Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Анастасия

41 рік, риби, познайомиться з хлопцем у віці 42-48 років

Дарунок Франкові, виставка вишивки і бісероплетіння

       Народний майстер України

    Олександра Федишин


        Олександра  Миколаївна  Федишин   народилась 6 лютого 1939р. в селі Суботів Галицького району. В 1955 році закінчила середню школу в селі Сівка-Войнилівська Калуського району. Здобула вищу освіту на біологічному факультеті Львівського державного університету ім.І.Я.Франка в 1963 році. Вчительську роботу розпочала в Дорогівській восьмирічній школі Галицького району, більше 20-ти років працювала в Івано-Франківській середній школі №2 та гімназії №2 вчителем хімії, біології та народних ремесел.          Вишивати почала з дитинства; першими вчителями були: мама - Цюрко Марія Степанівна (вчила вишивати чисто і акуратно без вузликів) та тітка - Стефанюк   Євдокія   Григорівна,   яка   навчала   маленьку  Лесю  творчо відноситись до вишивання, - змінювати узори, міняти гаму кольорів.        У вісімдесятих роках минулого століття її роботи (рушники, серветки, вишивані сорочки) експонувались на різних виставках. Знаковою була участь у республіканській виставці 1986 в м. Києві.        Олександра Миколаївна отримала звання майстра декоративно-прикладного мистецтва в 1986 році, а звання Народного майстра - в 1990 році.За її плечима виставки на ВДНХ в м. Києві, в м. Москві (з'їзд художників), в м. Львові (музей І.Я.Франка), в Івано-Франківському краєзнавчому музеї, в Мюнхені (міжнародних ярмарках 1993 р.) та ін. Твори майстрині експонуються в музеях Австралії (Сідней), Японії (Токіо), США (Нью-Йорк), Канаді (Торонто і Оттава) та у приватних колекціях Польщі (Перемишль), США (Детройт), Аргентини (Буенос Айрес).        Багатогранність таланту майстрині полягає в тому, що вона вишиває багатьма техніками: стебнівка, низинка, хрестик, подвійний хрестик, квадратики ординарні і роздвоєні, качалочки, стовпчики, вирізування, виколювання мережки.        На виставці представлені вишивані твори, це зокрема рушники, обруси, серветки, доріжки, подушки та вироби з бісеру. Роботи майстрині є творами мистецтва, в якому відчувається багатогранність її таланту.





у супроводі Миколи Габрука (акордеон) виконав соліст Львівського національного театру опери і балету Роман Ковальчук .







http://dim-franka.lviv.ua/
5

Коментарі