хочу сюди!
 

Ксюша

44 роки, овен, познайомиться з хлопцем у віці 43-50 років

Співчуття/Милосердя

Співчуття – це одна з форм вияву людинолюбства; ставлення до іншої людини, засноване на визнанні законності її потреб та інтересів; виражається в розумінні почуттів і думок іншої людини, наданні моральної підтримки її прагненням і готовності сприяти їх здійсненню. Здатність до співчуття є однією з елементарних і водночас фундаментальних властивостей людини як суспільної істоти. Виникнувши водночас з особистими інтересами та на противагу їм, це соціальне почуття певною мірою обмежувало приватний егоїзм людей, даючи змогу кожному поставити себе на місце іншої людини й побачити в ній собі подібного. Співчуття є важливою формою вияву гуманізму міжособистністих відносиню. Співчуття означає участь, співпереживання і при цьому полегшення важких, неприємних почуттів іншої людини. Воно вимагає внутрішнього такту та культури спілкування.
Милосердя – це співчутлива і діяльна любов, яка виражається в готовності допомагати кожному, хто цього потребує, і поширюється на всіх людей, а гранично – на все живе. В поняття «милосердя» поєднуються два аспекти – духовно-емоційний (переживання чужого болю як свого) і конкретно-практичний (порив до реальної допомоги). Без першого милосердя вироджується у холодну філантропію, без другого – в порожню сентиментальність. Джерела милосердя як морального принципу лежать в архаїчній родовій солідарності, яка суворо зобовязувала ціною будь-яких жертв виволяти з біди родича, проте не «чужих». Недаремно в англійській мові слова «рід» і «добрий» - однокореневі синоніми: «хто мого роду, вже тому добрий до мене, поза родом же очікувати доброти не доводиться». Щоправда, родова солідарність може частково поширюватися і на тих, хто перебуває поза колом «своїх», але якось з ним пов"язанимй
12

Коментарі

19.07.09, 00:03

Милосердя та співчуття теж видаються актуальними (якщо брати до уваги "середовище людей".

    Гість: old_decorator

    29.07.09, 00:20

    "Милосердие - поповское слово...." (с)

      Гість: vitaliч

      39.07.09, 09:08

      1 -моральна
      2 -матеріальна

      допомога

        Гість: Neboljubus

        415.07.09, 21:33Відповідь на 2 від Гість: old_decorator

        Це універсальні закономірні речі!

          Гість: Man-O-War

          511.02.14, 16:48

          Вірні визначення, але західні. Схід це розуміє дещо інакше.

            611.02.14, 17:50Відповідь на 5 від Гість: Man-O-War

            Не знаю, що Ви вкладаєте в поняття захід-схід .... суть єдина, то тлумачення різні...

              Гість: Man-O-War

              712.02.14, 09:05Відповідь на 6 від Mamay_

              100%