Вид:
короткий
повний

Просвіта

***

  • 22.10.15, 14:42
Ні. Ви знаєте, через цю людину, вона називалась Ганна Половинка, це покійна мама мого вже покійного чоловіка Василя, я побачила оцей інший лик України. А потім я згадала, що я таких людей зустрічала, просто їх ми рідко зустрічаємо. Оце така тиха шляхетність, це така вишуканість у кожному жесті, і така дискретність і любов… коли вона рве бур’яни, коли вона робить їсти, коли вона заносе в хату щось мені поїсти, і коли вона строго мені каже: "Наташка, от ти почала співати оці духовні напіви, ти вже не можеш того кинути, дитино". І всьо, і пішла… І я розумію, що вона мені щось таке тяжке сказала, що я ще не розумію.

"Гадюка укусила змію... "

  • 20.10.15, 10:50
На скамейці біля двору бабця Марія читає газету.
"Гадюка укусила змію... "
- ти диви Миколайович, у них там все точно так як в людей.
( Із заміток Зустрічі в Степу)

финансовый отчет за 2013 г ГО "ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ"

  • 20.10.15, 10:11
Итак, обещанная бомба насчет hromadske.tv 

Я обнаружил финансовый отчет за 2013 г ГО "ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ" (код 38780085), на которое оформлен ТВ-сайт www.hromadske.tv. Полностью отчет здесь: http://www.hromadske.tv/files/b/b/bbbe20c-annual-fin-report---ukr.pdf На скрине - самый важный фрагмент этого отчета.

Из него прямо следует, что ключевое финансирование для проекта hromadske.tv предоставили отнюдь не граждане, а... посольство США.

Именно посольство США в августе 2013 г. дало почти 360 тыс. грн (45 тыс дол), за которые в сентябре hromadske.tv закупило оборудование. От "общественности" в августе поступило 27 тыс грн., в сентябре - 31 тыс. грн.

Они сами это подтверждают: "Техніку вдалося купити завдяки донорській допомозі Посольства США в Україні, розповідає Роман Скрипін" http://www.pravda.com.ua/inozmi/deutsche-welle/2013/11/22/7002717/

Стартовал проект 22 ноября, одновременно с началом "Евромайдана"http://www.pravda.com.ua/news/2013/11/22/7002741/

Именно в ноябре проект получил от того же посольства США ключевой транш на сумму еще 40 тыс грн (5 тыс дол), что практически точно совпадает с суммой, за которые было арендовано помещение и оплачены коммунальные услуги.

Итак, два ключевых транша, необходимых для запуска мощной пропагандистской машины одновременно с началом Евромайдана, были уплачены именно посольством США. 

Инициировавший "Евромайдан" Мустафа Найем является главным редактором в "громадська організація "Громадське ТВ". Это указано в его данных кандидата в избирательном списке БПП http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP406?PT001F01=910&pf7171=202 (см. № 20).

Поле 22 ноября украинцы уже самостоятельно начали финансировать собственное оболванивание. В ноябре hromadske.tv получило "от общественности" 160 тыс, а в декабре - 908 тыс грн.

Я помню это время. Мои "омайданенные" харьковские знакомцы тогда почти круглосуточно были подключены к зомбоящикам, где шла прямая трансляция евромайдановских событий - постоянного митинга, выступлений и стычек.

Разговаривать тогда с ними было невозможно: горящие глаза, постоянные восторженные разговоры о майдане. Они напоминали сумасшедших или адептов какой-то секты.

Думаю, эффект "промывания мозгов" в их случае достигался именно за счет постоянной прямой ТВ-трансляции с майдана. Постоянное созерцание управляемой толпы превращал телезрителя тоже в участника этой толпы, с соответствующими психологическими эффектами. Постоянное внимание к "сцене", повторение одних и тех же мантр, регулярные бессмысленные действия, отсутствие сна отключали логическое мышление, повышали внушаемость и замещали накопленный опыт примитивными, но эмоционально яркими идеями.

Это все известные проявления "эффекта толпы". Благодаря созерцанию постоянных ТВ-трансляций в такую толпу превратилось полстраны. hromadske.tv вместе с похожим проектом "Эспресо ТВ", ТVi и 5 каналом стали мощнейшим идеологическим оружием, убившим в массе народа рациональное мышление и превративших их в фанатиков.

Но вернемся к источникам финансирования hromadske.tv . В декабре оно получило огромную сумму 793 тыс грн (почти 100 тыс. дол) от посольства Нидерландов. Практически эта же сумма была потрачена на закупку оборудования, зарплату и офис. 

Надо сказать, что финансирование правительством Голландии оказалось уже некритичным. Поступления за декабрь "от общественности" составили 908 тыс грн, а расходы - 873 тыс. грн, остаток средств на конец декабря был 1 млн 170 тыс. грн.

Видимо, это пришли деньги по заявке, которая была утверждена голландским посольством еще в сентябре http://ukraine.nlembassy.org/news/2013/9/results-matra-rule-of-law-2013.html (см. п.8). 

Получается, что правительство Голландии приложило руку к пропагандистскому обеспечению февральского переворота в Украине. Что привело в итоге к войне на Донбассе и сбитому "Боингу"...

Сколько в том "Боинге" летело голландцев - 192? А их родственники, часом, не хотят "поблагодарить" свое правительство за раздувание гражданского конфликта в Украине, который перерос в войну и привел к этой трагедии?

В любом случае, именно правительством США было создано мощное пропагандистское оружие, которое серьезно поспособствовало смене власти в Украине. И это всего за каких-то 50 000 долларов...

***

  • 19.10.15, 11:52

І можливо, я б не так зациклювалася на темі виборів, якби... Без пафосу, якби мене не гризло усвідомлення і жах, скільки життів покладено на вівтар "Чого?"

Я б хотіла обрати молодих і "правильних", але сумніви, мене зупиняє їх майстерність жити з арахунок грантів. Бо ніби красива картинка, але життя демонструє у молодих кандидатів уміння піаритися, малювати картинку своєх неперевершених досягнень у 20-ть з коротюсіньким хвостиком і воланням про те, що жити молодим.

Та ніби і моє покоління ще не старе. І не думаю, що вважатиму себе старою й через років двадцять (ха-ха, от хочу на цих 20-літніх подивитися років через стільки ж: якою буде їх передвиборча риторика). Моїх ровесників стало модно називати "совком", але... Нам було тоді також 20-ть, коли була "революція ан граніті", коли платили зарплату мільйонами й купонами, коли не було ні харчів у магазинах, ні роботи. І багатьом із нас довелося обміняти дипломи про вищу освіту й потенційні кандидатські на місця на базарах, щоб виростити й виховати оцих нинішніх самовпевнених ілюзіоністів.

Я дивюся у передвиборчі списки і розводжу руками. Бо не підніметься у мене рука проголосувати за тих, хто вчиться маніпулювати свідомістю виборця вже на старті свого життя, хто, замість освоювати фах, грається у політичні перегони. Я довіряю молодим програмістам, але не довіряю зеленим політикам. Бо чітко постає у моїй памяті картинка більшовицької революції, яку творили 16-літній командир полку Аркадій Гайдар і його ровесники. Вони "знали", як жити молодим.

Я не проголосую за дітей комуняцько-комсомольської номенклатури. Я не оберу фанатичних націоналістів, що йдуть до влади за національною ознакою. Я не вірю й тим, хто вчора "зліз із гір", а сьодні вважає, що усіх "в долині" треба декомунізувати, бо ті, що "в долині" нічого не робили для "незалежності". 
Я б хотіла віднайти баланс бодай в одній політичній силі, але не бачу того балансу. І мрія, і віра в те, що нинішні вибори будуть виграні, зникає з кожним днем. 
Я чекатиму, коли у виборах братимуть участь "пластуни", яким нині всього 15-17. Тоді, думаю, ми всі матимемо непоганий шанс

Крадійство і алкоголізм.

  • 17.10.15, 20:21

Бахмут ( Артемівськ). квітень 2015 Я все частіше і частіше задумуюсь над цим діалогом. 
Із бесіди з літньою жіночкою.( Олена Леонідівна - пенсіонерка, в минулому вчителька математики. Артемівський район.)
...................................................
- Щоб відійти від Росії і наблизитись до Європи, що треба зробити?
- Подивитись, що повязує нас з Росією і послабити ці ланцюги. 
- А, що об'єднує на Вашу думку?
- Крадійство і алкоголізм.
- Підождіть. А література, а слов'янство, а галузеві зв'язки?
- Нас література об'єднує з поляками , татарами, канадійцями теж. Слов'яни коли глянути на мапу, в більшості з іншої сторони України від Росії мешкають . Галузеві зв'язки в виготовленні товарів минулого століття чи і потрібні на сьогодні взагалі?
- А перемога над фашизмом? ...ну да, з різних сторін теж люди були... Так все таки на Вашу думку алкоголізм і крадійство.
- Уяви собі, що цього нема в Україні. Або уяви, що воно хоч вдвічі менше ніж є.
- ... як просто. 
- ... не просто. Але зменшення цих показників прямопропорційне збільшенню відстанні від Росії .
- І шлях до Європи коротший.
- Та навіть не до Європи, а до достойного населення в достойній країні.
- Ви як політолог.
- Я вільна мислительниця.
- ...алкоголізм і крадійство... Ви Олена Леонідівна не політолог, ви хвілософ

Буде боляче

  • 13.10.15, 12:08

Історія нічому не вчить, історія може тільки надихати. Такою максимою щодо історичного матеріалу «Наступна республіка» керується з самого початку свого існування. Перенасичення української правої політики історією – це проблема, яку важко не помітити.

Будувати свій політичний світогляд на історичній минувшині небезпечно хоча б тому, що існує великий ризик опинитись поза актуальним контекстом. Однак, в українських реаліях існує ще одна вагома причина відмовитись від надання історії завеликої ролі. Українська історія відверто погана.

Наш національний історичний міф збудовано на прикладах героїчного і відчайдушного спротиву. І цей спротив, безумовно викликає повагу. Козацькі повстання, гайдамаччина, визвольні змагання 20-х років, боротьба УПА – ці приклади зворушують і вражають. Але якщо бути відвертими до кінця, то перед героїчним спротивом і неймовірною жертовністю, ми завжди знайдемо приклади вкрай невдалих політичних кроків, які і ставали причиною безвиході, яка коштувала великої крові найкращим синам нації.

Це явище дуже вдало описав пан Корчинський, порівнявши українську історію зі старозавітним епізодом, в якому Яків боровся з Богом, що явився йому в образі янгола. Дотепер невідома причина цієї боротьби, але її відчайдушність вразила навіть самого Творця.

Така сама безглуздість і відчайдушність властива і всім героїчним сторінкам української історії.

Хоча козацькі повстання мали вагоме соціальне, національне та релігійне підґрунтя, вони все ж вражають своєю твердолобістю. Будь-які конструктивні спроби найсвітліших постатей української історії тієї доби виграти реальні політичні дивіденди для козацтва та православної шляхти в рамках однієї з наймогутніших держав тієї доби – шляхетської республіки Річ Посполитої – брутально ламались бездумним напором «селянсько-козацької» черні, яка в результаті виносила на політичні вершини найбездарніші та найогидніші особистості.

Яскравим символом тієї епохи слугує образ українського Лівобережжя. Колонізовані українцями-русинами під проводом князя Єремії Вишневецького абсолютно дикі землі перетворювались на економічний центр регіону зі столицею в місті Лубни. І за кілька років вони, фактично, повернулись до свого первозданного вигляду зусиллями повсталого селянства та козацтва. Тож тепер, замість того, щоб насолоджуватись готичною архітектурою замків, палаців та костелів Лубненщини, ми насолоджуємось галушками, екскурсіями в Диканьку та відвідинами Сорочинської ярмарки.

Не менш драматичною є історія Коліївщини 1768 року. Польська шляхта повстає проти російського ставленика на троні, одразу після чого жителі східних регіонів країни заявляють про утиски своїх культурних особливостей і за фінансової та матеріально-технічної підтримки Росії починають збройне повстання. Читаючи цю історію не завжди одразу розумієш – мова про гайдамаків чи ДНР/ЛНР? Однак, схоже, Росія в результаті брутально злила і тих, і інших.

Що вже казати про те як боротьба залишенців в Холодному Яру стала можливою після «героїчного» повстання проти гетьмана Скоропадського. Звичайно ж, Петлюра довго в Києві не затримався, поступившись місцем більшовичкам. Які були причини повстання? Невдоволення темпами аграрної реформи гетьманського уряду (соціалісти обіцяли все і одразу) і «зрадницька» грамота про федерацію з уже неіснуючою білою Росією, яку гетьман видав, як дипломатичний крок для зближення з Антантою, що уже здобувала перемогу на Західному фронті Першої світової війни.

Про неймовірну історію Генріка Юзевського ми згадували не так давно. Поляк, який добрячу частину свого життя присвятив українському питанню, розбудовуючи українську Волинь, ведучи просвітницьку діяльність, сприяючи розвитку української церкви, був об’єктом ненависті як польських, так і українських націоналістів. В той час, як Юзевський витягав українських діячів з соціального дна та ставив їх на відповідальні посади в регіоні, ОУНівці не гребували проводити спільні акції з місцевими комуністами проти польського діяча. Про подальшу героїчну діяльність ОУН та, як наслідок, УПА, зайвий раз згадувати не будемо.

Український Яків не просто боровся зі своїм янголом, він вбивав його щоразу, як той з’являвся. Вбивав з маніакальною жорстокістю, ще до того, як янгол встигав промовити своє слово. Ця українська фобія щодо всього не одновимірного, всього величного, конструктивного, раціонального просто вражає.

І звичайно ж, ці рядки написані не для того, щоб засудити українську історію, кинути камінь в діячів минулих років. Це б суперечило задекларованому нами ставленню до історії. Ці рядки мають значення лише в контексті сучасності. Адже ми не втомлюємось повторювати : «Україна – це не історії про минуле, Україна – це плани на майбутнє».

А майбутнє перед Україною відкрилось цікаве. Можна навіть сказати безпрецедентно цікаве. Адже, революція та війна на сході чи не вперше поставили Україну на правильну сторону історії. Україна – націоналістична Україна – стала вістрям євроатлантичної цивілізації.

Невже українська нація виявилась не готовою до такого повороту подій? Націоналістичний сентимент до повстанської боротьби пригніченого та знедоленого народу – явище настільки складне та цікаве, що його варто вивчати не політологам та соціологам, а психоаналітикам.

Піднісши червоно-чорний прапор революції серед вогнів боротьби українського народу за вільне майбутнє, український націоналіст зійшов на нову вершину і перед ним відкрились безмежні горизонти. Ось воно – вільне майбутнє.

Ганебна радянщина з її архаїчним політичним класом комсомольців і червоних директорів – позаду. Кримінальній диктатурі загнано осиковий кілок в груди. Попереду – новий рівень політичної боротьби, нові ідеї, нове бачення. Попереду – Українська республіка. Безмежні горизонти цивілізованої реалізації виплеканих в мріях і сподіваннях консервативних і революційних політичних ідей та світоглядів. На заваді стоїть лише купка нікчем, таке собі політичне непорозуміння, мул, що піднявся на поверхню після бурхливих подій революції. Але що вони проти волі нації? Дріб’язок.

Націоналіст поглянув на ці безмежні простори та блискучі перспективи, розвернувся і заліз назад в свою тісну, але таку затишну раковину безперспективної і безглуздої повстанської боротьби. Він призначив кривавим диктатором ту політичну посередність, що опинилась на чолі держави, як наслідок постреволюційного вакууму, та повернувся до звичних схем відчайдушної боротьби з кривавим режимом. 

Схоже, що черговий раз в українській історії ми стаємо свідками фатальної помилки. Націоналістичні сили помилились в своїй оцінці революційних та постреволюційних подій. Суспільну підтримку націоналістичної риторики та, головне, націоналістичної активності в гарячі дні революції, самі націоналісти сприйняли як визнання їх поглядів з усім їх історичним багажем старого радикального повстанського націоналізму та дещо мазохістського героїзму.

Натомість революційне українство відкрило для себе всю красу національної самоідентифікації. На революційних майданах українці відчули і оцінили дух національної солідарності, самоорганізації. Відчули і зрозуміли суть української національної ідеї – боротьби за права та вольності. Українці прийняли той націоналізм, який став рушієм світових політичних процесів новітньої історії. І українці захотіли збудувати нову національну державу, як спільну справу вільних людей.

Нація в особі її найпрогресивніших представників, які і приймали найактивнішу участь в зимовій революції, жадала побачити достойну політичну альтернативу від правих націоналістичних сил. Дійсно реформаторську, по своїй суті, політичну платформу, яка б цілком відповідала революційному духу.

Ми очікували, що робитимемо вибір між політичною посередністю в особі Порошенка-Яценюка та реально достойною правою альтернативою. Але націоналістичні сили нації такого вибору не дали. Натомість занурившись з головою в світ своєї фантастичної боротьби та розбавивши свої ряди такими персонажами як Ляшко чи Мосійчук – який вибір вони лишився нації? Вибір, який адекватним людям робити не хочеться.

Продовжуючи в тому ж дусі буде зовсім не дивно років через 20-30 побачити на вулицях української failed state смолоскипну ходу радикальної націоналістичної молоді, яка поряд з портретами Біласа та Данилишина нестиме портрет того «героя», що кинув гранату під стінами Верховної Ради. І для когось це може здатись великим досягненням в стилі «борня триває», але успіх це сумнівний.

Український націоналізм – надто значне і вагоме явище, щоб поховати його під тягарем історичних травм та комплексів. Сховати українські праві сили назад в глибокий маргінес – надто великий подарунок сучасному українському істеблішменту. Сучасний та реалістичний націоналізм обов’язково відіграє велику роль в становленні модерної національної Української республіки. Але для цього націоналістам треба позбутись застарілої системи координат, десакралізувати українську історію і визнати, хоча б в розмовах між собою, всі ті помилки, які наробили наші героїчні предки.

Це буде боляче, але так треба.

Віталій Нелепов, «Наступна республіка»