партії - є найбільше людей, котрі готові навіть лізти в бійку за свої переконання. Це з одного боку їх характеризує добре, з іншого не дуже))

           Сторінки:
           1
           2
           3
           4
           5
           6
           7
           8
           13
           попередня
           наступна