Приказ № 0078/42 22 июня 1944 года г. Москва

  • 23.06.13, 10:38
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

«совершенно секретно»
Приказ № 0078/42
22 июня 1944 года г. Москва

ПО НАРОДНОМУ КОМИССАРИАТУ
ВНУТРЕННИХ ДЕЛ СОЮЗА ССР
И НАРОДНОМУ КОМИССАРИАТУ
ОБОРОНЫ СОЮЗА ССР
Содержание: О ликвидации саботажа на Украине и контроле над командирами и красноармейцами, мобилизованными из освобожденных областей Украины.

§1
Агентурной разведкой установлено:
За последнее время на Украине, особенно в Киевской, Полтавской, Винницкой, Ровенской и других областях, наблюдается явно враждебное настроение украинского населения против Красной Армии и местных органов Советской власти. В отдельных районах и областях украинское население враждебно сопротивляется выполнять мероприятия партии и правительства по восстановлению колхозов и сдаче хлеба для нужд Красной Армии. Оно для того, чтобы сорвать колхозное строительство, хищнически убивает скот. Чтобы сорвать снабжение продовольствием Красной Армии, хлеб закапывают в ямы. Во многих районах враждебные украинские элементы, преимущественно из лиц укрывающихся от мобилизации в Красную Армию, организовали в лесах «зеленые» банды, которые не только взрывают воинские эшелоны, но и нападают на небольшие воинские части, а также убивают местных представителей власти. Отдельные красноармейцы и командиры, попав под влияние полуфашистского украинского населения и мобилизованных красноармейцев из освобожденных областей Украины, стали разлагаться и переходить на сторону врага. Из вышеизложенного видно, что украинское население стало на путь явного саботажа Красной Армии и Советской власти и стремится к возврату немецких оккупантов. Поэтому, в целях ликвидации и контроля над мобилизованными красноармейцами и командирами освобожденных областей Украины:
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Выслать в отдельные края Союза ССР всех украинцев, проживавших под властью немецких оккупантов.
2. выселение проводить:
а) В первую очередь украинцев, которые работали и служили у немцев.
б) Во вторую очередь выслать всех остальных украинцев, которые знакомы с жизнью во время немецкой оккупации.
в) Выселение начать после того, как будет собран урожай и сдан государству для нужд Красной Армии.
г) Выселение производить только ночью и внезапно, чтобы не дать скрыться другим и не дать знать членам его семьи, которые находятся в Красной Армии.
3. Над красноармейцами и командирами из оккупированных областей установить следующий контроль:
а) Завести в особых отделах специальные дела на каждого.
б) Все письма проверять не через цензуру, а через особый отдел.
в) Прикрепить одного секретного сотрудника на 5 человек командиров и красноармейцев.
4. Для борьбы с антисоветскими бандами перебросить 12 и 25 карательные дивизии НКВД.
Приказ объявить до командира полка включительно.

Народный Комиссар Внутренних Дел Союза ССР БЕРИЯ
Зам. Народного Комиссара Обороны
Союза ССР Маршал Советского Союза
ЖУКОВ
Верно: начальник 4-го отделения
полковник ФЕДОРОВ

До міліції за спалений прапор партії регіонів

Сьогодні голова Хмельницької міської організації Народного Руху України отримав повістку про виклик до слідчого відділу Хмельницького МВ УМВС України, на 24.04.2013 року на 9-00 годину, за  те що 19 квітня 2013 року проводив політичну акцію в м. Хмельницькому.

https://www.youtube.com/watch?v=ewTDiQoN-kA

Тимошенко

  • 06.08.11, 12:56

Хмельницька крайова організація Народного Руху України  надзвичайно стурбовано повідмленнями про події в Печерському суді, що завершилися арештом, лідера партії „Батьківщина“.

      Сьогоднішні події стали причиною стурбованості щодо стану верховенства права в Україні, і ми не можемо бути сторонніми споглядатими в даній  ситуації, так як  наслідки цих можуть поставити кінцево хрест на можливість жити в вільній демократичній країні , де сповідуються Європейські цінності.

        Це дія, у якій відсутній будь-який авторитет серед багатьох українців, так і в очах міжнародної громадськості, є останнім раундом невпинного переслідуванні уряду Юлії Тимошенко та інших провідних політичних опонентів.

         Тому ми звертаємо увагу владних структур що такі дії можуть викликати акти громадської непокори, які можуть стати неконтрольованими і обумовити процес міжнародної ізоляції України,та  висловлюємо своє обурення з приводу арешту екс-прем'єр-міністра і лідера опозиції Юлії Тимошенко і закликає до її негайного звільнення.

«Знахідки археологів викрили історію, складену ними про власне п

  • 25.06.11, 11:37

 «Сенсаційна знахідка російських археологів. У Посадському районі Івановської області під час розкопок вчені виявили фінський могильник, який датують приблизно 4 століттям. Всередині бронзові речі і останки. Тепер вченим, можливо, доведеться переписувати історію виникнення староруської культури».

 

 Таких паралелей вітчизняна археологія не пам'ятає. 13 фінських поховань, поряд староруські намиста. Вчені пояснюють: ці фінни жили тут в четвертому столітті, а вже в десятому поряд з могильником стояли хати жителів Ростово-Суздальскої землі. Місце називається «Суздальське опілля». І досі вважалося, що першими землеробами на межі Володимирської й Івановської областей були міфічні слов'яни.

 

 «Саме фінни були піонерами землеробства на цій території, — пояснює Микола Макаров. — Крім того, вони були хорошими ювелірами і багато прикрас прийшли до нас з фінської культури». По суті, археологічні розкопки, тут в «суздальскому опіллі — це така спроба знайти місце виникнення нашої культури.

 

 «У дев'ятому — дванадцятому століттях тут відбувалася грандіозна історична робота. На території у 120 кілометрів від Покрову на Нерлі до Переславля стародавні слов'яни почали рубати ліс, обробляти поля і головне — почали будувати міста: Володимир. Суздаль. Це було нове суспільство, що склало серйозну конкуренцію Київській Русі, і поклало початок Московській державі».

 

 Так закінчують сюжет журналісти Вєстєй. Але все більше і більше фактів говорить за те, що саме фінно-угорські автохтони цих територій, а зовсім не міфічні слов'янські переселенці, були будівничими Ростово-Суздальскої землі, а пізніше й Московської держави.

 

 

 

Джерело: http://www.kavkazcenter.com/ukr/content/2011/06/24/19434.shtml

Влада заборонила виступ Гайдамакам

  • 19.06.11, 11:04

Влада у Вінниці заборонила

 виступ гурту «ГАЙДАМАКИ».

 

         18 червня 2011 року у місті Вінниця на півострові «Бригантина» було відкрито третій фестиваль етнічної культури  «Живий вогонь». Організатором цього фесту був Вінницький  Козацький полк ім. І.Богуна, отаманом якого є Володимир Воловодюк.      

      На гостину до вінницьких побратимі з’їхались козаки з усіх куточків України, не кажучи про те що самих вінничан теж було досить багато, це було дійсно гарне козацьке свято. Фестиваль розпочався урочисто і святково. Виступи козаків, та різних відомих Вінницьких і не тільки виконавців, але на завершення першого дня фесту перед гостями свята мав виступити гурт «Гайдамаки».Не буду розповідати про сам фестиваль, а просто пропоную всім бажаючим на наступний рік самим в цьому переконатись.

      Отже мав виступити гурт «Гайдамаки», і не знаю з яких причин мужновладці зсилаючись на Закон, що загальні заходи мають проводитись до 10 години вечора взяли і руками міліції, виключили генератор яки подавав струм  для сцени. Так козаки могли взяти в коло генератор і запустивши його надати можливість виступити Гайдамакам. Але ж наслідки для організаторів фестивалю були б після цього,  ви надіюсь  розумієте.

       Цікаво на мою думку, що у Львові, рішенням суду було заборонено  9 травня проводити будь які акції, але декілька тисяч міліціонерів не збирались виконувати його. А тут у Вінниці на приватній території, місці від якого житлові будинки знаходяться за добрячих два кілометри, заборонили виступ гурту «Гайдамаки». Але я пригадую останні президентські перегони  у нас в м. Хмельницький на майдані Незалежності за майбутнього президента  Януковича, горлали різні вокалісти до 12 ночі. Хоча житлові будинки, межують прямо з майданом. Шановні де справедливість я запитую Вас ? Чому за рішенням якогось чиновника, Вінницька молодь не змогла послухати гурт «Гайдамаки», чи той чиновник вважає що ця молодь краще в під’їздах сидять чи ще чимось іншим недостойним займаються.

    Приємно було подивитись на ту молодь яка прийшла в українських вишиванках і гарним настроєм провести гарно і корисно час, на півострів «Бригантина» який на період фесту був обявлений зоною без алкоголю. Невже наша сьогоднішня влада тільки і думає як свої особисті речі залагодити, та набити бездонні кишені, і лише контролювати, щоб все робились тільки під її жорстким контролем, і її дозволу ?

          І взагалі я не розумію, що сталось … ? Чи можливо вже настав час щоб ми, сьогоднішній владі 2004 рік згадали ?

 

Курінний отаман

Сергій Скоробогатий

19 червня 2011 року.

ПРОЧИТАВ ВИШЛИ ІНШОМУ.

Приєднатися до події

СЕМІНАР

  • 14.06.11, 18:34

Положення

про Всеукраїнський навчально - вишкільний семінар із  Бойового Гопак 1. Загальні положення.

 

1.1. Всеукраїнський навчально - вишкільний семінар із Бойового Гопака є одним із важливих способів вивчення українського лицарського мистецтва – Бойовий Гопак.

1.2. Навчальний семінар проводиться Міжнародною Федерацією Бойового Гопака спільно з Хмельницькою обласною федерацією Бойового Гопака.

1.3. Семінар проводиться з 16 по 30 липня 2011  року  у місті  Хмельницькому  за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 139, на базі Хмельницької гумантірано - педагогічної академії.

 

2.  Мета і завдання.

 

2.1. Вивчення історії бойової культури українського народу.

2.2. Залучення молоді до вивчення Бойового Гопака як в Україні так і за її межами.

2.3. Підготовка до здачі технічних іспитів на рівень майстерності „Жовтяк” та „Сокіл”.

2.4. Вивчення світоглядних засад українського козацтва.

 

3. Організація і проведення семінару.

 

3.1. Загальне керівництво по організації та проведенню Всеукраїнського навчально - вишкільного семінару із Бойового Гопака здійснює Засновник стилю, Верховний Учитель Бойового Гопака  – Пилат Володимир Степанович та голова правління Хмельницької обласної федерації Бойового Гопака – Куць Іван Олексійович.

3.2. Семінар працює за режимом і планом роботи, затвердженим Головою Наглядової Ради Учителів Бойового Гопака.

3.3. До участі в семінарі допускаються особи, що:

- подали заявку;

- сплатили внесок за участь у семінарі;

- мають довідку від лікаря про стан здоров’я.

3.4. Функціонування семінару визначається даним Положенням, засадами козацького Звичаєвого Права та Уставу Центральної Школи Бойового Гопака.

 

4. Фінансування навчального семінару.

 

4.1. Фінансування семінару відбувається за рахунок членських внесків, спонсорських та бюджетних коштів.

 

 

5. Заявка на участь у семінарі.

 

5.1. Попередні заявки встановленого зразка або листи-повідомлення про участь в семінарі подаються в оргкомітет семінару до 1 липня 2011 р., що діє при ЦШБГ,

за адресою:

 79000, м. Львів,

 вул. Стефаника, 8/10,

Центральна Школа Бойового Гопака,

 або на електронну пошту: devaraka@ukr.net

чи факсом на тел. (032) 243-02-09,

моб.( 067) 975-93-00 – Пилат В. С.;

( 067) 303-82-42 Куць І.О.

 

Приєднатися до події

"моя мова"

  • 10.02.11, 12:50

« Моя мова »

 

« Поки жива мова народна в устах народу,

 до того часу живий і народ. »

   Костянтин УШИНСЬКИЙ

 

 

 

              Індифікація народу, та найбільший його  скарб  – це його мова. Саме мова, яка віками, тисячоліттями складалася, шліфувалася на землі предків, передавалася з покоління в покоління, дедалі точніше і повніше відображаючи душу народу й водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації.

   Українська мова - державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляє близько 60 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

    Генеалогічно українська мова належить до індоєвропейської мовної сім’ї. Спільно з російською і білоруською мовами вона входить до східнослов'янської підгрупи слов'янської групи мов.

    Історію української мови починають від праслов’янської (спільнослов'янської) мовної єдності, яка виділилася з індоєвропейської прамови приблизно в ІІІ тис. до н. е. Праслов'янська доба тривала близько 2000 років.

З XIV по XVIII ст. на теренах України побутувала староукраїнська мова, яка активно використовувалася як писемна. Поява новоукраїнської мови, яка згодом стала сучасною літературною, датується ХІХ ст. Її зачинателем вважається письменник І.Котляревський, а основоположником – Т.Шевченко. В основі сучасної літературної мови лежить система полтавсько-наддніпрянських говірок.

         На мою думку  слова відомого мовознавця, публіциста і викладача Львівського Національного Університету ім. І. Франка Ольги Федик ( нині на жаль покійної ) є цьому яскраве підтвердження :

«Мова — найважливіший національний ідентифікатор, завдяки якому кожна нація вирізняється з-поміж інших, усвідомлюючи себе самодостатнім та самочинним суб'єктом історії.»

         Ще великий український історик, вчений і громадський діяч Михайло Грушевський у своїх працях наголошував про історичне значення рідної мови й рідної школи, без яких немислиме ні політичне, ні економічне, ані духовне відродження України.

     Хай вельмишановний читач вибачить мене за цей лірично-історичний вступ, але я не зміг щоб трішечки не зробити це маленький вступ.

       Сьогоднішня Українська влада яка знищує свободу слова, вдається до політичних репресій хоче ще й знищити Українську мову в нашій державі. Призначений на посаду міністра освіти та науки Д. Табачник є відомим українофобом та україно ненависником, якого Борис Колесніков називає « дешовым клоуном, казнокрадом» і  «Что он вообще делать умеет, кроме того, как книжки и картины из, и так небогатых, украинских музеев тырить?». А чергове творіння  міністерства освіти  під керівництвом цього ж Табачника це "Концепції мовної освіти в Україні". І не в концепції справа, можливо її і потрібно було б прийняти, але як це робиться. Не встигла громадськість обуритися з того приводу, що проект важливого документу чиновники винесли на обговорення у передноворічну ніч, як з’явилася чергова приголомшлива новина від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Виявляється, обговорення Концепції мовної освіти в Україні вже ведеться зі « серпня 2010 р. ». Саме таке формулювання подає сайт МОНМС.

У ніч з 23 на 24 січня 2011 р. з Інтернет - сторінки відомства прибрали офіційне повідомлення про те, що обговорення згаданого проекту Концепції розпочалося 27 грудня 2010 р. Натомість з’явилася нова інформація: “У Міністерстві з серпня 2010 року до 20 січня 2011 року, тривав прийом пропозицій та зауважень від громадськості щодо проекту Концепції мовної освіти, який було розміщено на офіційному веб - сайті у рубриці “Громадське обговорення”.

У розпорядженні багатьох ЗМІ є старі скріншоти сторінки МОНМС від 23 січня 2011 р. (розташовані під новиною), з яких можна прочитати, що обговорення почалось 27 грудня, а не колись «у серпні».

Щойно громадяни вкрай критично висловились з приводу чергового “прожекта” Дмитра Табачника, як громадське обговорення було відкрито заднім числом. Ц є факт коли

 « дешовый клоун » - ( слова Б.Колеснікова ),  вже фабрикує факт обговорення концепції. Я не є професіоналом у створенні якихось занадто мудрих документів я простий громадянин України якому образливо, що моя рідна  співоча Українська мова знищується 

« казнокрадом » - ( слова Б.Колеснікова ), і людиною яка про Українців вислолюється  «Отколотая Галиция, которую Александр I просто не позаботился вернуть в Россию (?!), Австрия отдала бы ее охотно — там в течение полутора столетия насаждался антимосковский, антирусский характер. Он сегодня владеет украинскими шовинистами, которые терроризируют и заглушили украинское население, провели весьма фальшивый референдум 1991 года». А в своїй книзі “Утиный суп” по украински” на ст. 35 Табачник стверджує: “Современное украинское государство – во многом историческая случайность, рожденная разломом цивилизаций. Судьба независимости решалась не упорной борьбой народа (кровавой, как в Ирландии, или ненасильственной, как в Индии)” яка доречі надрукована російською мовою. Це вислови людини яка керує тими хто навчає моїх дітей і будуть навчати моїх внуків.

     Але повернемось до "Концепції мовної освіти в Україні", повторюсь я не є професіоналом щоб аналізувати дану концепцію тому дозволю собі процитувати професіоналів.

      У Львівському національному університеті імені Івана Франка вважають, що прийняття запропонованої Міносвіти "Концепції мовної освіти в Україні" призведе до русифікації української освіти.

Про це йдеться у відкритому листі університету із зауваженнями та пропозиціями щодо тексту окремих розділів проекту "Концепції мовної освіти в Україні".

     Як зазначається у листі, проект "Концепції мовної освіти в Україні" у запропонованому для громадського обговорення Міністерством освіти варіанті не можна ухвалювати, через його суперечність з нормами чинного закону про мови та положеннями "Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", згідно з якою будь-які заходи щодо розвитку територіальних мов мають здійснюватися "без шкоди для викладання офіційної мови держави".

     У Львівському національному університеті вважають, що концептуальні засади зазначеного проекту скеровані першочергово на створення привілейованого стану однієї, а саме російської мови, та суттєво обмежують сфери вживання української мови як державної.

     При цьому, наголошується у листі, зміст задекларованої "Концепції мовної освіти в Україні" є спробою реанімувати імперську мовну політику, яку більшовицька система силоміць впроваджувала в Україні. Про це свідчить намагання авторів проекту реанімувати анахронічне поняття "мова міжнаціонального спілкування", існування якого в державах унітарного типу є абсолютно безпідставним, бо всі сфери міжнаціональної комунікації забезпечує державна мова.

     Також у листі зазначається, що окремі положення проекту є голослівними, необґрунтованими, а у деяких випадках елементарно безграмотними.

     "Закладене в основу концепції твердження, що російською мовою "вільно володіє більшість мешканців нашої країни", ані фактично, ані змістовно не відображає реальної соціолінгвістичної ситуації. Варто нагадати, що в Україні з 1991 року російська мова не є обов’язковим навчальним предметом для всіх шкіл, а тому рівень «вільного володіння" з цього часу забезпечують лише російськомовна естрадна та мас-медійна продукція здебільшого сумнівної якості", - йдеться у листі.

     Загалом проект "Концепції мовної освіти в Україні", як і законопроект "Про мови в Україні" №1015-3, не передбачає врегулювання мовного питання, а поглиблює поділ у суспільстві та збільшує штучно створену напругу між носіями різних мов, підкреслюється у зверненні Львівського національного університету.

      На мою думку, та вважаю що багато хто думає як і я, українська мова – мова української нації. В ній тисячолітня історія нашого народу – історія тяжка, кривава, із злетами і падіннями, осяяна духом свободи та незалежності Української держави, бо ж український народ віками змушений був із зброєю в руках оборонятися і відстоювати своє право на вільне життя, а іноді і на право спілкуватись на рідній співочій українській мові.           

        Українська мова це брязкіт схрещених шабель уславлених на весь світ козаків запорожців, незламних опришків і гайдамаків, заповзятих січових стрільців, феноменально мужніх юнаків-лицарів, які смертю хоробрих загинули під Крутами, відчайдушних воїнів УПА. Рідна мова це твоя колискова яку ніжно наспівує твоя ненька, це журкіт карпатських річок, та сиві хвилі могутнього Дніпра, це гуркіт Донецьких шахт, та ласкаві пляжі Чорного моря. Хіба не прекрасна наша Україна, хіба не співоча наша українська мова. Любов до батьківщини, до своєї мови це любов до своїх батьків, своїх дітей, до своєї історії до того без чого не може існувати нація.

 

« Яка мова, такі й наші думки будуть —

 московська мова — московські думки »

   Борис ГРІНЧЕНКО

Сергій Скоробогатий


100%, 3 голоса

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Без назви

  • 10.02.11, 12:42

«БЕЗ  НАЗВИ»

 

Яничари, яничари ви зрадливі діти,

Продаєте ви Вкраїну, і славу ганьбите,

Ви убили Чорновола, Крим ви наш продали,

І глумитесь над народам, немов над рабами.

Гей гетьмани, ти Богдане ,  славний Чорноволе,

Підніміться подивіться як народ наш стогне,

Прийдіть нові Чорноволи та нові Богдани,

Підніміть народ Вкраїни на бій з ворогами,

Ще не вмер наш дух козацький на рідній Вкраїні,

Засвербить у вас у носі Янучари милі

Засвербить тай ще й закрутить ,

світ милим не буде,

Пам’ятайте на Вкраїні, люд мовчать не буде.

Ой шануйтесь янучари, ще біда вам буде.

Ми з повагою, до того хто і нас шанує.

В’ячеслава Чорновола, клич по всюди лине

Ви Рятуйте Україну Хлопці наші милі.

Ви єднайтесь не цурайтесь, за правду вставайте,

Тільки разом ми є сила – яка все здолає,

Сила наша в нашій вірі, в те що переможем,

Обєднайся Схід і Захід разом все ми зможем !


100%, 16 голосов

0%, 0 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Байка про собачника

  • 10.02.11, 12:34

«БАЙКА ПРО СОБАЧНИКА»

 

 

В призидента при покоях

Жив собі собачник

Лизав миски , баняки

Мив мочалкою боки

***

За таку собачу службу

За стару підлизу дружбу

Призидент собачу суку

Впхнув міністром у науку

***

Плачуть учні й вчителі

Плачуть в місті і селі

Він з студентів дре три шкури

Запроваджує тортури

***

Як оця поважна влада

Що годує цього гада

Кровопивця, люцифера,

свинопаса, людожера

Буде править в Україні

***

 

Бидло ми чи є народ

Вила в руки і вперед

Хай собачник вчить собак

Написав це все козак


100%, 21 голос

0%, 0 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.
Страницы:
1
2
предыдущая
следующая