хочу сюди!
 

Маша

50 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 42-65 років

Троє неполіткоректних поросят

Першій дзвіночок пролунав чотири роки тому в графстві Західний Йоркшир (Великобританія). В школі Парк Роад (Park Road) в місті Батлі (Batley) 60 відсотків учнів складають вихідці з Пакистану та Індії. 99 відсотків з них – мусульмани. Як відомо, в ісламі та іудаїзмі свиня вважається «нечистою твариною». І ось щоб політкоректно не ображати почуття учнів-мусульман, котрі за словами директорки школи Барбари Харіс (Barbara Harris) агресивно реагують на історії про поросят, керівництво школи ухвалило радикальне рішення – заборонити в школі казку про трьох поросят, історії порося Бейба та інші книжки, де фігурують поросята, свині, кнури.

Це був, так би мовити, поодинокий випадок. Проте минулого року «поросяча цензура» почала розростатись уже на все графство. На музичному фестивалі в столиці графства діти з англіканської школи Гонлі (Honley) з міста Гадерсфілд (Huddersfield) збирались представити виставу «Троє поросят». Це нажахало організаторів фестивалю, в уяві котрих, напевно, народились апокаліптичні картини мусульманських образ та помсти. На вимогу організаторів на фестиваль вистава потрапила під назвою «Троє цуценят», з відповідною зміною персонажів.

І ось вже цього року «поросяча цензура» вийшла на всебританський рівень. Цього разу цензором виступило Британське Агентство Освітніх Технологій (Becta). Агентство не допустило до участі в щорічному конкурсі на кращі досягнення в освітніх технологіях електронну інтерактивну книжку «Три маленьких ковбоя-будівельника» (The Three Little Cowboy Builders), створену за мотивами «Трьох поросят». На думку журі конкурсу ця книга через присутність в ній поросят є образливою для мусульман. Додатково журі вирішило, що книга ображає пастухів-ковбоїв (бо ж «їх порівняли зі свинями!») та будівельників (адже «побудовані професіоналами будівлі можна здути!»).

Тепер залишається з острахом чекати, що «поросяча цензура» й далі розростатиметься Європою і (не дай Боже!) докотиться до України. Тоді нам доведеться забути про сало та борщ, замінивши їх трансгенною соєю та крохмальною юшкою, а діти зростатимуть без трьох поросят, свинки-золотої щетинки, П’ятачка та поросятка Фунтика. Інакше політкоректна Європа нас не зрозуміє.


--------------------------------------

Сьогодні на сайті видавництва «Shoo Fly Publishing Ltd» можна подивитись демо-версію цієї книжки. Насправді, це цікава освітня технологія, адже електронна книжка поєднує в собі можливості книжки-розкладушки, дитячого конструктора, графічного редактора тощо. Проте персонажі виявилися «неправильними»…
12

Коментарі

Гість: ШамаШ

130.05.08, 21:34

Я ..и без сала???

    230.05.08, 21:58

    докотилися

      330.05.08, 22:03

      Ні, ну що Ви таке страшне розповідаєте на ніч!

        430.05.08, 23:34

        Уебки на всю голову

          530.05.08, 23:38Відповідь на 4 від Ал-07

          Не лайся: це реальні речі, нігера ти не маєш право назвати нігером, а афроамериканцем; поросята - табу. Скоро і в нас таке буде Подивився не правильно на чурку - ти расист!!!

            61.06.08, 02:40

            Захистимо рідне сало!!!

              71.06.08, 10:43

              Сподіваюся в нас такого не буде

                81.06.08, 14:14

                свинину не употребляю, сало и подавно... (Слишком люблю хрюшек, чтобы их кушать)...
                а цензура - это ЗЛО (и всегда им была!)

                  91.06.08, 18:05Відповідь на 8 від Ninellelya

                  Для мене ця "політкоректність" = "дикості", нігер - є нігером, хай належиать вони до Ісламу, до Будизму, а наших поросят чіпать не варто, бо в нас свинка з сивих віків у пошані (Борія, Гіперборія - Країна Вепра!!!)!!!

                    109.06.08, 18:35

                    однако не только ж в сале дело.
                    в той же англии поступают предложение праздновать рождество Христово без ...
                    упоминания и изображения Иисуса Христа.
                    .
                    Те же мусульмане обижаются.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна