хочу сюди!
 

Vika

39 років, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Недоліки нового кримінально-процесуального кодексу



У ніч на п’ятницю 13-те парламент ухвалив новий Кримінально-процесуальний кодекс (досі в Україні діяв старий, прийнятий 1960 року, що не раз зазнавав змін). Оцінюючи цей документ, можна з певністю сказати, що він не тільки й не стільки юридичний, як політичний. У ньому максимально враховано інтереси нинішньої владної еліти: за потреби він здатен бути чудовим інструментом у кримінальному переслідуванні інакодумців, хоча водночас може врятувати злочинця із владного табору номенклатури від суворих умов утримання в СІЗО.

Серед знакових можна виокремити статтю 97 «Показання з чужих слів». Зміст її в тому, що суду дозволено визнавати допустимим доказом свідчення з чужих слів незалежно від можливості допитати особу, яка надала первинні пояснення, у виняткових випадках, якщо такі показання є допустимим доказами згідно з іншими правилами допустимості останніх. Кодекс визначає як показання з чужих слів «висловлювання, здійснене в усній, письмовій або іншій формі, щодо певного факту, яке ґрунтується на поясненні іншої особи». Але проблема в тому, що плітка, яку особа почує в тролейбусі чи біля будинку на лавочці, може легко підійти під статус «показань із чужих слів».

Наочний висновок фахівців Головного науково-експертного управління Верховної Ради: «…використання чуток, якими за своєю суттю можуть бути показання з чужих слів, є неприпустимим при розслідуванні злочинів, оскільки обвинувачення повинне ґрунтуватися на доказах, достовірність яких можливо перевірити». До речі, ті самі спеціалісти звернули увагу й на інший аспект статті 97: її положення «може бути істотною перепоною для встановлення істини у справі, оскільки особа, яка даватиме показання з чужих слів, не може нести відповідальність за їх неправдивість». (Як наша ГПУ вміє будувати справи на показах вбитих загальновідомо).

7

Коментарі

122.04.12, 02:02

То ж не для людей парламент ухвалив той кодекс - для себе... +

    222.04.12, 08:24Відповідь на 1 від The Strong!

    Та ні для "людей"-себе коханих!!!

      анонім

      322.04.12, 11:56

      Я тоже ранее обратил внимание на "показание третьих особ", считаю это просто издевательством. Анонимщики возведены в ранг свидетелей, 37 год при хаме.Портнов редкой сволочности человек. Вот на него надо писать анонимки, что он педофил.

        422.04.12, 14:32Відповідь на 2 від Юрий Смирнов

        Та ні для "людей"-себе коханих!!!То я й кажу - для самих себе вони й прийняли...

          522.04.12, 18:15Відповідь на 3 від анонім

          Я тоже ранее обратил внимание на "показание третьих особ", считаю это просто издевательством. Анонимщики возведены в ранг свидетелей, 37 год при хаме.Портнов редкой сволочности человек. Вот на него надо писать анонимки, что он педофил.не тільки аноніми, але й мерці. Ви уявляєте, які мерці можуть надавати цікаві свідчення заднім числом з огляду на вміння українською прокуратурою масово фальсіфікувакти справи? Насправді це бомба, яка закладена в законодавство, і це загроза будь якому громадянину України.

            622.04.12, 18:42

            Так і знала, те що приймається ніччю - добрим не назвеш

              722.04.12, 18:57

              Памятаєте суд, який відбувся над Алісою в країні чудес? Оце і в нас вже до такого абсурду доходить. Так то казка, а це реалії.

                822.04.12, 19:17Відповідь на 6 від М_Ірина

                Так і знала, те що приймається ніччю - добрим не назвешдодайте, що о 4 ранку за цей закон тоді голосувало тільки біля 50 регіональних піаністів - беззаконня, яке введене у ранг закону.

                  923.04.12, 07:38Відповідь на 4 від The Strong!

                    1023.04.12, 08:55Відповідь на 8 від viktor67

                    Так і знала, те що приймається ніччю - добрим не назвешдодайте, що о 4 ранку за цей закон тоді голосувало тільки біля 50 регіональних піаністів - беззаконня, яке введене у ранг закону.Всього 50? Тю... Невже віртуоза та диригента Чечетова не було?