Держаудитслужба розпочала ревізій дослідних аграрних господарств
- 25.05.21, 14:36
Держаудитори Харківщини підсумували результати роботи за січень-квітень 2021 року
Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-квітня 2021 року за результатами проведених ревізій встановлено фінансових порушень на загальну суму 328,4 млн гривень. Зусиллями аудиторів, забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 248,0 млн гривень.
За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктами контролю впроваджено 22 рекомендації. Загальна сума досягнутого економічного ефекту, за результатом впроваджених рекомендацій, складає12,0 млн гривень.
За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 55 посадових осіб, до дисциплінарної – 4 особи.
За допущені порушення бюджетного законодавства, аудитори до об’єктів контролю застосували 23 фінансові санкції.
З метою повного відшкодування виявлених втрат фінансових та матеріальних ресурсів, перед об’єктами контролю ініційовано пред’явлення 4-х цивільних позовів.
На розгляд правоохоронним органам передано матеріали 21-ї ревізії, за результатами розгляду матеріалів заходів державного фінансового контролю правоохоронними органами розпочато 2 досудових розслідування, вручено 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали 14-ти ревізій долучено до відкритих кримінальних проваджень.
Пресслужба Північно-східного офісу Держаудитслужби
Є питання щодо проведення ревізій або інших заходів державного фінансового контролю у Харкові та області?
У травні, Північно-східний офіс Держаудитслужби проводить прямі телефонні лінії з керівниками галузевих відділів Офісу, згідно встановленого графіку.
Основними завданнями прямих телефонних лінії є:
1. Надання інформації щодо повноважень Північно-східного офісу Держаудитслужби;
2. Забезпечення оперативного реагування на порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна, підконтрольними установами під час триваючих заходів державного фінансового контролю;
3. Надання профільних консультацій відносно проведення заходів державного фінансового контролю.
Всі громадяни та посадові особи підконтрольних установ, мають можливість звернутися до керівника відділу Північно-східного офісу Держаудитслужби, для отримання відповідних роз’яснень та вирішення питань, що відносяться до його компетенції.
Держаудитори у відділі освіти Красноградської РДА виявили порушень на суму понад 700 тисяч гривень
Під час ревізії фінансового-господарської діяльності Відділу освіти Красноградської районної державної адміністрації Харківської області, за 2016-2020 роки, фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби зафіксовано порушень фінансового та бюджетного законодавства на суму 703 тис. гривень.
Так, під час дослідження витрат на будівельні роботи, аудиторами встановлено, що в результаті завищення підрядними організаціями вартості та обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт, Відділом освіти зайво сплачено бюджетних коштів 12ти підрядним організаціям в загальній сумі 176 тис. гривень.
Також, ревізією встановлено нецільове використання бюджетних коштів у розмірі 124 тис. грн, а саме: за кошти субвенції, яка виділена на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів, придбано техніку, в супереч настановам Міністерства освіти і науки України.
Серед порушень слід зазначити й те, що відділом Освіти без документального підтвердження коливання цін товарів на ринку, укладено 43-и додаткові угоди про збільшення ціни за одиницю товару до 12-ти договорів закупівлі продуктів харчування. Зазначене призвело до зайвих витрат бюджетних коштів на суму 335 тис. гривень.
Крім того, аудиторами встановлено завищення Відділом освіти потреби у бюджетних коштах на проведення видатків, пов'язаних з нарахуванням на фонд оплати праці в загальній сумі 301 тис. грн, проте ці порушення не призвели до збитків та були оперативно усунуті під час ревізії.
Завдяки заходам вжитим аудиторами, на теперішній час забезпечено усунення виявлених порушень в повному обсязі.
За допущені порушення у ведення бухгалтерського обліку 9 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, а про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи.
Пресслужба Північно-східного офісу Держаудитслужби.
Майже 30 млн гривень незаконних витрат бюджетних коштів
попередили держаудитори Харківщини з початку року
Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби, з початку року, провели 81 моніторинг публічних закупівель, які проводились через prozorro.gov.ua, загальна сума яких становила понад 3,3 млрд гривень. За всіма дослідженими закупівлями встановлені порушення законодавства.
Найпопулярніші порушення, що допускають замовники – це порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції, невідповідність тендерної документації вимогам законодавства та порушення встановлених законом термінів оприлюднення інформації на веб-порталі prozorro.gov.ua.
За результатами проведених моніторингів по 9 процедурам закупівель, аудиторами попереджено, незаконні витрати бюджетних коштів на загальну cуму майже 30 млн гривень.
За результатами проведених заходів, замовниками здійснено відміну 5 торгів загальною сумою на 23,6 млн гривень та розірвано 4 укладені договори на суму 6,3 млн. гривень.
З початку року найбільшими порушниками при проведенні закупівель у Харківській області виявились:
- КЗ «Харківський палац дитячої та юнацької творчості», закупівлі на суму 9,4 млн гривень;
- КНП «Лозівське територіальне медичне об'єднання», закупівлі на суму 8,9 млн гривень;
- Петрівська сільська рада, закупівлі на суму 6,2 млн гривень.
Пресслужба Північно-східного офісу Держаудитслужби.
Розпочато аудит діяльності Державного науково-дослідного інституту організації і механізації шахтного будівництва
До уваги громадськості!
Північно-східний офіс Держаудитслужби, повідомляє про початок проведення державного фінансового аудиту діяльності Державного підприємства "Державний науково-дослідний інститут організації і механізації шахтного будівництва".
Період, що підлягає контролю: з 01.01.2019 по 28.02.2021 року
Початок проведення аудиту – 26.03.2021 року.
Орієнтовний термін завершення аудиту – травень 2021 року.
Про відомі факти фінансових порушень, а також інші конкретні факти, котрі свідчать про порушення посадовими особами об’єкту контролю вимог законодавства, контроль за дотриманням якого належить до компетенції органів Державної аудиторської служби України, громадяни та громадські об’єднання можуть проінформувати за телефоном довіри Північно-східного офісу Держаудитслужби - (057) 725-86-24, або надіслати інформацію на електронну адресу: [email protected]
При інформуванні, прохання враховувати термін завершення аудиту, для можливості здійснити перевірку наданої інформації про фінансові порушення.
Пресслужба Північно-східного офісу Держаудитслужби.
#підконтролем #dasukharkiv
Ревізія Харківської зооветеринарної академії виявила порушення на суму понад 34 мільйони
Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби завершили ревізію діяльності Харківської державної зооветеринарної академії за період з 2015 по 2020 роки, за результатами якої зафіксовано фінансових порушень на суму понад 34 млн грн, зокрема збитків на 3,3 млн гривень.
Ревізією встановлено недоотримання фінансових ресурсів у розмірі 1,7 млн грн, яке допущено через бездіяльність керівництва Академії, яка виражається у непроведенні роботи зі стягнення заборгованості за надані освітні послуги. Така бездіяльність відповідальних осіб призвела до збитків Академії на зазначену суму.
До збитків також належать незаконні витрати грошових коштів на суму понад 1,5 млн грн, а саме: безпідставне списання пального, зайві витрати на оплату телекомунікаційних послуг, виявлені недостачі запчастин до сільськогосподарської техніки та різноманітні недоліки у нарахуванні заробітної плати працівникам Академії.
Крім того, під час ревізії аудиторами встановлено й інші порушення фінансового законодавства, що не призвели до збитків Академії. Через непроведення індексації балансової вартості об'єктів житлового фонду (4 гуртожитків) та надання Академією послуг з водопостачання та водовідведення стороннім споживачам при відсутності ліцензій допущено внесення недостовірних даних до бухгалтерського обліку на суму понад 30 млн грн.
Завдяки вжитим аудиторами заходам на теперішній час забезпечено усунення порушень на суму майже 30 млн грн, зокрема відшкодовано збитків на суму 440 тис. грн.
З метою повного усунення виявлених порушень керівнику Академії надіслано вимогу та до адміністративної відповідальності притягнуто сім посадових осіб Академії, а матеріали ревізії передано до правоохоронних органів та додатково поінформовано місцеві органи Державної податкової служби.
Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби
Підсумки роботи зі зверненнями громадян за І квартал 2021 року
Один із важливих напрямів діяльності Північно-східного офісу Держаудитслужби – це розгляд звернень громадян, що є засобом взаємодії громадськості з органом фінансового контролю, як можливість повідомлення про порушення фінансової дисципліни на підконтрольних установах.
Впродовж січня - березня 2021 року до Північно-східного офісу Держаудитслужби надійшло 67 звернень громадян. Загалом до Офісу звернулось 76 громадян, у тому числі надійшло 1 колективне звернення, яке підписані 10 особами.
Громадянами у зверненнях здебільшого порушувались питання стосовно праці та заробітної плати, комунального господарства, охорони здоров’я порушень фінансової дисципліни у сфері освіти, діяльності органів місцевого самоврядування, діяльність підприємств та установ.
За результатами розгляду звернень, що надійшли до Офісу: 8 звернень вирішено позитивно, на 48 звернень надано роз’яснення та необхідну інформацію, 3 звернення направлено за належністю, відповідно статті 7 Закону „Про звернення громадян”, наразі триває розгляд 7 звернень.
Шановні громадяни! Нагадуємо, що у випадку, коли Ви володієте інформацією щодо фінансових порушень бюджетного законодавства на території м. Харкова та Харківської області, згідно Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР, Ви можете звернутись до Північно-східного офісу Держаудитслужби, надіславши нам звернення поштою: м. Харків, м. Свободи 5, будинок Держпром, 4 під’їзд, 10 поверх, поштовий індекс: 61022, або на електронну поштову скриньку: 202000@dasu.gov.ua.
Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.
Аудитори Харківщини дослідили бюджет міста Куп’янськ, встановши недоліків на 46 мільйонів
Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено державний фінансовий аудит бюджету міста Куп’янськ, за період діяльності з 2017 по 2020 роки.
Результати проведеного державного аудиту дозволили оцінити показники бюджету міста у динаміці, визначити характер причин, що впливають на ефективність управління фінансовими ресурсами міського бюджету та виявити резерви додаткових джерел надходжень.
Аудиторами встановлено порушень, внаслідок прийняття неефективних управлінських рішень загалом на суму понад 46 млн грн, а саме: упущені вигоди – 39 млн грн, неотримання доходів – 2 млн грн, непродуктивних (зайвих) витрат – 5 млн гривень.
Так, не запровадження Куп’янською міською радою орендних ставок за земельні ділянки, які перебувають у користуванні суб'єктів господарювання, хоча б на середньому рівні, визначеного Податковим кодексом України, спричинило втрату додаткових доходів для міського бюджету на суму маже 8 млн гривень.
Аналогічно, затвердження міською радою ставок податку на нерухоме майно в розмірах, значно менших від граничних розмірів, визначених Податковим кодексом України, не дозволило залучити додаткові кошти. При встановлені ставок хоча б на середньому рівні (1%), за 2017 – 2020 роки, міський бюджет міг би додатково отримати кошти в загальній сумі більше 10 млн гривень.
Внаслідок прийняття міською радою окремих управлінських рішень щодо розподілу коштів отриманих від оренди комунального майна, що перебуває на балансі комунальних підприємств та організацій, не у відповідності з вимогами законодавства, міським бюджетом втрачена можливість додатково отримати доходи в сумі 2,1 млн гривень.
Підсумовуючи результати проведеного аудиту, з метою підвищення ефективності управління, використання та збереження майна, фахівцями Північно-східним офісом Держаудитслужби розроблено відповідні рекомендації щодо усунення виявлених аудитом негативних чинників.
Пресслужба Північно-східного офісу Держаудитслужби.