Намолола гороху з капустою
- 25.11.14, 19:07
- Ми любимо тебе, Україно!
З гори відкривається вид на княже місто ... Саме тут, була печера, де жив відлюдником деякий Василіск (Василь). Як говорить легенда, в переказі Зіморовича, був він схожий скоріше на фавна – нечесаний, худий, зарослий, з великими бровами, нестрижена борода спускалася до колін і закривала наготу його тіла. Василіск приходився дядьком князю Леву, і князь, за його порадою, будує тут першу дерев’яну церкву.
Історія Святоюрської гори сягає сивої давнини. Пережила монастирська братія і напади татар і завоювання Казіміра III — короля польського. «Наприкінці XIV ст. вірмени в середмісті на честь Діви, а русини в передмісті на честь воїна свого народу св. Юрія зводять однакові храми стараннями одного архітектора ...» повідомляє нам літописець.
У XVI ст. Галицька митрополія переживає складні часи, православні відчувають сильний тиск з боку католиків. І в кінці XVI ст. була укладена Берестейська унія. Але більше ста років пройшло, поки на унію перейшли останні братства і монастирі. І ось у середині XVIII ст. на місці стародавньої середньовічної церкви, яка була занадто мала і стара, починається будівництво нового величного храму.
У Львові, Собор Святого Юра побудований в стилі пишного бароко, за проектом Б. Меретина, прикрашений монументальною скульптурою видатного скульптора Іоанна Пінзеля. Фасад увінчує фігура святого Юрія Змієборця — покровителя не тільки собору, але й міста Львова. Храм височіє на кам’яній терасі, до нього ведуть двоє маршових сход і балюстрада прикрашена фігурками путті. Під сходами є печера, в ній — св. Онуфрій, що символізує відлюдників, що колись жили тут.
І, як нагадування про давнину походження цього храму, — старовинний дзвін на дзвіниці. Ім’я йому Дмитро, давньої кирилицею на ньому написано «В ле [то] 6849 [1341] сольян був дзвін сій святому Юрию при Князі Дмитра».
Чемпион мира по версии WBO в полулегком весе украинец Василий Ломаченко (3-1, 1 КО) уверенно защитил свой титул в поединке с официальным претендентом таиланцем Чонлатарном Пирийяпиньо (52-2, 33 КО), победив его единогласным решением судей.
Ломаченко начал бой очень активно, раз за разом выбрасывая большое количество ударов, и в четвертом раунде после затяжной серии украинца, которая началась с правого апперкота и закончилась левым прямым в голову, таиландец оказался в нокдауне. Нокдаун был тяжелым, но до конца раунда оставалось совсем немного времени, и Пирийяпиньо выстоял.
Где-то в середине боя, в шестом или седьмом раунде, Василий Ломаченко повредил левую руку, после чего ему пришлось больше работать правой рукой, почти не подключая левую.
Но и с травмированной рукой Василий полностью доминировал в ринге и довел бой до своей уверенной победы со счетом 120:107 на картах всех трех судей.
Слова - Сергій Сірий, музика - Сергій Степанів,
відеоряд - Сергій Степанів, Олег Нищота . Пісня "Я - убитий солдат.
ВІЙНА НАЗДОГНАЛА НАС . НАС ВБИВАЮТЬ ВЧОРАШНІ БРАТИ
не маю сил це дивитися...коли дивлюсь слези на очі виступають .