хочу сюди!
 

Тетяна

43 роки, рак, познайомиться з хлопцем у віці 38-45 років

Таємниці сучасного Тернопілля...

  • 07.05.16, 00:50
Нахабство — друге щастя? 
У заповідній зоні «арештували» базу відпочинку, збудовану без жодних дозвільних документів
Світлана МИЧКО   

Корпус незаконної бази відпочинку «Аквамарин» (Фото  з сайта Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.)

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Касперівський», що на півдні Тернопільщини, можна по праву назвати одним iз найкрасивіших місць не тільки регіону, а й усієї Західної України. Але цим воно приваблює, на жаль, не лише туристів та природолюбів. Упродовж останнього десятиліття там не раз реєстрували випадки самовільного вирубування дерев, захоплення земельних ділянок, недозволеного будівництва та інших порушень природоохоронного, і не тільки, законодавства. А нещодавно тернопільська поліція домоглася арешту цілої бази відпочинку з гарною назвою «Аквамарин», під яку мешканець райцентру Заставна сусідньої Буковини, такий собі пан С., незаконно урвав більш як 0,8 гектара заповідної землі. Як повідомив «УМ» начальник сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Сергій Крета, спритник без жодних дозвільних документів, яких апріорі бути не може, вибудував чималу відпочинкову базу з кількома корпусами, господарськими будівлями, басейном та іншими об’єктами. До того ж попри те, що база функціонувала ще з 2013 року, її господар навіть не був зареєстрований приватним підприємцем і не сплачував до державного бюджету жодних коштів.

На всі споруди «Аквамарину», вiдповiдно до рішення суду, було накладено арешт, також незаконну базу від’єднали від електропостачання. А її власнику інкримінували відразу чотири статті Кримінального кодексу, а саме — частини другу та четверту статті 1971 — самовільне зайняття земельних ділянок особливо цінних земель, самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці; частину 3 статті 240 — порушення правил охорони або використання надр, вчинені на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду; статтю 246 — незаконна порубка лісу; частину першу статті 252 ККУ — умисне знищення територій об’єктів природно-заповідного фонду. Відтак дуже хотілося б вірити, що справедливість незабаром восторжествує, однак після розмови зі слідчим Юрієм Барабаном, який веде цю справу, особисто в авторки цих рядків з’явилися сумніви.

По-перше, виявилося, що обласний апеляційний суд у відповідь на оскарження власника незаконного «Аквамарина» залишив за ним право користуватися базою, на якій той начебто проживає. По-друге, за словами слідчого, звинувачений поводить себе надто зухвало і нахабно. Тож не виключаю, що відчуває над собою надійний «дах». До речі, є інформація, що мати звинуваченого працює суддею у Чернівецькій області.

7

Коментарі

17.05.16, 19:34

Суди не створені відповідно до Конституції, цивільного кодексу і закону "Про судоустрій і статус суддів. Не має подання мінюсту, не має клопотання судової адміністрації, навіть указ президента є лише про створення мережі судів, а не конкретного суду. Зареєстровані суди в ЄДРПОУ як субєкти господарювання, але навіть реєстрація не відповідає ст.87 цивільного кодекса. Так що маємо те що маємо.