хочу сюди!
 

Наталия

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 35-55 років

Лівадія. Дуже мені подобається

Назва Лівадія або "Лівадіон" (у перекладі з грецької означає "луг") з'явилася в кін. 18ст., коли ці землі отримав командир грецького батальйону в Балаклаві Ламброс Кацоніс та побудував садибу,яку і назвав на честь свого рідного міста Лівадей(за 120 км від Афін). Після смерті Кацоніса Лівадія перейшла до командира Балаклавського батальйону Феодосія Ревеліотті,який майже задарма скупив у своїх підлеглих кращі землі Південного берега.





Граф Леон Северинович Потоцький(1789-1860), вклав у розвиток маєтку багато сили, часу та коштів. Перші палацові споруди з'явилися в 40-х рр. Будівництво велося за проектом ялтинського архітектора Ешлімана (1808 - 1893) і як результат вже в кін. 50-х рр. на території садиби був панський дім, будинок для челяді,зимовий сад з фонтаном,церква, господарські приміщення, виноробня та винні льохи. Неабияке значення мало проведення водопроводу. На площі понад 40 га відомий садовод Делінгер заклав прекрасний парк . Лівадія походила на маленький античний музей. Потоцький щороку скуповував довколишні ділянки таким чином збільшуючи площі виноградників та фруктових садів. По смерті графа його доньки Леонія Ланцкоронська та Анна Мнішек погодилися продати маєток царській родині.





Імператриця Марія Олександрівна була першою з сім'ї Романових власницею маєтку "Лівадія". За наказом царя: "Купленное недвижимое в Крыму имение Ливадия со всеми строениями и принадлежностями, предоставляя в дар Любезнейшей супруге Моей Государыне Императрице Марии Александровне, повелеваю Департаменту Уделов зачислить это имение в собственность Ея Императорского Величества".

Перший приїзд царської сім'ї в маєток відбувся в кінці серпня 1861р. Всі члени родини були в захваті від нової покупки. З того часу починається значна перебудова маєтку. Під пильним наглядом придворного архітектора І.А. Монігетті було побудовано два палаци, басейни, оранжереї, стайні.





Літня резиденція перейшла у спадок останньому російському імператору - Миколі ІІ. За час його господарювання маєток почав відповідати призначенню імператорської літньої резиденції і швидко реагував на подих часу. Великий та Малий палаци, побудовані Монігетті ,вже не влаштовували побажання сімї.

В 1904 р., після обстеження Великого палацу, було прийнято рішення про його знесення,а з квітня 1910р. по вересень 1911р(за 17 місяців)зведено новий палац. Будівництво тривало і в день і в ночі за участю більше ніж 2 500 робочих. Проект палацу в стилі італійського ренесансу та модерну належав ялтинському архітектору М.П.Краснову(1865-1939).









Як що ктось не сдогодався фото зимне, були 1 січня  :)

 продовження, багато і цікаво

 Крим де я був
2

Коментарі

Гість: Ш-А-Л-У-Н

12.12.09, 16:15

красата

    22.12.09, 16:22Відповідь на 1 від Гість: Ш-А-Л-У-Н

    це точно ...