***

"Коли до влади в Грузії прийшов Михаїл Саакашвілі, він усе зламав, усіх пересаджав, зробив купу суперечливих кроків і на одній своїй волі потягнув Грузію в якомусь новому напрямку. Україна занадто велика, щоб повторювати його досвід. Перемогти, наприклад, корупцію за грузинським рецептом – повністю змінити суддів і міліцію – нереально. А прищеплювати якісь нові механізми дуже важко. Треба уважно вивчати досвід сусідніх країн, зокрема, Польщі. Там теж були серйозні корупційні традиції, але, у міру інтеграції в Євросоюз, по них завдали сильного удару... Я не позаздрив би тому українському президентові, який прийде на цей пост не з метою підвищити свій добробут і створити власний сімейний клан, а з метою змінити країну. Він стикнеться з найпотужнішим опором і критикою."
Георгій ЧИЖОВ політолог, керівник українського бюро Центру політичних технологій
журнал "Країна" №9 (162) від 7 березня 2013 року
Детальніше тут: http://gazeta.ua/articles/opinions-journal/_bud-yaki-soyuzi-bez-ukrajini-mayut-dvi-vadi-persha-voni-viglyadayut-bezgluzdo-dr/485736#photo-2

Google...Як козаки ...

Сьогодні, 7 березня, український Google присвятив свій Goodle українському режисеру-аніматору Володимиру Дахну, який відомий, в першу чергу, як автор серії мультфільмів Як козаки ...


Як повідомляє Корреспондент.biz , один з найвідоміших режисерів української анімації, Володимир Авксентійович Дахно народився 7 березня 1932 року в місті Запоріжжя.

Після закінчення школи він спочатку вступив до медичного інституту, але майже відразу перевівся в Київський інженерно-будівельний інститут. За спогадами одногрупника Володимира Дахна, Юрія Хімича, вони часто розважалися на парах, малюючи козаків у різних забавних ситуаціях, і непомітно підкладали їх в проектор, де лектор демонстрував світові архітектурні шедеври.

Після закінчення інституту в 1955 році Володимир Дахно починає працювати архітектором в Києві. Його незвичайні архітектурні проекти привернули увагу відомих мультиплікаторів Марка Драйцуна і Давида Черкаського, також випускників Київського інженерно-будівельного інституту.

Вони запропонували Володимиру Оксентійовичу роботу в новому творчому об'єднанні мультиплікаційних фільмів на студії Київнаукфільм (нині Укранімафільм). І в 1960 році Дахно дебютує як мультиплікатор з фільмом «Пригода перцю», а перша серія циклу мультфільмів Як козаки ..., де Володимир Дахно виступає в ролі режисера і сценариста, виходить в 1967 році.

«Я не дуже довго мудрував з козаками, — згадував Дахно. — Взяв та й намалював трьох запорожців на манер трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький, маленький, інший — худий і довготелесий, третій – молодець, який пашить здоров'ям. Потім мені казали, що я дуже точно передав в цих персонажах український характер».

Першим мультфільмом з серії став «Як козаки куліш варили», який вийшов в 1967 році. Головними героями стали три козаки: бурмило, коротун і силач. Що цікаво, за сценарієм козаки носять імена Грай, Око і Тур, відповідно, але в самому серіалі їхні імена не звучать.

Наступним у серії став мультфільм Як козаки у футбол грали, в якому команда українських козаків виграє кубок на турнірі. Він вийшов у 1970 році, за два роки до завоювання Кубка київським Динамо, певним чином передбачивши цей успіх. За спогадами Дахна, відомий динамівський воротар Віктор Банников розповів йому, що перед кожною грою «синьо-білі» всією командою дивилися на удачу Як козаки у футбол грали.

Мультсеріал про симпатичних козаків відразу завоював любов глядача, а харизматичні герої стали справжніми народними улюбленцями. За сюжетом мультфільмів на долю героїв випадають різні пригоди, вони зустрічаються з людьми різних країн і епох, навіть з богами та іншопланетянами.

У мультфільмах відсутні діалоги або який-небудь текст, за винятком вступного або заключного тексту «від автора», що робить їх зрозумілими для людей різного віку і національності. Сьогодні герої мультфільмів Як козаки ... є одними з найбільш впізнаваних персонажів в українській мультиплікації, своєрідним національним символом.

З 1967 по 1995 рік Володимир Дахно став режисером дев'яти мультфільмів про козаків: Як козаки куліш варили, Як козаки у футбол грали, Як козаки наречених виручали, Як козаки сіль купували, Як козаки олімпійцями стали, Як козаки мушкетерам допомагали, Як козаки на весіллі гуляли , Як козаки інопланетян зустрічали, Як козаки в хокей грали.

Працював Дахно не тільки над козаками. В цілому він створив понад 20 мультфільмів, серед яких найвідоміший — екранізація Енеїди Івана Котляревського.

Генеральний директор української державної кіностудії анімаційних фільмів Укранімафільм Едуард Станіславович Ахрамович зазначає: «У сучасній Україні відсутні, на жаль, реальні, близькі всім без винятку українцям національні герої, дуже необхідні для національного єднання і для виховання підростаючих поколінь. На щастя, завдяки внеску Дахна, ніяких нових героїв шукати немає необхідності. Створені ним ще в далекому 1967 році персонажі мультфільму Як козаки ... не втратили своєї актуальності і сьогодні, тому що об'єднують в собі всі найкращі риси українського народу: сміливість і доброту, кмітливість і готовність допомогти ближньому, допитливість і широту душі».

На жаль, останні півтора десятиліття життя Володимир Дахно жив у потребі на мізерну пенсію. Незважаючи на фінансові проблеми, Дахно до кінця днів продовжував віддаватися улюбленій справі: творити, передавати свої знання молодим мультиплікаторам і мріяти, що його ідеї втіляться в життя.

Помер Володимир Дахно 29 липня 2006 року.

У Google упевнені, що сьогодні справа чудового аніматора продовжує жити. Студія Укранімафільм, в стінах якої Володимир Дахно створив своїх знаменитих героїв, відроджує творчість майстра анімації і готує до випуску продовження мультсеріалу «Як козаки ...».

Планується, що улюблені герої Око, Тур і Грай знову постануть перед глядачами навесні 2014 року. Нові серії мультфільмів збережуть добрий і веселий стиль Дахна, будуть відповідати найвищим стандартам якості сучасної анімації. До складу другого сезону серіалу увійде і мультфільм за сценарієм самого Дахна.

***

Величайшее открытие моего поколения - то, что люди могут менять свою жизнь, меняя образ мыслей.

Уильям Джеймс

Не купуйте первоцвіту

Для збереження рідної природи не треба виходити на мітинги – просто не купуйте первоцвіти. Зникне попит – зникне пропозиція 

інфографіка

 

Мати яснозора


МАТИ ЯСНОЗОРА

На світанку чути голос дзвону,
Плаче Русь, як жалібна вдова,
Від Карпат до голубого Дону
Тужать трави, квилять дерева.

Приспів:
Встань із листя, встань з трави,
Встань з крутого звора!
Хоругва до хоругви!
Прапор до прапора! Гей!
Прапор до прапора!
Кров у землю поклади,
Щоб звелася з горя
Мати яснозора,
Мати яснозора!

Городи, зруйновані ордою,
Честь пробита, правда на ланці.
Русичі, готуйте вірну зброю,
Блискавки підгострюйте в руці!

Приспів.

Не мечем озвався брат до брата,
А добром, що їх в одне звело.
Стане Русь велика і багата,
Витре сонцем зболене чоло.

Приспів.