хочу сюди!
 

Людмила

44 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Для тих, хто ше не в курсі.

Нова ініціатива від "Батьківщини". Це жесть, люди добрі. Читаємо і робимо висновки.

Проект
вноситься народними депутатми України 
О. В. Медуницею
І. М. Стойком

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про превентивне затримання особи (осіб)

Верховна Рада України, констатуючи факти зростання в країні ескалації екстремізму та сепаратизму, що загрожує національним інтересам держави та суспільства, а також територіальній цілісності України, з метою забезпечення миру та безпеки в державі, запроваджує тимчасовий порядок превентивного затримання осіб, причетних до підготовки та вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки та громадського порядку, проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян та інших злочинів, що підривають цілісність та суверенітет держави.

І. Загальні засади

Стаття 1. Превентивне затримання особи
Превентивне затримання особи здійснюється уповноваженими на це державними органами з метою недопущення та припинення злочинних 
посягань, які вчинюються особами (особою) проти основ національної безпеки України, громадської безпеки та громадського порядку, проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян та інших злочинів, що підривають цілісність та суверенітет держави.

Стаття 2. Порядок превентивного затримання особи
За наявності достатніх даних, отриманих відповідно до законів України, які дають підстави підозрювати особу у готуванні або вчиненні протиправних діянь, передбачених статтею 1 цього Закону, така особа може бути затримана строком до 30 діб.
Затримання здійснюється на підставі мотивованої постанови, затвердженої начальником органу внутрішніх справ або органу служби безпеки з санкції прокурора, з якою затримана особа ознайомлюється не пізніше 24 годин з моменту її затримання.
Превентивне затримання не застосовується до вагітних жінок, жінок старше 55 років та жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років, інвалідів I групи, чоловіків старше 60 років, а також до осіб, які не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.
Право дачі санкції на превентивне затримання мають Генеральний прокурор України, прокурори Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя та прирівняні до них прокурори, їх заступники, а також прокурори міст та районів.

Стаття 3. Права затриманого
Затриманій особі гарантується право на життя, здоров’я та повідомлення близьким родичам відповідно до чинного законодавства.


Стаття 4. Порядок оскарження превентивного затримання 
Затримана особа має право оскаржити постанову про превентивне затримання прокурору.
Розгляд скарги здійснюється прокурором протягом трьох діб з часу її надходження.

Стаття 5. Строки превентивного затримання
Строк превентивного затримання визначається постановою про його застосування. Цей строк може бути скорочено або продовжено прокурором. Після закінчення терміну затримання особа, якщо в її діях не виявлено складу злочину, має бути негайно звільнена, про що повідомляється прокурор.
У разі виникнення збройного конфлікту чи реальної загрози територіальної цілісності та суверенітету країни, прокурор вправі продовжити строк затримання особи до 6 місяців у місцях, визначених статтею 6 цього Закону.
Якщо протягом строку превентивного затримання в діях особи встановлено ознаки кримінального правопорушення, ці відомості вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочинається кримінальне провадження в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України. У разі обрання щодо цієї особи як запобіжного заходу взяття під варту час превентивного затримання зараховується до 
строку перебування під вартою.

Стаття 6. Виконання постанови про превентивне затримання 
Постанова про превентивне затримання особи виконується органом, який її виніс. Затриманих тримають в слідчому ізоляторі, в ізоляторі тимчасового тримання, в закладах Державної пенітенціарної служби або в місцях, які визначаються прокурорами областей. 
Порядок їх тримання визначається спільною інструкцією Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, яка погоджується з Генеральною прокуратурою України.

Стаття 7. Заходи щодо охорони майна затриманого 
У разі превентивного затримання особи орган внутрішніх справ або орган служби безпеки зобов'язаний вжити заходів щодо збереження його особистого майна.

Стаття 9. Повідомлення про превентивне затримання
Про превентивне затримання особи і місце її перебування посадова особа органу внутрішніх справ чи служби безпеки зобов'язана протягом 24 годин повідомити дружину (чоловіка) або іншого близького родича, а у необхідних випадках також повідомити про це за місцем роботи затриманого.
Про застосування превентивного затримання щодо іноземного громадянина чи особи без громадянства протягом доби повідомляється Міністерство закордонних справ України.

Стаття 10. Право на відшкодування шкоди
Затримана особа, вина якої у готуванні або вчиненні злочинів, передбачених частиною першою статті 2 цього Закону, не була доведена, має право на відшкодування в повному обсязі завданої їй матеріальної та моральної шкоди згідно з чинним законодавством.

Стаття 11. Дія Закону
У разі виникнення невідповідностей між нормами цього Закону та нормами Кримінального процесуального кодексу України до початку кримінального провадження застосовуються норми цього Закону.

ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
2. Протягом дії цього Закону зупиняється дія частин другої та третьої статті 29 Конституції України стосовно осіб, зазначених у частині першій статті 2 розділу І цього Закону.

Голова Верховної Ради  України                                                                                                                       О. В. ТУРЧИНОВ

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=50284



2

Коментарі

122.03.14, 07:25

Загалом ідею підтримую. ЙДЕ ВІЙНА.
Хоч над деталями треба міркувати.

    222.03.14, 18:12

    Просто вони хочуть узаконити те, що досі робилося в порушення КПК України. Новий КПК взагалі нежиттєдайний. По ньому у слідчого звязані руки, тому, що, навіть вбивцю можна затримати тільки в тому випадку, коли він застигнутий на місці злочину. Якщо вже встиг втекти, то його можна затримати тільки, якщо буде рішення прокурора, або суду. Вам не здається це абсурдним? А щоб викликати на допит, потрібно за 3 дні вручити йому повістку.

      324.03.14, 20:23Відповідь на 2 від ЯКриворожанка

      ви це серйозно? є проблеми з КПК - нехай вносять зміни. а зупиняти дію Конституції - це взагалі на голову не налазить. т.з. "диктаторські закони" януковича - квіточки порівняно з цим.

        424.03.14, 20:26Відповідь на 1 від DmZ

        мені думається, цей проектик не так проти сепаратистів, як проти кожного, хто буде неугодний владі. війна чи не війна, не можна попихати Конституцію,.

          Гість: lyo Dnepr

          524.03.14, 21:58

          Полностью поддерживаю этот законопроект. Иначе агенты ФСБ таки ликвидируют Украину