А які ви любити читати книжки?

Любі друзі, хочу дуже дізнатись подобаєтся вам взагалі читати літературу?
Якщо все ж таки ДА, то напишить у коментах, яку саме полюбляєтеbravo
                          Буде дуже цікаво дізнатисяcall

Я ось зараз лише читаю  конспекти по біології, на жальprostite А ось як почнутся канікули, буду читати найулюбленішого автора - Ремаркаletsrock

дуже дуже дякую всім людям, які заходять та пишуть ками!!

  • 11.06.19, 20:32
ви мені допомогаєте з домашкою))) в мене буде тепер найкраща оцінкаchih

Створення блогу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 11.06.19, 18:15
Я створила власний блог!))))ura letsrock
хочу коментаріsuicide
Карина Рева

Планета Уран

  • 11.06.19, 17:40
Планета Уран — сьома планета нашої Сонячної системи відкрита вона не так давно і вивчена дуже мало. Люди бачили цю планету ще до Вільяма Гершеля, який відкрив її. Але приймали її за зірку. Саме тому планета Уран залишається досі величезною загадкою для землян. Величезною Уран називають ще й тому, що це третя за величиною планета системи, діаметр її по екватору в чотири рази перевищує земний, а по масі Уран в 14 разів важче. Але при цьому він найлегший з гігантських планет, так як в основному складається з льоду — аміачного, метанового і водного. З землі Уран бачиться блакитним, так як в його атмосфері велика кількість метану. За класифікацією це газоподібна планета — гігант.

На відміну від інших планет він обертається "лежачи на боці", так як вісь урану має нахил більше 98°


                                                                   Історія відкриття
Перша згадка планети-запис англійського вченого Джона Флемстіда. Протягом 1690 року він кілька разів спостерігав це небесне тіло, але зафіксував його тільки як зірку 34 сузір'я Тельця. Вже в 18-му столітті французький астроном ле Моньер вів спостереження за планетою майже 20 років, як і раніше вважаючи її зіркою.

Вільям Гершель взагалі спочатку визнав уран кометою. У 1781 році він проводив спостереження за сузір'ям Тельця і зауважив: там, де згідно астрономічним картах того часу зобов'язана бути порожнеча, є небесне тіло. Об'єкт повільно рухався відносно сусідніх зірок і був цілком чітко видно.

Уран, перша планета, виявлена за допомогою телескопа. Модель цього телескопа знаходиться в музеї міста Бат у Великобританії.

Вивчаючи відкрите небесне тіло з різними лінзами, Гершель прийшов до висновку, що це не зірка, так як при наближенні її розмір змінювався. Але він не виявив ні хвоста, ні голови, що властиво кометам. Але якщо комети залишалися в об'єктиві телескопа чіткими, то новий об'єкт ставав розпливчастим. При цьому вчений зміг уточнити орбіту руху, еліпсоїдну і дуже витягнуту.

У цей же час астроном з Росії А. І. Лексель визначив відстань від Землі до об'єкта. Воно перевищило в 18 разів відстань від сонця до землі. Жодної комети на такій відстані в той час відомо не було. Німецький вчений Боде рекомендував вважати об'єкт швидше планетою. Що і підтвердив остаточно в 1783 році сам Гершель. Це відкриття принесло йому довічну стипендію в 200 тисяч фунтів і запрошення переїхати в Віндзорський палац. Король Англії бажав особисто розглядати зірки в телескопи вченого.

Постало питання про назву нової планети. Гершель, користуючись правом першовідкривача, запропонував назвати її планетою Георга, на честь англійського короля, в епоху правління якого і була виявлена планета. Його колеги-астрономи пропонували інші назви: Кібела, Гершель. Потім згадали, що нова планета обертається за Сатурном. За грецької міфології Отцем бога Сатурна був уран, бог неба. Ця назва прижилася, хоча в Англії ще майже 70 років планету називали Георгом. Остаточно назва Уран офіційно прийнято в 1860 році Всесвітнім астрономічним товариством.

Уран-єдина планета нашої системи, чия назва має коріння в грецькій, а не в римській міфології.

                                                                     Характеристики планети
Уран має наступні характеристики:

Маса — 8,691025 кг
Уран другий за найменшою щільністю
Діаметр екватора — 51118 км
Діаметр на полюсі — 49946 км
Обертається уран по орбіті зі швидкістю 6,8 км / сек
Прискорення вільного падіння близько 9 м/сек2
Орбіта нахилена до екліптики i=0,773°
Є 27 супутників
Виявлені кільця                                                                                    Рух
Перш за все, планета примітна незвичайним рухом навколо Сонця. Вчені називають його «ретроградним». Всі інші планети обертаються по орбітах вовчком, за рахунок чого відбувається зміна дня і ночі. А Уран котиться як м'яч у боулінгу, тому на ньому і пори року, і день-ніч змінюються зовсім інакше. Час доби (в розумінні землян) там змінюється тільки на екваторі. Сонце там розташовується дуже низько, як в земних приполярних широтах. Відбувається це раз в 17 годин 50 хвилин за земним часом.

На полюсах Урану зміна дня і ночі відбувається один раз в 42 роки. Вчені припустили, що такий нахил осі і відповідна зміна часів стала наслідком зіткнення з космічним об'єктів мільярди років тому, ще в період виникнення Урану.

Рік на Урані триває 84,5 земних років. У полярних областях при цьому холодніше, ніж на екваторі, хоча світла від Сонця там більше. Пояснити це вчені поки не можуть.

                                                                                    Кільце
Нехай вони не такі яскраві, як у Сатурна, але вони теж є навколо Урану. Такі кільця характерні для газових планет. Вони темні і тьмяні, складаються з крихітних темних частинок розміром не більше метра. Зате ці кільця були виявлені другими, після аналогічних кілець Сатурна.

Ще Гершель стверджував, що бачив їх, але так як телескопи того часу були слабкими, йому не повірили. Підтвердили його правоту вже у вісімдесятих роках двадцятого століття американські астрономи. Вони побачили ці кільця з допомогою бортової обсерваторії, причому абсолютно випадково — за планом повинно було проводиться спостереження за атмосферою Урану. На сьогоднішній день підтверджено наявність 13 кілець. Вони значно молодше планети, утворилися вже після її виникнення, за припущеннями це залишки захоплених супутників. Найяскравіше-кільце Епсілон. Його можна побачити з Землі в аматорському телескопі
.