хочу сюда!
 

Cristina

32 года, водолей, познакомится с парнем в возрасте 32-37 лет

Жінка-депутат в Україні – заможна та непублічна.Часть 1

Жінка-депутат в Україні – заможна та непублічнаСергій Андрушко, Інна Борзіло, для УП _ П'ятниця, 08 березня 2013, 10:42
Версія для друкуКоментарі15

До Міжнародного жіночого дня рух ЧЕСНО вирішив дослідити прекрасну половину Верховної Ради та з’ясувати, яка ж вона – українська депутатка.

Виявилося, що у чинному парламенті втричі менше жінок, ніж того вимагає ООН.

Чинні парламентарки не дуже полюбляють виступати у сесійній залі і писати депутатські запити. Вони гарно забезпечені, а 7 з них – офіційні мільйонерки.

Узагальнений образ депутатки VII скликання: жінка 47 років, з вищою освітою (до речі, лише у єдиної парламентарки-регіоналки Світлани Фабрикант — загальна середня), в минулому – займалася бізнесом, або працювала на державній службі чи у партійних структурах.

Середній річний дохід за результатами 2011 року - 780 366,24 грн. При цьому, середній дохід членів  сім’ї парламентарки - 480 473,33 грн. Вочевидь, у своїх родинах вони головують.

Найбагатша жінка у чинному парламенті - депутатка фракції КПУ Оксана Калетник. У 2011 році вона заробила 8 мільйонів гривень. Значно менший дохід у представниць фракції Партії регіонів Таїсії Повалій та Юлії Льовочкіної — по 3 мільйони, у Людмили Денісової з "Батьківщини" - на 200 тисяч менше.

У парламенті є ще 3 жінки, які заробили по одному мільйону - це Олена Кондратюк("Батьківщина"), Анжеліка Лабунська (позафракційна) та Лариса Мельничук (Партія регіонів). 

 

Народна депутатка України 

Дохід за 2011 рік згідно з деклараціями, що були подані до ЦВК (грн.) 

1

Оксана Калетник

Близько 8 млн.

2

Таїсія Повалій

3 млн

3

Юлія Льовочкіна

3 млн

4

Людмила Денісова

2 млн 800 тис

5

Олена Кондратюк

1 млн 300 тис

6

Анжеліка Лабунська

1 млн 300 тис

7

Лариса Мельничук

1 млн 200 тис

Жодної копійки у 2011 році не заробила Тетяна Слюз з фракції "Батьківщина" і дуже скромний  дохід у комуністки Ірини Спіріної - 1 тисяча  950 грн. Решта жінок-депутаток заробили десятки або сотні тисяч гривень.

У законодавчій діяльності жінки-депутатки поступаються своїм колегам-чоловікам, адже не є дуже активними у законотворчості. За 3 місяці роботи нового парламенту 6 із 43 депутаток не зареєстрували жодного законопроектуне зробили жодного виступу та не подали жодного депутатського запиту. Це Тетяна Донець та Ольга Сікора з "Батьківщини", позафракційна мільйонерка Анжеліка Лабунська, регіоналка Світлана Фабрикант та її колеги по фракції – мільйонерки  Таїсія Повалій та Лариса Мельничук.

Якщо не враховувати опозиціонерок Олександру КужельТетяну Слюз та Лілію Гриневич, які подали понад 10 законопроектів, інші жінки в парламенті можуть записати в своє резюме лише по кілька проектів законів (ми не враховуємо численні законопроекти про перевибори). 

Водночас у парламенті VI і VII скликань найбільше жінки долучилися до розробки законопроектів у сферах економіки і фінансів (21,60% усіх законопроектів парламентарок), державного управління і місцевого самоврядування (16,67%) та соціальної політики (11,11%).

Прикметно, що більшість жінок в українському парламенті не полюбляють виступати у сесійній залі. Починаючи з грудня зафіксовано виступи лише 10 жінок з 43, найяскравішим з яких став спільний виступ депутаток від опозиції на захист Юлії Тимошенко.

Жінки БЮТ сталі на захист Тиошенко
Жінки БЮТ сталі на захист Тиошенко

Хоча, як виявилося, сильною жіночою рисою є пам'ять. У тесті на знання програм партій, що провів ТВІ перед виборами, найкмітливішими виявилися саме жінки. Ірина Геращенко та Леся Оробець єдині серед опитаних відрізнили програмні тези своїх партій – бо самі писали ці програми.


0

Комментарии