хочу сюда!

Татьяна

51 год, телец, познакомится с парнем в возрасте 47-50 лет

Церква Святого Великомученика Георгія Побідоносця, м.Біла Церква

На березі річки Рось, на Замковій горі, в місті Біла Церква височить храм. Храм св. Георгія Побідоносця.

І хоча він свіже відбудований, але має багату історію.
Тут, ще в далекому одинадцятому столітті (в 1032 г.) київський князь Ярослав Мудрий заклав храм і дитинець міста Юр'єва (від християнського імені Ярослава Мудрого).

Історично це місце є ядром міста, так як навколо гори Замкової було сформовано поселення. Район, прилеглий до Замкової гори з північного боку був досить заболоченій місцевістю, проте Юр'євці подолали природу і до руйнування монголо-татарами тут існували житлові будинки. Після спалення міста на горі залишилися лише руїни церкви святого Георгія.
За легендою, саме ця білокам'яна церква і дала місту нинішню назву.
В литовсько-польські часи на місці дитинця був споруджений замок, церква була розібрана. Її фундаменти виявили в 1980-х рр. Замок же був зруйнований в 1795-му році, за наказом Катерини ІІ.

Сучасне будівництво храму було розпочато в 2011 році. Проект розробив арх. В. Міщенко, грунтуючись на плани виявлених археологами фундаментів і зовнішньому вигляді типових давньоруських храмів XI-XIII ст. В підвалах планується відкриття музею Замкової гори з експозицією знахідок, зроблених при будівництві. Збережені оригінальні фундаменти будуть накриті скляним павільйоном. Поруч встановлено пам'ятник Ярославу Мудрому.

До середини 2013 року будівництво будівлі храму було практично завершено, що дозволило в листопаді Білоцерківській єпархії на чолі з митрополитом Білоцерківським і Богуславським Августином зустріти велику святиню Православ'я - десницю святого великомученика Георгія Побідоносця, яка прибула з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон.

Звичайно, було дуже символічно, що святі останки Георгія Побідоносця перебували в Білій Церкві - стародавньому місті Юр’єві, названому на честь цього святого.

.
8

Комментарии

115.10.14, 18:39

цікаво, як і все у тебе
мовою

215.10.14, 18:49Ответ на 1 от Пересмешник

спасибо))) я ж володію мовою

315.10.14, 18:56

Щиро дякую, дуже гарна замiтка!

415.10.14, 18:58Ответ на 3 от Rayzer_UA

дякую, я старалася

515.10.14, 19:02Ответ на 4 от Незабудка*

Відвідувачі чомусь не цікавляться Храмами і Соборами.. а фільм Ной вже вийшов на екрани..

615.10.14, 19:03Ответ на 5 от Rayzer_UA

на все свій час.. ще зацікавляться

715.10.14, 19:06Ответ на 6 от Незабудка*

поки вони зацікавляться, то й Божий Суд почнеться

816.10.14, 08:09

интересно

916.10.14, 10:40Ответ на 8 от Фрезия

1016.10.14, 16:46

Страницы:
                      1
                      2
                      3