хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Велика Руїна



Стрічка присв"ячена подіям що отримали від Шевченка назву "Велика Руїна" та охоплюють період 1657-84. Це були одні з найтяжчих часів історії України. Десять гетьманів змінилося за 30 років.

Після Богдану до владу в країні захопив Виговський. У 1958 році він підписує їз Польщею Гадяцькі Угоди, згідно з якими Україна із Польщею укладала федеративний союз. Але ще не загоїлися рани козацькі після славної визвольної війни, ще свіжою була пам"ять про панування польське на Вкраїні. Тому того часу й зпричинився розкіл на Правобережну та Лівобережну Україну. Таким чином відбулася руйнація козацької держави. Відтоді кожний берег Дніпра мав своїх гетьманів або гетьманчиків. Виговський же залишив по собі пам"ять, завдавши ніщивної поразки московському війську у битві під Конотопом. Скористатися від цієї перемоги він не зумів, бо невдовзі був страчений.
За часів гетьманування Брюховецького були віддані московським воєводам функції державного правління, внаслідок чого їм підпорядковуватися українські міста, де вони почали збирати податки з населення.
А ось як підписувався Брюховецький у своїх листах до московського царя:
"Вашого царського пресвітлого велічества благодєтєля мого мілостивого боярин і гетьман вірного войська вашого царського вірний холоп і найнижчий подножок присвітлого престолу... Івашка Брюховецький"
При нагоді козаки порвали Брюховецького на шматки, але чорну справу свою цей Іуда зробив...
За гетьманування Самойловича до державної руйнації додалася ще й духовна, бо церква наша була віддана під головування патріархату московського, таким чином завершивши підпорядкування України царю Московії.
17

Коментарі

12.05.11, 20:30

история хранит еще много секретов.

    22.05.11, 21:56

      32.05.11, 22:30

      Історія повторюється.

        43.05.11, 00:16

          53.05.11, 07:52

            63.05.11, 10:48

            Це дійсно був важкий час для України і справжніх українців.
            Та й не справжнів від Петра дісталося.
            Їм хоч за зраду України.
            А вірним її дітям за що те лихо?

              73.05.11, 22:01Відповідь на 6 від Офели

              приємно, що після довгої відсутності ви знову повернулися до мого блогу.
              Давно вас тут не бачив

                84.05.11, 11:47Відповідь на 7 від viktor67

                приємно, що після довгої відсутності ви знову повернулися до мого блогу.
                Давно вас тут не бачив
                Загуляла трапляється...
                Мені теж приємно ,що моя відсутність помітна Вам