хочу сюди!
 

Галинка

35 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 29-43 років

І.Х.

Образ Ісуса Христа, чиє ім’я носить одна з найбільших релігій світу, завжди привертав увагу дослідників. Таємниця цієї постаті та її імені знаходить історичну розгадку у витоках християнської церкви.
Для віруючих перших християнських громад, що складалися з євреїв, які увірували в спасіння Богом знедолених. Месія – Христос—Спаситель (він в Апокаліпсисі називається ще Агнцем, Сином Людським, Альфою й Омегою) ще не прийшов, але «скоро гряде». Сутність цих вірувань відображена у біблійній книзі «Апокаліпсис».
Образ Ісуса Христа для віруючих другої половини І ст..н.е. – небесна істота. Його очі горять вогнем, ноги з розжареного заліза, голос, мов гуркіт водоспаду. Він появиться на небі, скине Сатану і встановить тисячолітнє царство християн на землі.
Минав час, а обіцяне пришестя Христа на небі не здійснювалось, спасіння віруючих не приходило. Частина християн відійшла від віри, а ті, що залишилися, змінили своє вірування. Вони почали говорити, що Христос з’явиться на Землю у вигляді людини. В першій половині ІІ ст. розвиток християнства відбувається через етап так званого докетизму (грец. «докео» - здаватися) – віри в близьке пришестя Христа.
До середини ІІ ст.. серед християн укріплюється вірування, що Христос вже перебуває на землі у вигляді людини. Отже, пришестя вже звершилося, спасіння людей прийшло. Легенди про пришестя на землю Христа – Спасителя, що передавалися з вуст у вуста, у другій половині ІІ ст. набули назви «Євангелія» («Радісні повідомлення»).
На зміну докетизму приходить євангелізм. У вжитку з’являється понад 40 євангелій. Основні етапи трансформації образу Христа в релігійних віруваннях первісних і ранніх християн простежуються за тими документами, що дійшли до нас, у тому числі й за священними книгами християн, які склали Новий Заповіт: Апокаліпсис, Послання апостолів, Євангелія, Діяння святих апостолів. Вони дають змогу окремим вченим зробити висновок, що Христа як історичної особи не було. Не був він також історичним засновником нової релігії.
Біографія євангельського Ісуса Христа складалася запозиченням з «біографій» інших, більш давніх, відомих у Римській імперії і вшановуваних богів. Тому Ісус Христос народжується у день зимового рівнодення – 25 грудня, як бог Соня Митра, від діви Марії, на яку зійшов дух святий у вигляді голуба, як і бог Будда, на матір якого, Майю, зійшов дух святий у вигляді слова; вмирає й на третій день воскресає, як і боги Осі ріс, Аттіс, Адоніс.
Численні дослідники, наприклад, Д. Ф. Штраус, Е. Ж. Реван, А Древс, Р.Ю. Відпер, М.А. Морозов та ін, встановили, що в євангельських розповідях про Ісуса Христа майже немає жодного оригінального факту, події або повчання, які не зустрічалися б в дохристиянських релігіях.
У євангеліях перед нами постає компілятивний образ, створюваний у міру вміння й фантазії євангелістів. Про те, що образ Ісуса Христа виводиться не з реальної історичної особи, свідчить суперечливість євангельських розповідей про будь-який факт із життя Христа. Богословам так і не вдалося створити за євангельськими розповідями цілісну оповідь про Христа. Взаємовиключаючу суперечність розповідей про Христа діячі церкви подолали тим, що усунули 36 євангелій, залишивши лише чотири, найбільш узгоджені між собою.
Наприкінці ІІ – початку ІІІ ст. перед авторами оповідей про земне життя спасителя постала проблема співвіднести походження свого Бога з реальними історичними рамками. Для цього відсунули земне життя Христа на 150 – 200 років. Саме тоді, на початку нашої ери, в Палестині блукали десятки людей, які називали себе месіями – спасителями народу від римського поневолення.
Серед таких месій був і один з проповідників християнства на ймення Ісус. Про нього відомо, що він був сучасником Іоанна Хрестителя, царя Ірода, прокуратора Понтія Пілата. В нього були брати і сестри, а його брата Іакова закидали камінням в Єрусалимі в 70-х роках І ст.. Вірогідно припустити, що його скарав, можливо, розіпнув Пілат, як він карав і всіх інших проповідників християнства. Більше нічого з вірогідних джерел невідомо про життя Ісуса Христа. Історична випадковість виявлялася в тому, що ординарний проповідник християнства на ймення Ісус Христос став прототипом євангельського Ісуса Христа.
У сучасному релігієзнавстві набули поширення дві концепції походження образу євангельського Ісуса Христа: міфологічна та історична. Міфологічна школа стверджує, що образ Ісуса Христа склався на основі легенд і міфів дохристиянських релігій. Історична концепція твердить, що це був один із реальних проповідників християнства.
7

Коментарі

анонім

126.01.10, 08:55

Дуже цікава версія

    226.01.10, 11:19

    собирательный образ?

      326.01.10, 18:45Відповідь на 2 від krir

      Відповідь мало, що змінює))) Над християнською "теорією" попрацювало безліч людей, не соромилися вони вбирати і запозичувати)))

        426.01.10, 19:10Відповідь на 3 від Mamay_

        цього ніхто не заперечує - навпаки,нова релігія підняла рівень вклоніння до людини....а не до чогось,чого не чув не бачив

          526.01.10, 21:05Відповідь на 4 від krir

          Це пов"язано із складністю фокусувати увагу всередині, на зовнішньому простіше концентруватися. Я про це теж читав, і ми це робили, як я міг зараз випустити з уваги найголовніше.
          Думаю і не проте

            627.01.10, 09:25Відповідь на 5 від Mamay_

              716.02.10, 00:31

              Я якось фільм документальний дивилася на цю тему. Дуже цікаво і несподівано було таке почути.

                84.04.10, 14:48

                В Біблії майже все запозичене, це так.Наприклад Старий Завіт складається з халдейських, шумерських, єгипетських вірувань, хоч і дуже примітивно жиди їх трактували. А ось Ісус постать суперечлива. Трактування вчень Ісуса йшли через Павла, тобто точніше цю релігію було б назвати павліанство. Тим паче 4 канонічних та близько 50 апокрифів ну дуже один одному суперечать.Коран і деякі апокрифи дійсно стверджують, що Ісуса не розпинали. Також жиди непогано попрацювали над Біблією. А попівське трактування Біблії взагалі вбило увесь філософський зміст вчень Ісуса. Тому на мою думку на разі християнство більше шкідливе ніж корисне

                  94.04.10, 14:52

                  І тим паче сам Ісус казав:
                  "Сих двенадцать послал Иисус, и заповедал им, говоря: на путь к язычникам не ходите, и в город Самарянский не входите;
                  6 а идите наипаче к погибшим овцам дома Израилева"
                  Євангеліє від Матфея, гл.10, вірші 5-6
                  Так що це не наша релігія і нам вона не потрібна

                    104.04.10, 19:55Відповідь на 9 від Lost_paradise

                    Ви знаєте причину: чому йти до одних і не йти до інших?

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна