Інвестори ЖК “Кришталеві джерела”: “Нас кинули!”

Продовжуємо слідкувати за перебігом подій навколо скандального житлового комплексуКришталеві джерела, забудовником якого є ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Нагадаємо, після того як інвестори сплатили повну вартість об’єктів нерухомості у будинку та справа дійшла до передачі квартир у власність інвесторів, люди зрозуміли, що стали жертвами шахраїв. Але намагання інвесторів домогтися справедливості та захистити свої права призвели до того, що забудовник почав нахабно відбирати квартири у тих, хто чинить опір його свавіллю.

DSCN0970-614x351

Ми розповідали, як забудовник ЖК Кришталеві джерела та управитель ФФБ ТОВ ФК Прайм зухвало порушують умови договору з інвесторами та нехтують нормами законодавства. Найабсурдніше, що інвесторів примушують підписати договір про надання житлово-комунальних послуг з власною організацією забудовника – ТОВ Холд Груп. Саме примушують, оскільки тим інвесторам, які відмовляються підписувати договір з ЖЕКом, не віддають документи на право власності. Чому інвестори категорично відмовляються підписувати договір з ЖЕКом зрозуміти не складно, оскільки цей договір зобов’язує лише мешканців будинку і не містить жодних зобов’язань з боку ТОВ Холд Груп. Крім цього, забудовник категорично відмовляється підписувати акти прийому-передачі нерухомості. Більше того, акти на квартири у будинках, які вже більше ніж півроку здані в експлуатацію, підписані з боку інвесторів, до сих пір знаходяться у забудовника і на руки їх людям не видають. До того ж, мешканці першої черги будівництва розповіли, що право власності оформлюють тільки тим власникам квартир, які погоджуються оформити довіреність від мешканців будинку на уповноважену особу від забудовника. У довіреності говориться про створення забудовником від імені довіреної особи ОСББ і про передачу права голосу від мешканців будинку на користь цієї особи. По-перше, створене  ОСББ є незаконним, оскільки було порушено процес його реєстрації з наміром взяти об’єднання співвласників під контроль забудовника. По-друге, оформлюючи таку довіреність, мешканці будинку стають повністю залежними від забудовника. Тому зрозуміло, що більшість власників відмовляються оформлювати довіреність на уповноважену особу від забудовника, і як наслідок – їм не віддають документи на право власності.

Усі намагання інвесторів зв’язатися з забудовником, щоб заявити про свої претензії щодо численних порушень умов договору та законодавства з його боку, виявились марними. Юридична адреса ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД є недійсною, телефони також не відповідають. Коли 15 грудня цього року ініціативна група інвесторів разом з журналістами приїхали до комплексу  Кришталеві джерела, щоб особисто поговорити із забудовником, то спочатку зіштовхнулися з агресією та зухвалістю охорони, а потім з байдужістю начальника юридичного відділу генерального підрядника ТОВ КСМ-ГРУП Юрія Партики, який по суті ні на одне питання інвесторів відповісти не зміг. Остаточно зрозумівши, що вони стали жертвами махінацій, інвестори написали колективне звернення до правоохоронних органів про порушення своїх прав та шахрайство ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Два дні потому одному з активістів, Ярославу Осадчому, прийшло два листи від забудовника, в яких повідомлялось, що Осадчого позбавлено нерухомості, яку він придбав у ЖК Кришталеві джерела.

Очевидні махінації ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД, а також те, що за свій активний опір свавіллю забудовника Ярослав Осадчий фактично залишився безхатченком, викликало справжню хвилю громадського невдоволення. Тому 24 грудня цього року ошукані інвестори, журналісти та небайдужі громадяни вийшли на акцію протесту. З плакатами Нас кинули! та численними листівками близько 40 осіб зібралося під стінами ЖК Кришталеві джерела.

 https://youtu.be/UO7wMYZB5fQ

 

Біля входу до комплексу людей знову зустріли охоронці. Скоріше за все, вони отримали чіткий наказ діяти рішуче. Про це яскраво свідчила поведінка цих сумнівних молодиків, яка мало чим відрізнялась від минулого разу, коли охоронці показово брязкали зброєю, ображали учасників акції та поводили себе дуже агресивно. До людей відразу підійшов начальник охорони, який почав змушувати мітингарів забрати палатку, яка чомусь йому дуже заважала, а потім взагалі накинувся на камеру журналістів з кулаками і мало її не розбив. Було очевидно, що начальник охорони шукає будь-який привід, аби змусити людей не здіймати галас та піти геть. Але йому це не вдалось, а навпаки, ще більше спонукало людей відстоювати свої права.

DSCN0954-614x351

Загалом, акція тривала протягом 5-ти годин. За весь час ніхто з представників забудовника перед учасниками акції так і не з’явився. Натомість декілька разів до людей виходив той же начальник юридичного відділу генерального підрядника ТОВ  КСМ-ГРУП Юрій Партика, який також змушував журналістів вимкнути камеру, а учасників акції забрати палатку і розійтись. Зрозумівши, що люди налаштовані стояти до кінця, в хід від Партики пішли реальні погрози: чекайте тоді, поки вас переїде бульдозер. Тож схоже, що забудовник дуже впевнений у своїй безкарності, якщо його представники так відверто погрожують інвесторам і тим, хто їх підтримує.

Крім цього, Партика почав викрикувати, що документи на право власності інвесторам видають і заперечував будь-які факти махінацій або порушень законодавства з боку забудовника. Але у цей час до учасників акції підійшло двоє людей, які підтвердили зовсім протилежне. З’ясувалось, що вони теж стали жертвами махінацій ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Люди розповіли, що також вклали гроші у будівництво квартири, їхній будинок був зданий в експлуатацію ще два роки тому, але вони і досі не можуть отримати документи на право власності. Через відсутність документів на право власності мешканці цієї квартири до сих пір не можуть підключити газ. Крім цього, власникам нарахували чималу заборгованість за квартиру, хоча вони там навіть не живуть і юридично ще не являються господарями квартири. На підставі цього боргу людям було відключено гарячу воду, яку без погашення так званої заборгованості підключати їм відмовляються. Тож виявилось, що наші інвестори не перші, хто став жертвою шахрайства ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Коли ці обурені власники квартири запитали у Юрія Партики, коли їм нарешті видадуть документи на право власності, щоб вони змогли забезпечити собі нормальні умови для життя у придбаній квартирі, Партика відповів: Спочатку сплатіть борги, а потім отримаєте документи на право власності. І взагалі, строки оформлення права власності не встановлені ні договором, ні законом….

Оскільки ніяких позитивних результатів розмова з представником забудовника не принесла, учасники акції вирішили прийти до ЖК Кришталеві джерела і наступного дня. Але, коли на наступний день інвестори та представники громадськості приїхали на місце, де ще вчора стояла їхня палатка, то виявили там численні двохметрові паркани, які не дозволяють наблизитись до комплексу. Більше того, напроти житлового комплексу, з іншої сторони дороги, забудовник також облаштував бетонні плити і паркан. Тому мітингарям довелось проводити акцію за декілька десятків метрів від в’їзду до ЖК Кришталеві джерела.

Отже, замість того, щоб піти на діалог з інвесторами, забудовник вирішив відгородитися. Та навряд чи це допоможе йому уникнути відповідальності. Поведінка забудовника лише підтверджує, що ТОВ  ГІДРОІНЖ-БУД не збирається виконувати свої зобов’язання перед інвесторами і продовжує втілювати свої шахрайські схеми. Очевидно, що обмануті інвестори не мають наміру здаватись і будуть стояти до кінця, аби захистити свої права та убезпечити інших людей від шахрайства забудовника ЖК  Кришталеві джерела. Будемо сподіватись, що правоохоронні органи їм у цьому активно допоможуть.

Слідкуйте за перебігом подій у наших матеріалах.

Читайте також: Обмануті інвестори ЖК Кришталеві джерела шукають правди!

Джерело: http://ckp.in.ua/

Нардеп Олександра Кужель та дехто з її колег можуть постати пере

Нардеп Олександра Кужель та дехто з її колег можуть постати перед судом?

Півтора місяця назад на нашому сайті була передрукована з інших інтернет-видань стаття «Руководитель Торгово-промышленой палаты Украины Геннадий Чижиков пособник ДНР?» (http://n-v.com.ua/rukovoditel-torgovopromyshlenoj-palaty-ukrainy-gennadij-chizhikov-posobnik-dnr-dokument/), а також фотокопія листа народного депутата України Олександри Кужель до Надзвичайного і Повноважного посла Французької Республіки в Україні пані Ізабель Дюмон. Стаття негативно висвітлювала діяльність керівництва ТПП України з подачі пані Кужель, яка позиціонувала себе як борчиню за права підприємців і захисника держави. А майже через місяць – 4 листопада нинішнього року – представники Торгівельно-промислової палати України запросили журналістів «Нашої версії» на свою акцію протесту, що відбулася перед офісом Національного антикорупційного бюро України.

Screenshot_19

У рамках свого робочого візиту до України Президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс (на фото разом з головою ТПП України Геннадієм Чижиковим) відвідав українсько-кіпрський бізнес-форум, який сьогодні проходив у Торгово-промисловій палаті України. Глава Республіки розповів про активізацію економічного співробітництва між Україною та Кіпром і відмітив особливу роль у цьому процесі Торгово-промислових палат обох держав.

Щоб збалансувати суперечливу інформацію отриману від опонентів, ми опублікували фоторепортаж з місця подій – «У Києві відбулася акція щодо незаконного втручання представників державної влади у діяльність Торгово-промислової палати України» (http://n-v.com.ua/u-kiyevi-vidbulasya-akciya-shhodo-nezakonnogo-vtruchannya-predstavnikiv-derzhavno%D1%97-vladi-u-diyalnist-torgovo-promislovo%D1%97-palati-ukra%D1%97ni-foto/). Однак, адвокат, який здійснює представництво інтересів Торгово-промислової палати України, наполіг, щоб на сайті «Наша версія» було опубліковано більш детальне спростування редакційної статті, а також і листа нардепа Олександри Кужель. Ми ознайомились з претензією представника ТПП України і ретельно дослідили надані нам документи. Отже редакція «НВ» вирішила опублікувати у повному обсязі текст спростування, наданий адвокатом ТПП України Денисом Ципіним.

Screenshot_19

Пані Кужель поводить себе так, наче приміряє на себе мантію судді…

Шапка

Шановний Дмитре!

 Я захищаю інтереси Торгово-промислової палати України та її президента Чижикова Геннадія Дмитровича.

 11.10.2015 року на сайті Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Наша версія», де ви є шеф-редактором інтернет-сайту, було опубліковано статтю «Руководитель Торгово-промьішленной палатьі Украиньї Геннадий Чижиков пособник ДНР», яка знаходиться за посиланням — (http://n-v.com.ua/rukovoditel-torgovopromyshlenoj-palaty-ukrainy-gennadij-chizhikov-posobnik-dnr-dokument/). Стаття повністю дублює факти наведені в прикріпленому до неї листі від 25.09.2015 року за підписом народного депутата Кужель О.В.

 Факти викладені в листі народного депутата Кужель О.В. та в опублікованій статті носять наклепницький характер, є неправдивими, порушує норми моралі, принижує честь та гідність Чижикова Геннадія Дмитровича, як почесного консула Французької Республіки та як президента Торгово-промислової палати України. З приводу розповсюдження наклепницької інформації про Президента Торгово-промислової палати, ми вже звернулися до суду із відповідною позовною заявою.

 Хочу звернути увагу на наступну невідповідність викладеним у статті фактам.

 1. Кужель зазначає: «…зараз пан Г. Чижиков с фігурантом по п’яти кримінальних справах».

 Однак на сьогоднішній день Чижиков Г.Д. не є підозрюваним по жодній кримінальній справі. Крім того, справи, на які посилається Кужель і відкриті на підставі її заяв, зараз вже майже закриті, постійно передаються різним органам та на думку самих правоохоронців не мають жодних перспектив. Отже за гучними звинуваченнями з посиланням на номери проваджень — лише популізм і зловживання правами народного депутата України.

 2. Кужель О.В. наводить у в своєму листі такий факт: «Відразу після анексії Криму пан Г. Чижиков домовився з керівництвом російської ТПП і зберіг персонал Кримської ТПП і ТПП міста Севастополь після переходу останніх під юрисдикцію Росії. Після цього в порушення українського законодавства, ці палати, за допомогою українських печаток і бланків, які були залишені Чижиковим, продовжували видавати сертифікати українського походження кримським компаніям. Відповідно кримські компанії, у порушення міжнародних санкцій!, продовжували здійснювати експорт своєї продукції, в том числі і до ЄС, чим нанесли багатомільйонні втрати державного бюджету України».

 Отже в хворобливій уяві Кужель О.В., президент ТПП України Чижиков Г.Д. особисто вирушив до Криму і наказав залишити печатки і бланки в Криму, а потім ще примусив персонал залишитися на роботі і домовився з керівництвом російської ТПП про «здачу» палат.

 Перш за все, слід зазначити, що Кримська ТПП і ТПП міста Севастополь, відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», є самостійними юридичними особами, недержавними неприбутковими самоврядними організаціями, які об’єднують юридичних осіб, які створені і діють відповідно до законодавства України, та громадян України, зареєстрованих в якості підприємців, та їх об’єднання. А тому втручання в їх діяльність є неприпустимим.

 Російська агресія в Криму, поки що закінчилася анексією територій і захопленням всього, що там було розташовано. А тому, уява депутата, що якісь окремі юридичні особи, які вирішили залишитися на території Криму, мали змогу обирати під якою юрисдикцією їм залишатися?! — є лише свідомою спекуляцією.

 3. Також Кужель О.В. робить висновок: «… і в Криму, і на окупованій території Донецької області відбулося систематичне і багаторазове порушення ембарго США та ЄС завдяки цілеспрямованій діяльності пана Г. Чижикова».

 В чому полягає ця діяльність — Кужель О.В. пише лише опосередковано, спираючись на загально відомі факти, які не мають прямого відношення до Чижикова. Однак через призму бажання депутатки принизити честь і гідність Почесного консула Французької Республіки та президента ТПП України Чижикова Г.Д. сама стає на місце головного ворога України і провідником російського спротиву в регіоні. Ця ганебна безпідставна уява, наклепництво і популізм, притаманні депутату Кужель у всіх питаннях, що стосуються її погляду на ТПП України.

 4. Далі Кужель О.В. зазначає: «внаслідок цього СБУ 20.11.2014 року було порушено кримінальне провадження проти Чижикова Г. № 2214000000000216 по cm. 366 КК України».

 Неправдивий характер такого твердження Відповідача підтверджується листом-відповіддю за № 6/ц-445/2 від 30.03.2015 року на мій адвокатський запит від 18.03.2015 року № 182/15 до Головного управління Служби безпеки України щодо наявності у базах даних СБУ відомостей відносно надходження повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень керівництвом ТПП України в період з 01.02.2013 року по 16.03.2015 року, відкриття кримінальних проваджень відносно ТПП України або її керівництва, а також повідомлення посадовим особам ТПП України про підозру у вчиненні кримінального правопорушення у зазначений час. У відповіді зазначено, що така інформація в базах даних Головного слідчого управління Служби безпеки України відсутня. Що стосується зазначеного провадження, то воно дійсно існує на підставі заяв Кужель та інших депутатів, однак розслідування проводилося відносно дочірньої структури ТПП України і на момент складання листа було вже давно закрите. Окремо треба додати, що завдяки діяльності депутатки і її колег, кримінальне провадження проводилося силами кращих слідчих Головного слідчого управління СБУ. Цих слідчих примусили розслідувати справу, яка їм не підслідна, надумана і мала зовсім іншу мету — примусити Чижикова звільнитися за власним бажанням. У позапроцесуальному спілкуванні слідчі казали про образу, оскільки замість захисту безпеки України і придушення тероризму, їх змушують займатися вивченням питання, хто і яким чином склав звичайну бухгалтерську звітність та чи зазначені бухгалтером відомості є правдивими. Врешті-решт справа була закрита.

 5. Народний депутат у своєму листі стверджує: «… президент ТПП України Г.Чижиков, замість того, щоб бути зразком для українських підприємців у веденні чесного і прозорого бізнесу, діяв у діаметрально протилежному напрямку — робив все можливе і неможливе, щоб уникнути сплати податків до Державного бюджету».

 Такі твердження депутатки начебто підкріплюються наявністю кримінальних проваджень щодо несплати податків ТПП України. Але до цього слід додати, що кримінальні провадження є кричущим порушенням закону і зловживанням правами, оскільки адміністративний суд вже визнав незаконними і безпідставними претензії податкової інспекції. Працівники податкової міліції навіть не приховують, що відчувають тиск з боку керівництва, яке вимагає від підлеглих неналежного об’єктивного розслідування, а дестабілізації роботи ТПП України та створенням загроз кримінального переслідування, щоб керівництво ТПП України змушено було піти із посад, звільнивши місце для рейдерів.

 6. Кужель О.В. стверджує: «за дорученням пана Чижикова Г. було знято герб Східної Республіки Уругваю в Україні і виламані двері консульства Східної Республіки Уругваю в Україні. Дипломатичний архів, документація, обладнання, цінності і речі консульства були вивезені невідомо куди».

 Перш за все, слід зазначити, що відповідно до листа-відповіді Міністерства закордонних справ від 30.09.2015 року № 913/36-172/3-1385, наданого на інформаційний запит ІА «»Центр Конфліктології і Права», вбачається, що штатна консульська установа Східної Республіки Уругвай в Україні відсутня. Жодного почесного консульства чи консульського архіву на території ТПП України ніколи не знаходилося, а тому звинувачення більше ніж брехливі. Однак з цього приводу було проведено дуже ретельне кримінальне розслідування, в межах якого було встановлено, що зазначений герб був знятий робочими в зв’язку з проведенням ремонту фасаду будівлі, а кабінет був відкритий дублікатами ключів в зв’язку з тим, що упродовж п’яти місяців звільнена з посади віце-президента пані Подолева О.Є. не виконала свого обов’язку звільнити робочий кабінет від власних речей.

 Отже лист Кужель містить лише наклепницькі твердження і бажання народного депутата за будь-яку ціну і будь-яким способом опорочити честь і гідність достойної і порядної людини.

 Ці та інші аргументи дають достатньо підстав вважати, що опублікована Вами стаття містить неправдиву та неперевірену інформацію, яка не ґрунтується на правдивих фактах та носить наклепницький характер.

 Відповідно до статті 3 Конституції України честь та гідність людини визнаються найвищими соціальними цінностями. Стаття 28 Конституції гарантує кожному право на повагу до його гідності.

 Згідно з частиною 1 статті 277 Цивільного кодексу України фізична особа, особисті немайнові права якої порушені внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім’ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.

 Згідно із ч. 4 ст. 277 ЦК України спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила цю інформацію. Частиною 7 вказаної статті визначено, що спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена.

 Згідно з частиною 2 статті 302 ЦК України фізична особа, яка поширює інформацію, зобов’язана переконатися в її достовірності.

 У відповідності до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про інформацію» під масовою інформацією розуміють інформацію, що поширюється з метою її доведення до необмеженого кола осіб.

 Положення ч. 1 ст. 2 Закону України «Про інформацію» визначає одним із основних принципів інформаційних відносин достовірність і повноту інформації.

 Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про інформацію» у разі якщо порушенням права на свободу інформації особі завдано матеріальної чи моральної шкоди, вона має право на її відшкодування за рішенням суду.

 Публікуючи статтю на сайті «Нашої версії» редакція не перевірила інформацію, що містилася в листі Кужель О.В.

 Пропоную Вам в досудовому порядку:

 — визнати викладену інформацію в статті від 11.10.2015 року за посиланням — (http://n-v.com.ua/rukovoditel-torgovopromyshlenoj-palaty-ukrainy-gennadij-chizhikov-posobnik-dnr-dokument/) — стосовно Чижикова Г.Д. недостовірною;

 — спростувати цю інформацію опублікувавши іншу статтю, яка повністю спростовує всі викладені неправдиві факти.

 В іншому випадку, буду вимушений в інтересах мого клієнта, звернутися до суду в порядку ч. З ст. 297, ч. 2 ст. 299 Цивільного кодексу України з позовом про захист його честі та гідності, ділової репутації.

 Крім того, ТПП України готово надати правдиву інформацію з приводу зазначених вище подій та документи, а також не заперечуємо проти проведення об’єктивного журналістського розслідування зазначених вище подій.

 Сподіваюсь на Вашу розсудливість та швидке реагування.

 Подпись

Особливості національної толерантності

Тож редакція «Нашої версії» дотрималась усіх вимог, передбачених у відповідних статтях Конституції України, Цивільного кодексу України і Закону України «Про інформацію», надавши слово іншій стороні конфлікту.

Більше інформації тут: http://n-v.com.ua/nardep-oleksandra-kuzhel-ta-dexto-z-%D1%97%D1%97-koleg-mozhut-postati-pered-sudom/

Податкова міліція спустошила склади книгарень Буква відео

Податкова міліція завершує операцію по захопленню мережі “Буква” на замовлення російських сепаратистів, повідомляє прес-служба мережі. Другий день поспіль відбувається незаконне та несанкціоноване вивезення книжкової продукції зі складів національної мережі книгарень «Буква».

fura

Замовником операції, як зазначено у прес-релізі, є найпотужніше російське видавництво, що спеціалізується на випуску антиукраїнської та сепаратиської літератури. Саме відмова у поширенні в Україні зазначеного брудного читва та розірвання контрактів про співпрацю стало причиною нападу!

Податкова міліція, відчуваючи свою безкарність, продовжує чинити свавілля та порушувати Конституцію України, законодавство про підприємницьку діяльність та про права і свободи людини і громадянина.

Література, яку вивозять зі складів мережі «Буква» податківці, не фігурує в протоколі, що дав підставу лихорадити книготорговельну мережу!

Більшість з книжок, що вивозяться, видана на території України. Права на видання підтверджені авторськими договорами.

Крім того, захоплюється продукція, що належить іншим суб’єктам підприємницької діяльності, але зберігається на території складу, що обшукується. Податківців це не цікавить, вони продовжують свої незаконні дії.

В правовому полі неможливо вирішити питання зупинення незаконних дій представників податкової міліції України – прокуратура не реагує ніяким чином.

Операція по захопленню “Букви” триває з 23 вересня 2015 року. Задля  втілення задуманого плану по знищенню найпотужнішої національної книготорговельної мережі задіяно до 100 працівників податкової міліції України. За цей період були проведені обшуки в приватних помешканнях працівників “Букви” та центральній книгарні мережі, розташованій за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 3-б. Безпідставно вилучена оргтехніка, коштовна література в шкіряних палітурках, на кшталт Біблії та Корану, документи, що не мають відношення до справи, приватні речі та гаджети працівників книгарень. Наразі, податківці не знайшли підстав для звинувачення та приступили до вивезення книжок зі складу за адресою вул. Лугова, 9 у Києві.

За словами адвоката Національної мережі книгарень “Буква” Владислава Сисова: «Свою роботу податківці ведуть із численними порушеннями. Ми маємо документи, які підтверджують, що майно, яке зберігається на складі, належить не структурам, зазначеним в ухвалі суду, а зовсім іншим суб’єктам підприємницької діяльності. Фактично вилучається майно підприємств, які до слідчих дій податкової міліції жодного відношення не мають. Слідчі податкової міліції зазначену інформацію брати до уваги відмовляються та продовжують вивозити книжкову продукцію”.

Окрім того, вважає Сисов – «Виявилося, що обшук націлений на книжки українського виробництва. Вилучається продукція вітчизняних видавництв 2015 року видання. Російські книжки, які, також, зберігаються на складі, видані в період з 2009 року, поки що, податківці не чіпають. Такий підхід суперечить версії слідства щодо виявлення та вилучення контрафактної книжкової продукції, ввезеної в Украину в період з 2014 по 2015 роки», додає адвокат.

 https://youtu.be/DtRhe884jSQ

За словами Сисова: «Це суто українські книжки, які не могли ввозитися ззовні в Украну, без сплати мита та податків. Відомо, що книжкова продукція, видана в Україні, митними зборами не обкладається. У моєму розумінні, їх вилучення зараз свідчить про елементарне порушення прав компанії, перевищення повноважень слідством, перешкоджання господарській діяльності компанії. Українське книговидання загнане в глухий кут. В чиїх інтересах працює слідство, я не можу зрозуміти, бо на захист державних інтересів це не схоже. Ми будемо скаржитися до прокуратури, звертатися до суду, а згодом до Європейського Суду з прав людини. Якщо Україна не захищає інтереси своїх громадян та підприємців, тоді нехай Європейський Суд оцінить таке свавілля та правовий нігілізм. Дії слідства – цинічна зрада Влади, за яку ми так боролись. Крім того, ми сподіваємось на те, що висвітлення у ЗМІ цього беззаконня приверне увагу суспільства», констатує Сисов.

1234fura

Живих власників земельних паїв зробили… мертвими!

У селі Солянуватка, що на Львівщині, живих власників земельних паїв зробили… мертвими!

с__8

Ліворуч на фото Надія Гамрат, а праворуч Марія Дудзяк, яку зробили покійною депутати Солянуватської сільської ради Старосамбірського району Львівської області

Поїздку до Старосамбірського району журналістів «Нашої версії» спричинило звернення Громадської організації «Економічний східноєвропейський розвиток територіальної громади» із проханням допомогти жителям села Солянуватка відстояти своє право на користування земельними паями. Ці земельні пайові частки знаходяться на 135 га, що входять до території Солянуватської сільської ради. Але в тому-то й полягає проблема, що далеко не всі селяни знають, де саме ці частки і чому їм не виділять землю в натурі?

 Ми не допоможемо людям, роблячи за них те, що вони могли б зробити самі

А ще у зверненні громадських активістів с. Солянуватки було поставлено ряд риторичних питань, пов’язаних з порушеними правами односельців.

 с_1

Зокрема, жителі Солянуватки хочуть почути від голови сільради Василя Івашка

с__6

та землевпорядника Василя Кузяна відповіді на наступні запитання:

— чи передавалися землі пайовиків в оренду без їх відома;

— чому для декого з односельців договори оренди пайової землі складено з порушеннями кримінального характеру — на окремих заявах і договорах поставлені підроблені підписи;

— чому договори оренди, складені у 2013 році, були зареєстровані у Солянуватській сільраді лише в 2014 р.;

— чи в повному обсязі здійснювалася оплата за оренду пайової землі;

— чому пайова земля використовується у 2015 році без продовження терміну дії договорів оренди;

— чому в Солянуватській сільраді заважають людям оформляти спадщину на земельний пай, затягуючи або й зовсім відмовляючи у видачі необхідних для того документів;

— як пояснять у виконкомі сільради той факт, що в оренду, окрім пайових наділів, віддано землі села без проведення громадських слухань і взагалі зробили це таємно від людського загалу?

Перш ніж завітати до Солянуватської сільради, аби зробити спробу отримати відповіді на вищезазначені питання, ми зустрілися з представниками ГО «Економічний східноєвропейський розвиток територіальної громади», де нам показали конкретну заяву про порушені права двох жителів цього села. Ось що пише її автор на ім’я голови громадського об’єднання:

«Прошу Вашої допомоги у вирішенні питання щодо моєї частки земельного паю та паю М.М. Лішкович, яка доручила мені зайнятися переоформленням спадщини після смерті її чоловіка В.Лішковича та її свекрухи Г.Лішкович. Паї знаходяться на землях Солянуватської сільради. 1 липня 2013 року був складений договір без мого відома про оренду моєї земельної частки паю з фірмою «Агро Л. В. Лімітед», а також мій підпис на договорі є підробленим. Землевпорядник сільради В.В.Кузян зробив це власноруч. Договір цей був складений на один рік, а його продовження ніхто зі мною не узгоджував, однак землею користуються і нині. Кошти за оренду паю мені були виплачені не повністю, як зазначено у договорі. Паї В.Лішковича та Г.Лішкович працівники сільради самовільно віддали в оренду, а кошти за це поступають невідомо кому. Таких прикладів у селі багато. Декого з власників паїв уже немає серед живих, а їхні паї використовуються орендарем. Мало того, спадкоємцям не дають скористатися паями, що по праву належать їм, так ще й не сплачують за них орендну плату. На мою думку, відповідальні працівники Солянуватської сільської ради відділи землі в оренду більше, ніж було виділено під паї. Прошу Вас посприяти в організації інвентаризації всіх земель Солянуватської сільської ради, а також перевірити законність передачі пайових земель в оренду. 05.06.2015 р. Н. Гамрат».

«Ми не допоможемо людям, роблячи за них те, що вони могли б зробити самі» — це  вислів 16-го президента США Авраама Лінкольна, осмислений усім його життєвим і державницьким досвідом, — каже один з активістів місцевого громадського об’єднання Ігор ЛУЦЬ. — Однією з перших цю істину засвоїла наша односельчанка Надія Гамрат. Вона безкомпромісна до місцевих бюрократів, корупціонерів та хабарників. У неї загострене почуття справедливості і вона сміливо добивається правди, хоча неодноразово отримувала погрози. До речі, чоловік Надії — Андрій цілком підтримує дружину, бо й сам такої ж удачі і чолов’яга не боязкого десятка.

Так, недарма, напевне, односельці — з тих, хто симпатизує Н. Гамрат — звуть її соленуватською «Надією Савченко». А це, погодьтесь, дорогого варте, коли просту селянську жінку з передгір’я Карпат порівнюють з Героєм України, однією з тих, кого по праву вважають символом Революції Гідності.

Якщо вас щось не стосується напряму, не думайте, що це щось не завдасть Вам клопоту і не вразить вас…

 с__29

Надія Гамрат на прийомі в сільського голови Василя Івашка

Надія Гамрат — корінна жителька Солянуватки, як борець за правду вона постійно перебуває під загрозою помсти від місцевих управителів та їхніх посіпак. Цікавимося у Надії, в чому вона черпала наснагу, вступаючи в почасти далеко нерівний бій зі зграєю місцевих корумпованих чиновників та прислужниками з правоохоронних структур Старосамбірського району? Чи не приходило на думку, мовляв, а що мені з того клопоту?

— Ви знаєте, іноді охоплював відчай, чи варто витрачати час та нерви на боротьбу з негідниками, що згуртувалися в кругову поруку і чинять свавілля тут, у нашому селі, і в усьому районі. Але як подивишся на стареньких односельчан, які терплять наругу від місцевих держиморд, то й подумаєш, якщо їх не зупинити, то й не лише нам, а й нашим дітям доведеться зазнавати такого ж безправ’я.

Щоб пояснити свою поведінку у подібних обставинах, я хочу розповісти притчу про мишоловку, яка назавжди запала мені в душу. Одного разу миша помітила, що господар ферми поставив мишоловку. Вона розповіла про це курці, вівці і корові. Але всі вони відповідали: «Мишоловка — то твої проблеми, до нас вона ніякого відношення не має!».

Трохи пізніше в мишоловку потрапила змія — і вкусила дружину фермера. Намагаючись її вилікувати, дружині приготували страву з курки. Потім зарізали вівцю, щоб нагодувати всіх, хто приїхав відвідати хвору. І, нарешті, закололи корову, щоб гідно нагодувати гостей, котрі прибули на похорон дружини фермера. І весь цей час миша спостерігала за подіями через дірочку в стіні і думала про речі, які ні до кого «ніякого відношення не мають»!

Мораль цієї притчі така: «Якщо вас щось не стосується напряму, не думайте, що це щось не завдасть вам клопоту і не вразить вас».

Створення громадського об’єднання в Солянуватці і стало свідченням того, що його активісти перейнялися ідеєю цієї моралі.

Незабаром вони зв’язалися з рядом громадських об’єднань Києва і попрохали у них консультативної та юридичної допомоги. Адже місцеві адвокати не бажали братися до справ, які вважали заздалегідь програшними. Одні з них на собі відчули як то змагатися з місцевим ОПГ у складі окремих співробітників міліції, прокурорських та суддів, тому уникали протистояння з місцевим «Спрутом». А інші дипломовані захисники обрали шлях співробітництва з цим кланом. Словом, захисту від таких адвокатів у серйозних справах годі було й чекати.

Столичні громадські активісти і адвокат Наталія Ковальчук порадили членам місцевого ГО «Економічний східноєвропейський розвиток територіальної громади» звернутися до народного депутата України Ірини Суслової з проханням допомогти встановити справедливість і поновити порушені права жителів Солянуватки, повернувши людям змогу розпоряджатися своїми земельними паями.

23 червня 2015 року Ірина Суслова направила депутатське звернення до прокурора Львівської області Романа Федика, в якому виклала всі факти порушень. Звернення було спрямоване також до Держінспекції сільського господарства у Львівської області та обласного ГУ МВС України.

 Ірина Суслова

Народний депутат України Ірина Суслова

Враховуючи підтвердження порушень земельного законодавства, Держінспекція сільського господарства спрямувала клопотання до Солянуватської сільської ради про скасування рішення щодо надання в оренду ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» земельних ділянок площею 47,42 га. Також, у зв’язку з відмовою ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» у наданні матеріалів для перевірки законності укладання договорів оренди земельних ділянок з жителями села Солянуватка, інспекція направила матеріали про відмову в проведенні перевірки до Старосамбірського РВ ГУМВС України у Львівській області.

А вже 08 липня 2015 року було розпочато кримінальне провадження за ст. 358 КК України («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів»).

Окрім того, у зв’язку з підтвердженням Держінспекцією сільського господарства у Львівській області порушень земельного законодавства Солянуватською сільською радою, рішення останньої про виділення понад 47 га земельних паїв в оренду приватному підприємству призупинено. Наразі в Старосамбірському РВ ГУМВС України триває слідство. Про це член політради партії «Воля», народний депутат Ірина Суслова повідомила на партійному сайті громадян України, і активістів Солянуватки зокрема: «За моїм депутатським зверненням було розпочато кримінальне провадження за фактом підробки документів посадовими особами ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» та порушення земельного законодавства на території Солянуватської сільської ради. Партія «Воля» вимагає, аби незаконне рішення цієї сільради було скасоване, а землю повернули людям. Місцева влада повинна нарешті усвідомити, що громада потихеньку вчиться відстоювати свої права і часи безкарності вже минули», — наголосила народний депутат.

Ірина Суслова в рамках своїх депутатських повноважень пообіцяла контролювати перебіг цієї земельної справи та обіцяє громаді села Солянуватка домогтися від сільської ради виконання вимог земельного законодавства.

Суворість законів пом’якшується необов’язковістю їх виконання

Так видатний письменник-сатирик Михайло Євграфович Салтиков-Щедрін понад століття тому затаврував ганьбою царсько-російську дійсність. Але на превеликий жаль, це ж можна сказати і про ситуацію в нашій незалежній Україні. У нас, як стверджують фахівці, Верховною Радою прийнято дуже непогані закони, бо більше як два десятиліття ми фактично користувалися, наприклад, ще совковим КПК. Однак, змінивши цей кодекс, в Україні не помінялися ті, хто відповідає за «обов’язковість його виконання».

Добре, що депутат Ірина Суслова перейнялася проблемами селян Старосамбірського району і зрушила з місця те, що мало робитися само собою, якби міліція та прокуратура дотримувалася тієї самої«обов’язковості виконання законів».

Взагалі-то ми обираємо депутатів до парламенту, аби вони готували й удосконалювали українське законодавство та жорстко контролювали його виконання. Тому зараз у нардепа І.Суслової є всі підстави, щоб спитати у прокурора Львівської області Романа Федика, чи може він примусити виконувати закони працівників міліції і прокуратури Старосамбірського району.

 Голубець

Старший слідчий Старосамбірського РВ майор міліції Василь Голубець

Так, старший слідчий СВ Старосамбірського РВ ГУ МВС України у Львівській області майор міліції В. Голубець фактично саботує здійснення досудового розслідування справи, що внесена до ЄРДР за № 12015140320000383 від 08.07.2015 року.

Власне, про це йдеться в адвокатському запиті Наталії Ковальчук до народного депутата України Ірини Суслової. Зокрема, Н. Ковальчук повідомляє:

«Гамрат Надія Ярославівна визнана потерпілою у вказаному кримінальному провадженні та допитана… Гамрат Н.Я. вказала, що їй стало відомо про те, що між нею та ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» (Орендар) в особі Груци Мар’яни Романівни було укладено Договір оренди землі від 01 липня 2013 року і що відповідно до умов вказаного договору в оренду було передано земельну ділянку загальною площею 1,3 га. Однак вказаний Договір Гамрат Н.Я. не підписувала і в договорі стоїть не її підпис, а підпис землевпорядника Солянуватської сільської ради Василя Кузяна.Однак, з огляду на те, що потерпіла Гамрат Н.Я. вказала, що землевпорядник Кузян В.В. вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 366 КК України, станом на 19.08.2015 року перевірку вказаного факту слідчим не було призначено ані почеркознавчої експертизи, ані відібрано зразків почерку у потерпілої, а також не проведено одночасного допиту кількох осіб, а саме — Гамрат Н.Я. та Кузян В.В. Крім того, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 40 Кримінально-процесуального кодексу України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій. Однак, порушуючи вказані норми закону, слідчий не проводить по справі необхідні процесуальні дії, що призводить до порушення розумних термінів проведення досудового розслідування та порушення законних прав й інтересів потерпілої й інших учасників кримінального провадження».

Адвокат просить народного депутата «допомогти активізувати досудове розслідування» у цьому кримінальному провадженні. А як на нашу думку, то депутату Ірині Сусловій треба було б звернутися із запитом ще й до Генпрокуратури України про неналежне професіональне ставлення до своїх обов’язків прокурора області Романа Федика. Інакше він мав би ініціювати звільнення з посади прокурора Старосамбірського району пана Лупака, який не слідкує за дотриманням законності на ввіреній йому території, не кажучи вже про старшого слідчого майора міліції пана Голубця та його міліцейського керівництва.

А живих вони роблять мертвими…

 с__2

 Сільський голова Василь Івашко, не маючи аргументів, обзиває рейдерами… журналістів  

Але не тільки вище зазначений злочин не поспішають розслідувати у Старосамбірському районі. У прагненні наживи на чужій власності в тому ж селі Солянуватці керівництво сільради — в особі голови Василя Івашка за сприяння того ж таки землевпорядника Василя Кузяна та ряду слухняних депутатів сільради — віддало у порушення закону не витребувані земельні паї односельців.

с__5

Землевпорядник Василиь Кузян жодної  своєї вини не визнає

Про цей злочин є відповідні заяви, але ні міліція, ні прокуратура в Старому Самборі не реагує належним чином. Найбільше, що вони роблять, це приймають так звані «заяви від громадян» — це така їхня шахрайська придумка, аби не вносити відомостей до ЄРДР, а потім з часом таку заяву спускають на гальма і, потерши долоні, ховають папірець до архіву. Не забувши при цьому натякнути івашкам та кузянам (напевне, їх в районі вистачає), щоб «позолотили» долоні, які ховали «наклепи на порядних людей» до міліцейського архіву.

Але те, про що ми дізналися від громадських активістів Солянуватки, не вкладається в жодні рамки здорового глузду. Голова сільради В. Івашко так захопився дерибаном земельних паїв, що «умудрився» разом із землевпорядником записати до списку мертвих абсолютно живих односельчан. А виявили цей злочин з боку відповідальних працівників сільради громадські активісти, вони ж і ознайомили усіх солянуватців з таким «ноу-хау» від Івашка та його посіпак з числа депутатів, які нібито проголосували, покірно піднявши руки, не задумуючись, що вчиняють. Ну, і як тут не погодитися з класиком літературної сатири, котрий сказав: «Є такі люди, до яких просто хочеться підійти і поцікавитися, чи складно їм без мізків жити?».

Як кажуть в таких випадках, напевне, Микола Васильович Гоголь перевернеться в труні, коли дізнається, що сюжет придуманий і поставлений наяву на підмостках Солянуватської сільради переплюнув його «Мертві душі». Павло Іванович Чічіков виявився набагато благороднішим від своїх клонів із Солянуватки, бо він скуповував мертві душі, видаючи їх за живих і мав зиск з того, що шахраював з державою. А його нащадки на Старосамбірщині за мертвих видають живих, обкрадаючи останніх.

Як розповіла нам одна з власників земельного паю та за сумісництвом «покійна» Марія Дудзяк, якось завітала до неї донька і повідомила таку сумну новину. Втім для пані Марії сумним було лиш те, що вона не отримувала гроші чи збіжжя за належний їй пай, бо, хвала Господу, ще жива й здорова.

 Марія Друзяк

Марія Дудзяк в повному здравії

Словом, ось із таким багажем інформації та купою запитань ми завітали до Солянуватської сільради. Але цивілізованої розмови з сільським головою Василем Івашком у нас не вийшло. Він оголосив столичних журналістів та громадських активістів-односельців рейдерами, рукою показував на двері і наказував йти геть. Потім голова кричав, що від нас тхне горілкою й перегаром, поривався викликати міліцію, на що ми люб’язно запропонували йому свою допомогу, запитавши: кого набрати? Але Василь Васильович тут же передумав викликати міліцію і зателефонував якомусь своєму патрону (шефу чи босу — як кому подобається), повідомивши того: «вони вже приїхали». Нам не було чути, що абонент відповів Івашкові, але чомусь він знітився, присів на стілець і вже перестав нас виганяти з приміщення сільради. Однак жодного конструктиву в розмові не виявляв, а посилав представників сільської громади і журналістів до суду, мовляв, ідіть і там вирішуйте свої проблеми.

Ні, пане Івашко, проблеми відтепер починаються у вас з подільниками. І до суду доведеться йти вам, можливо за вироком щодо злочинної діяльності на посаді сільського голови. А тим, на чию допомогу ви розраховуєте, буде не до ваших проблем, бо й самим треба думати як врятувати свої дупи, як полюбляють висловлюватись герої американських детективних кінострічок…

Дивіться відео: «Солянуватка. Нескорена Надія»

 Стас ЧЕРКАС,

Дмитро ФЕДОРЕНКО


Живих власників земельних паїв зробили… мертвими!

У селі Солянуватка, що на Львівщині, живих власників земельних паїв зробили… мертвими!

с__8

Ліворуч на фото Надія Гамрат, а праворуч Марія Дудзяк, яку зробили покійною депутати Солянуватської сільської ради Старосамбірського району Львівської області

Поїздку до Старосамбірського району журналістів «Нашої версії» спричинило звернення Громадської організації «Економічний східноєвропейський розвиток територіальної громади» із проханням допомогти жителям села Солянуватка відстояти своє право на користування земельними паями. Ці земельні пайові частки знаходяться на 135 га, що входять до території Солянуватської сільської ради. Але в тому-то й полягає проблема, що далеко не всі селяни знають, де саме ці частки і чому їм не виділять землю в натурі?

 Ми не допоможемо людям, роблячи за них те, що вони могли б зробити самі

А ще у зверненні громадських активістів с. Солянуватки було поставлено ряд риторичних питань, пов’язаних з порушеними правами односельців.

 с_1

Зокрема, жителі Солянуватки хочуть почути від голови сільради Василя Івашка

с__6

та землевпорядника Василя Кузяна відповіді на наступні запитання:

— чи передавалися землі пайовиків в оренду без їх відома;

— чому для декого з односельців договори оренди пайової землі складено з порушеннями кримінального характеру — на окремих заявах і договорах поставлені підроблені підписи;

— чому договори оренди, складені у 2013 році, були зареєстровані у Солянуватській сільраді лише в 2014 р.;

— чи в повному обсязі здійснювалася оплата за оренду пайової землі;

— чому пайова земля використовується у 2015 році без продовження терміну дії договорів оренди;

— чому в Солянуватській сільраді заважають людям оформляти спадщину на земельний пай, затягуючи або й зовсім відмовляючи у видачі необхідних для того документів;

— як пояснять у виконкомі сільради той факт, що в оренду, окрім пайових наділів, віддано землі села без проведення громадських слухань і взагалі зробили це таємно від людського загалу?

Перш ніж завітати до Солянуватської сільради, аби зробити спробу отримати відповіді на вищезазначені питання, ми зустрілися з представниками ГО «Економічний східноєвропейський розвиток територіальної громади», де нам показали конкретну заяву про порушені права двох жителів цього села. Ось що пише її автор на ім’я голови громадського об’єднання:

«Прошу Вашої допомоги у вирішенні питання щодо моєї частки земельного паю та паю М.М. Лішкович, яка доручила мені зайнятися переоформленням спадщини після смерті її чоловіка В.Лішковича та її свекрухи Г.Лішкович. Паї знаходяться на землях Солянуватської сільради. 1 липня 2013 року був складений договір без мого відома про оренду моєї земельної частки паю з фірмою «Агро Л. В. Лімітед», а також мій підпис на договорі є підробленим. Землевпорядник сільради В.В.Кузян зробив це власноруч. Договір цей був складений на один рік, а його продовження ніхто зі мною не узгоджував, однак землею користуються і нині. Кошти за оренду паю мені були виплачені не повністю, як зазначено у договорі. Паї В.Лішковича та Г.Лішкович працівники сільради самовільно віддали в оренду, а кошти за це поступають невідомо кому. Таких прикладів у селі багато. Декого з власників паїв уже немає серед живих, а їхні паї використовуються орендарем. Мало того, спадкоємцям не дають скористатися паями, що по праву належать їм, так ще й не сплачують за них орендну плату. На мою думку, відповідальні працівники Солянуватської сільської ради відділи землі в оренду більше, ніж було виділено під паї. Прошу Вас посприяти в організації інвентаризації всіх земель Солянуватської сільської ради, а також перевірити законність передачі пайових земель в оренду. 05.06.2015 р. Н. Гамрат».

«Ми не допоможемо людям, роблячи за них те, що вони могли б зробити самі» — це  вислів 16-го президента США Авраама Лінкольна, осмислений усім його життєвим і державницьким досвідом, — каже один з активістів місцевого громадського об’єднання Ігор ЛУЦЬ. — Однією з перших цю істину засвоїла наша односельчанка Надія Гамрат. Вона безкомпромісна до місцевих бюрократів, корупціонерів та хабарників. У неї загострене почуття справедливості і вона сміливо добивається правди, хоча неодноразово отримувала погрози. До речі, чоловік Надії — Андрій цілком підтримує дружину, бо й сам такої ж удачі і чолов’яга не боязкого десятка.

Так, недарма, напевне, односельці — з тих, хто симпатизує Н. Гамрат — звуть її соленуватською «Надією Савченко». А це, погодьтесь, дорогого варте, коли просту селянську жінку з передгір’я Карпат порівнюють з Героєм України, однією з тих, кого по праву вважають символом Революції Гідності.

Якщо вас щось не стосується напряму, не думайте, що це щось не завдасть Вам клопоту і не вразить вас…

 с__29

Надія Гамрат на прийомі в сільського голови Василя Івашка

Надія Гамрат — корінна жителька Солянуватки, як борець за правду вона постійно перебуває під загрозою помсти від місцевих управителів та їхніх посіпак. Цікавимося у Надії, в чому вона черпала наснагу, вступаючи в почасти далеко нерівний бій зі зграєю місцевих корумпованих чиновників та прислужниками з правоохоронних структур Старосамбірського району? Чи не приходило на думку, мовляв, а що мені з того клопоту?

— Ви знаєте, іноді охоплював відчай, чи варто витрачати час та нерви на боротьбу з негідниками, що згуртувалися в кругову поруку і чинять свавілля тут, у нашому селі, і в усьому районі. Але як подивишся на стареньких односельчан, які терплять наругу від місцевих держиморд, то й подумаєш, якщо їх не зупинити, то й не лише нам, а й нашим дітям доведеться зазнавати такого ж безправ’я.

Щоб пояснити свою поведінку у подібних обставинах, я хочу розповісти притчу про мишоловку, яка назавжди запала мені в душу. Одного разу миша помітила, що господар ферми поставив мишоловку. Вона розповіла про це курці, вівці і корові. Але всі вони відповідали: «Мишоловка — то твої проблеми, до нас вона ніякого відношення не має!».

Трохи пізніше в мишоловку потрапила змія — і вкусила дружину фермера. Намагаючись її вилікувати, дружині приготували страву з курки. Потім зарізали вівцю, щоб нагодувати всіх, хто приїхав відвідати хвору. І, нарешті, закололи корову, щоб гідно нагодувати гостей, котрі прибули на похорон дружини фермера. І весь цей час миша спостерігала за подіями через дірочку в стіні і думала про речі, які ні до кого «ніякого відношення не мають»!

Мораль цієї притчі така: «Якщо вас щось не стосується напряму, не думайте, що це щось не завдасть вам клопоту і не вразить вас».

Створення громадського об’єднання в Солянуватці і стало свідченням того, що його активісти перейнялися ідеєю цієї моралі.

Незабаром вони зв’язалися з рядом громадських об’єднань Києва і попрохали у них консультативної та юридичної допомоги. Адже місцеві адвокати не бажали братися до справ, які вважали заздалегідь програшними. Одні з них на собі відчули як то змагатися з місцевим ОПГ у складі окремих співробітників міліції, прокурорських та суддів, тому уникали протистояння з місцевим «Спрутом». А інші дипломовані захисники обрали шлях співробітництва з цим кланом. Словом, захисту від таких адвокатів у серйозних справах годі було й чекати.

Столичні громадські активісти і адвокат Наталія Ковальчук порадили членам місцевого ГО «Економічний східноєвропейський розвиток територіальної громади» звернутися до народного депутата України Ірини Суслової з проханням допомогти встановити справедливість і поновити порушені права жителів Солянуватки, повернувши людям змогу розпоряджатися своїми земельними паями.

23 червня 2015 року Ірина Суслова направила депутатське звернення до прокурора Львівської області Романа Федика, в якому виклала всі факти порушень. Звернення було спрямоване також до Держінспекції сільського господарства у Львівської області та обласного ГУ МВС України.

 Ірина Суслова

Народний депутат України Ірина Суслова

Враховуючи підтвердження порушень земельного законодавства, Держінспекція сільського господарства спрямувала клопотання до Солянуватської сільської ради про скасування рішення щодо надання в оренду ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» земельних ділянок площею 47,42 га. Також, у зв’язку з відмовою ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» у наданні матеріалів для перевірки законності укладання договорів оренди земельних ділянок з жителями села Солянуватка, інспекція направила матеріали про відмову в проведенні перевірки до Старосамбірського РВ ГУМВС України у Львівській області.

А вже 08 липня 2015 року було розпочато кримінальне провадження за ст. 358 КК України («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів»).

Окрім того, у зв’язку з підтвердженням Держінспекцією сільського господарства у Львівській області порушень земельного законодавства Солянуватською сільською радою, рішення останньої про виділення понад 47 га земельних паїв в оренду приватному підприємству призупинено. Наразі в Старосамбірському РВ ГУМВС України триває слідство. Про це член політради партії «Воля», народний депутат Ірина Суслова повідомила на партійному сайті громадян України, і активістів Солянуватки зокрема: «За моїм депутатським зверненням було розпочато кримінальне провадження за фактом підробки документів посадовими особами ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» та порушення земельного законодавства на території Солянуватської сільської ради. Партія «Воля» вимагає, аби незаконне рішення цієї сільради було скасоване, а землю повернули людям. Місцева влада повинна нарешті усвідомити, що громада потихеньку вчиться відстоювати свої права і часи безкарності вже минули», — наголосила народний депутат.

Ірина Суслова в рамках своїх депутатських повноважень пообіцяла контролювати перебіг цієї земельної справи та обіцяє громаді села Солянуватка домогтися від сільської ради виконання вимог земельного законодавства.

Суворість законів пом’якшується необов’язковістю їх виконання

Так видатний письменник-сатирик Михайло Євграфович Салтиков-Щедрін понад століття тому затаврував ганьбою царсько-російську дійсність. Але на превеликий жаль, це ж можна сказати і про ситуацію в нашій незалежній Україні. У нас, як стверджують фахівці, Верховною Радою прийнято дуже непогані закони, бо більше як два десятиліття ми фактично користувалися, наприклад, ще совковим КПК. Однак, змінивши цей кодекс, в Україні не помінялися ті, хто відповідає за «обов’язковість його виконання».

Добре, що депутат Ірина Суслова перейнялася проблемами селян Старосамбірського району і зрушила з місця те, що мало робитися само собою, якби міліція та прокуратура дотримувалася тієї самої«обов’язковості виконання законів».

Взагалі-то ми обираємо депутатів до парламенту, аби вони готували й удосконалювали українське законодавство та жорстко контролювали його виконання. Тому зараз у нардепа І.Суслової є всі підстави, щоб спитати у прокурора Львівської області Романа Федика, чи може він примусити виконувати закони працівників міліції і прокуратури Старосамбірського району.

 Голубець

Старший слідчий Старосамбірського РВ майор міліції Василь Голубець

Так, старший слідчий СВ Старосамбірського РВ ГУ МВС України у Львівській області майор міліції В. Голубець фактично саботує здійснення досудового розслідування справи, що внесена до ЄРДР за № 12015140320000383 від 08.07.2015 року.

Власне, про це йдеться в адвокатському запиті Наталії Ковальчук до народного депутата України Ірини Суслової. Зокрема, Н. Ковальчук повідомляє:

«Гамрат Надія Ярославівна визнана потерпілою у вказаному кримінальному провадженні та допитана… Гамрат Н.Я. вказала, що їй стало відомо про те, що між нею та ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» (Орендар) в особі Груци Мар’яни Романівни було укладено Договір оренди землі від 01 липня 2013 року і що відповідно до умов вказаного договору в оренду було передано земельну ділянку загальною площею 1,3 га. Однак вказаний Договір Гамрат Н.Я. не підписувала і в договорі стоїть не її підпис, а підпис землевпорядника Солянуватської сільської ради Василя Кузяна.Однак, з огляду на те, що потерпіла Гамрат Н.Я. вказала, що землевпорядник Кузян В.В. вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 366 КК України, станом на 19.08.2015 року перевірку вказаного факту слідчим не було призначено ані почеркознавчої експертизи, ані відібрано зразків почерку у потерпілої, а також не проведено одночасного допиту кількох осіб, а саме — Гамрат Н.Я. та Кузян В.В. Крім того, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 40 Кримінально-процесуального кодексу України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій. Однак, порушуючи вказані норми закону, слідчий не проводить по справі необхідні процесуальні дії, що призводить до порушення розумних термінів проведення досудового розслідування та порушення законних прав й інтересів потерпілої й інших учасників кримінального провадження».

Адвокат просить народного депутата «допомогти активізувати досудове розслідування» у цьому кримінальному провадженні. А як на нашу думку, то депутату Ірині Сусловій треба було б звернутися із запитом ще й до Генпрокуратури України про неналежне професіональне ставлення до своїх обов’язків прокурора області Романа Федика. Інакше він мав би ініціювати звільнення з посади прокурора Старосамбірського району пана Лупака, який не слідкує за дотриманням законності на ввіреній йому території, не кажучи вже про старшого слідчого майора міліції пана Голубця та його міліцейського керівництва.

А живих вони роблять мертвими…

 с__2

 Сільський голова Василь Івашко, не маючи аргументів, обзиває рейдерами… журналістів  

Але не тільки вище зазначений злочин не поспішають розслідувати у Старосамбірському районі. У прагненні наживи на чужій власності в тому ж селі Солянуватці керівництво сільради — в особі голови Василя Івашка за сприяння того ж таки землевпорядника Василя Кузяна та ряду слухняних депутатів сільради — віддало у порушення закону не витребувані земельні паї односельців.

с__5

Землевпорядник Василиь Кузян жодної  своєї вини не визнає

Про цей злочин є відповідні заяви, але ні міліція, ні прокуратура в Старому Самборі не реагує належним чином. Найбільше, що вони роблять, це приймають так звані «заяви від громадян» — це така їхня шахрайська придумка, аби не вносити відомостей до ЄРДР, а потім з часом таку заяву спускають на гальма і, потерши долоні, ховають папірець до архіву. Не забувши при цьому натякнути івашкам та кузянам (напевне, їх в районі вистачає), щоб «позолотили» долоні, які ховали «наклепи на порядних людей» до міліцейського архіву.

Але те, про що ми дізналися від громадських активістів Солянуватки, не вкладається в жодні рамки здорового глузду. Голова сільради В. Івашко так захопився дерибаном земельних паїв, що «умудрився» разом із землевпорядником записати до списку мертвих абсолютно живих односельчан. А виявили цей злочин з боку відповідальних працівників сільради громадські активісти, вони ж і ознайомили усіх солянуватців з таким «ноу-хау» від Івашка та його посіпак з числа депутатів, які нібито проголосували, покірно піднявши руки, не задумуючись, що вчиняють. Ну, і як тут не погодитися з класиком літературної сатири, котрий сказав: «Є такі люди, до яких просто хочеться підійти і поцікавитися, чи складно їм без мізків жити?».

Як кажуть в таких випадках, напевне, Микола Васильович Гоголь перевернеться в труні, коли дізнається, що сюжет придуманий і поставлений наяву на підмостках Солянуватської сільради переплюнув його «Мертві душі». Павло Іванович Чічіков виявився набагато благороднішим від своїх клонів із Солянуватки, бо він скуповував мертві душі, видаючи їх за живих і мав зиск з того, що шахраював з державою. А його нащадки на Старосамбірщині за мертвих видають живих, обкрадаючи останніх.

Як розповіла нам одна з власників земельного паю та за сумісництвом «покійна» Марія Дудзяк, якось завітала до неї донька і повідомила таку сумну новину. Втім для пані Марії сумним було лиш те, що вона не отримувала гроші чи збіжжя за належний їй пай, бо, хвала Господу, ще жива й здорова.

 Марія Друзяк

Марія Дудзяк в повному здравії

Словом, ось із таким багажем інформації та купою запитань ми завітали до Солянуватської сільради. Але цивілізованої розмови з сільським головою Василем Івашком у нас не вийшло. Він оголосив столичних журналістів та громадських активістів-односельців рейдерами, рукою показував на двері і наказував йти геть. Потім голова кричав, що від нас тхне горілкою й перегаром, поривався викликати міліцію, на що ми люб’язно запропонували йому свою допомогу, запитавши: кого набрати? Але Василь Васильович тут же передумав викликати міліцію і зателефонував якомусь своєму патрону (шефу чи босу — як кому подобається), повідомивши того: «вони вже приїхали». Нам не було чути, що абонент відповів Івашкові, але чомусь він знітився, присів на стілець і вже перестав нас виганяти з приміщення сільради. Однак жодного конструктиву в розмові не виявляв, а посилав представників сільської громади і журналістів до суду, мовляв, ідіть і там вирішуйте свої проблеми.

Ні, пане Івашко, проблеми відтепер починаються у вас з подільниками. І до суду доведеться йти вам, можливо за вироком щодо злочинної діяльності на посаді сільського голови. А тим, на чию допомогу ви розраховуєте, буде не до ваших проблем, бо й самим треба думати як врятувати свої дупи, як полюбляють висловлюватись герої американських детективних кінострічок…

Дивіться відео: «Солянуватка. Нескорена Надія»

https://youtu.be/GrPVagRAVZY

 Стас ЧЕРКАС,

Дмитро ФЕДОРЕНКО


Київські журналісти зняли фільм про мафіозний клан на Львівшині

У Старосамбірському районі, що на Львівщині, корумповані правоохоронці під керівництвом місцевого прокурора Ігора Лупака роками переслідують місцевих жителів в кримінальному порядку за видобуток копалин начебто загально-державного значення, що насправді не є такими.

СС_ 22

 У цей час «подільники» — представники місцевого кріміналітету, маскуючись під патріотів, гноблять підприємців ринків, обкрадають мешканців сіл, безкарно роздаючи їх землю комерційним структурам, записуючи власників паїв у списки померлих громадян.

 Настав час, коли в українців увірвався терпець, їм набридло потерпати від свавілля місцевої влади. І всі, хто не згодні з розгулом тамтешнього ОПГ, створили громадське об’єднання з метою громадсько-правового опору різноманітним мафіозним структурам Старосамбірського району. Вони запросили на допомогу київських журналістів разом з правозахисниками для всебічного й об’єктивного висвітлення кричущої ситуації, що склалася на Львівщині.

 Журналісти газети «Наша версія», активісти правозахисної організації «Громадський нагляд», за інформаційної підтримки активістів ГО «Економічний східноєвропейський розвиток територіальної громади» провели своє дослідження стану справ з правами людини в Старосамбірському районі. Про все знято трисерійний документальний фільм, який ми пропонуємо увазі наших глядачів.

https://youtu.be/STNT0ykEvBo

https://youtu.be/2poWr_apg3Y

https://youtu.be/abgWMy6FeJM

Більше інформації тут: 

У селі Солянуватка, що на Львівщині, живих власників земельних паїв зробили… мертвими!

http://n-v.com.ua/u-seli-solyanuvatka-shho-na-lvivshhini-zhivix-vlasnikiv-zemelnix-pa%D1%97v-zrobili-mertvimi/

Активісти Старосамбірського району: соціальному ідіотизму не місце в громадянському суспільстві

http://n-v.com.ua/aktivisti-starosambirskogo-rajonu-socialnomu-idiotizmu-ne-misce-v-gromadyanskomu-suspilstvi/

Старосамбірці кажуть: «Бандити, суди, прокуратура і міліція — одна коаліція»

http://n-v.com.ua/starosambirci-kazhut-banditi-sudi-prokuratura-i-miliciya-odna-koaliciya-2/?refresh


Сторінки:
1
3
4
5
6
7
попередня
наступна