"Книга пам’яті чорнобильців Хорольщини", онлайн-презентація книг
- 24.04.21, 09:18
Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої розпочалося в 1971 році. В нашу пам’ять Чорнобиль назавжди увійшов, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф. Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього.
Наше стародавнє містечко Хорол знаходиться більше аніж за 200 кілометрів від місця чорнобильської катастрофи, але своїм чорним крилом вона досягла не лише до нас, але й до найвіддаленіших куточків країни, вросла своїми гама-променями в землі багатьох країн Європи та світу. Хорольщина на боротьбу із цим лихом делегувала 1033 наших мужніх земляків, які з квітня 1986 року носять звання ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС. Така кількість ліквідаторів є однією із найбільших в Полтавській області.
З тієї жахливої квітневої ночі 1986 року минуло рівно 35 років. До цієї сумної ювілейної дати працівники Хорольського краєзнавчого музею зібрали і систематизували різноманітні матеріали на тему Чорнобильської катастрофи та підготували альбомне видання під звучною назвою „Книга пам’яті Чорнобильців Хорольщини”, яка незабаром вийде у Полтавському видавництві „Дивосвіт”. Колосальну пошукову роботу особисто здійснили директор музею Алла Кикоть та головний упорядник цього видання – науковий співробітник музею Олег Швидкий. Ініціатором підготовки цього видання став голова Хорольської районної громадської організації ветеранів Чорнобиля „Дзвони” Гуляєв Олександр Олександрович, який разом із активістами цієї організації надавали матеріали, здійснювали пошук фото наших героїв-ліквідаторів. Долучився до цієї потрібної справи і „Відокремлений підрозділ громадської організації „Фонд інвалідів Чорнобиля Полтавської області” в місті Хорол Полтавської області” в особі його керівника Побережника Михайла Степановича. А сам друк такої потрібної для нашого земляцтва книги відбудеться за фінансової підтримки Хорольської міської ради.
То ж яка ж книга прийде до нашого читача? Це – книга-відкриття, книга-сповідь, книга-пам’ять про Чорнобильську катастрофу та участь у ній наших земляків. В ній розміщені статті, які були надруковані в нашому районному тижневику „Вісті Хорольщини”, присвячені темі чорнобильського лиха за останні 35 років; світлини ліквідаторів, які люб’язно надали їх родини, архівні фото із вшанування ліквідаторів біля пам’ятних знаків, згадані імена усіх 1033 ліквідаторів. Поряд зі статтями журналістів, є багато спогадів самих учасників, їх родин, а також поезії наших земляків та дружин ліквідаторів, присвячені цим подіям. Ця книга дійсно нам потрібна, бо ми повинні завжди пам’ятати імена героїв, які захистили нас від страшного чорнобильського лиха, і ціною власного здоров’я, а іноді і життя, дарували нам наше майбутнє.
Оксана Левіна. Книга пам’яті чорнобильців Хорольщини // Вісті Хорольщини.- 2021.- 23 квітня.- С.1
ДО 35-х РОКОВИН ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ https://www.facebook.com/151634245596760/videos/1071925209963279
0
Коментарі