хочу сюди!
 

Людмила

39 років, лев, познайомиться з хлопцем у віці 35-43 років

Церква Святого Великомученика Георгія Побідоносця, м.Біла Церква



На березі річки Рось, на Замковій горі, в місті Біла Церква височить храм. Храм св. Георгія Побідоносця.

І хоча він свіже відбудований, але має багату історію.
Тут, ще в далекому одинадцятому столітті (в 1032 г.) київський князь Ярослав Мудрий заклав храм і дитинець міста Юр'єва (від християнського імені Ярослава Мудрого).



Історично це місце є ядром міста, так як навколо гори Замкової було сформовано поселення. Район, прилеглий до Замкової гори з північного боку був досить заболоченій місцевістю, проте Юр'євці подолали природу і до руйнування монголо-татарами тут існували житлові будинки. Після спалення міста на горі залишилися лише руїни церкви святого Георгія.
За легендою, саме ця білокам'яна церква і дала місту нинішню назву.
В литовсько-польські часи на місці дитинця був споруджений замок, церква була розібрана. Її фундаменти виявили в 1980-х рр. Замок же був зруйнований в 1795-му році, за наказом Катерини ІІ.



Сучасне будівництво храму було розпочато в 2011 році. Проект розробив арх. В. Міщенко, грунтуючись на плани виявлених археологами фундаментів і зовнішньому вигляді типових давньоруських храмів XI-XIII ст. В підвалах планується відкриття музею Замкової гори з експозицією знахідок, зроблених при будівництві. Збережені оригінальні фундаменти будуть накриті скляним павільйоном. Поруч встановлено пам'ятник Ярославу Мудрому.



До середини 2013 року будівництво будівлі храму було практично завершено, що дозволило в листопаді Білоцерківській єпархії на чолі з митрополитом Білоцерківським і Богуславським Августином зустріти велику святиню Православ'я - десницю святого великомученика Георгія Побідоносця, яка прибула з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон.



Звичайно, було дуже символічно, що святі останки Георгія Побідоносця перебували в Білій Церкві - стародавньому місті Юр’єві, названому на честь цього святого.

.
8

Коментарі

115.10.14, 18:39

цікаво, як і все у тебе
мовою

    215.10.14, 18:49Відповідь на 1 від Пересмешник

    спасибо))) я ж володію мовою

      315.10.14, 18:58

      дякую, я старалася

        415.10.14, 19:03

        на все свій час.. ще зацікавляться

          Гість: Фрезия

          516.10.14, 08:09

          интересно

            616.10.14, 10:40Відповідь на 5 від Гість: Фрезия

              716.10.14, 16:46

                816.10.14, 17:54

                  917.10.14, 08:26Відповідь на 7 від Vadim Demin

                    1017.10.14, 08:28Відповідь на 8 від БілаКоролева

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна